×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Baraviku vietā uziet zagtu pļaujmašīnu (9)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Oskaram (no kreisās) un Mārcim prieks par atradumu savā iecienītajā baraviku vietā.

Šosvētdien Skultes pagasta mežā, iecienītā sēņošanas vietā, divi puiši atrada zem zaru kaudzes paslēptu pļauj­mašīnu.

Aizdomas, ka tas varētu būt no netālās zirgaudzētavas “Kroņi” nozagtais lieljaudas zāles pļāvējs, apstiprināja tehnikas īpašnieka pārstāve. Atradēji saņēma iepriekš izsludināto 500 eiro atlīdzību.

Oskars Aišpurs (19) un Mārcis Mateuss (16) svētdienas rītā ar rolleriem devās uz mežu izpētīt pērn labāko baraviku vietu. Nesen bija uzlijis lietus, laiks silts – kā radīts sēņošanai. Palielā apkaltušu paparžu un zaru kaudze pa gabalu neraisīja aizdomas, ka zem tās kaut kas varētu būt apslēpts. Tikai piegājuši tuvāk, Oskars un Mārcis pamanīja kaut ko spīdam, pavēra zarus un ieraudzīja pļaujmašīnu. Abiem tūdaļ prātā ienāca pie pārtikas veikala lasītais sludinājums par kaimiņiem no “Kroņu” staļļa nozagto kvadriciklu un zāles pļāvēju, kā arī izsludinātā 1000 eiro atlīdzība atradējiem. Vēl pajokojuši – būtu gan labi zagtās mantas atrast.

Uz īsu brīdi puišus samulsinājusi pļaujmašīnas krāsa – agregāts bija zaļš, taču sludinājumā attēlotais – oranžs. Rūpīgāk ieskatījušies, viņi ievēroja, ka vietām pavīd arī oranžs krāsojums, un šaubu vairs nebija – jāzvana īpašniekam.

Oskaram un Mārcim patiešām nejauši bija izdevies uziet pirms vairāk nekā trim nedēļām nozagto lieljaudas zāles pļāvēju “Chapman Machinery FM150”, apliecināja gan tā īpašnieka – biedrības “Zirgu sporta klubs “Kroņi”” – pārstāve, gan Valsts policijas Limbažu iecirkņa darbinieki, kas ieradās notikuma vietā. “Zagtā manta bija pārkrāsota, izskatās, ka tas darīts tepat uz vietas, un rūpīgi nomaskēta, visdrīzāk, lai kādu laiku nogaidītu,” situāciju komentēja inspektors Aigars Rēze, ar cerību piebilstot, ka šis atradums varbūt palīdzēs uziet arī “Yamaha Grizzly 700FR” markas kvadriciklu, kas joprojām atrodas policijas meklēšanā.

Abiem puišiem sēņošana beidzās ar 500 eiro atlīdzību, ko ar prieku viņiem pasniedza pļaujmašīnas īpašnieks. Otra daļa no atlīdzības tagad gaida kvadricikla atradēju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Droši vien zagļi bija domājuši baravikas pļaut.

 2. Oskars Villijs Billijs Atbildēt

  Paši nozaga, paši atrada 🙂

  • Kauna galīgi nav? Katrs dabūja 250 eiro! Viņi jau nu ir pietiekami gudri, jo ja būtu nozaguši būtu pārdevuši pa vairākiem tūkstošiem, nevis saņēmuši nieka 250 eiro. Tad nu gan gudri esi izdomājis! Ar ko tad viņi aizvilktu? Ar mopēdiem? Smiekli nāk!

 3. Tas ka atrada priecē, bet varbūt sazināties ar policiju un ierīkot tur slēpni būtu bijis labāk ! Gan jau tie paši kuri nozaga kvadrociklu, nāktu pakaļ pēc pļaujmašīnas !

 4. super,Zoni!

 5. Būtu labāk slēpni ierīkojuši (vai videokameru), tad arī kvadracikls būtu rokā. Nebrīnīšos, ja pie vainas būs broļukas…

 6. MALAČI puiši!
  Vai policijai ienāca prātā noņemt PIRKSTU nospiedumus no tā lieljaudas zāles pļāvēja?
  Agregāts bija nozagts + pārkrāsots no oranžā uz zaļo krāsu …
  Lai veicas atrast arī kvadraciklu …

 7. Labi puišiem, labi īpašniekiem un galvenais policijai, un viņi tāpat neko neatrastu.

 8. Joprojām ir spēkā 500 EUR atlīdzība Yamaha Grizzly 700FR atradējam. Vairāk bildes no šī notikuma meklēt šeit! Cepuri nost puišu priekšā, malači! http://zirgam.lv/2015/09/01/baraviku-vieta-atrod-zagtu-plaujmasinu/

Draugiem Facebook Twitter Google+