“Barcelona” ar vienu kāju Čempionu līgas ceturtdaļfinālā 0

Pārliecinošu uzvaru UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla pirmajā spēlē otrdien svinēja pašreizējie kausa īpašnieki “Barcelona” no Spānijas, kas ar 3:1 (1:0) izbraukumā uzvarēja Vācijas komandu Leverkūzenes “Bayer”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Mača pirmajā puslaikā “Barcelona” komandai piederēja nospiedošs teritoriālais pārsvars, bet “Bayer” futbolisti vien ar lielām mokām spēja ar bumbu pārvarēt laukuma centra līniju. Aizsardzībā laukuma saimnieki darbojās izcili precīzi, taču 41.minūtē viesiem tomēr izdevās izvirzīties vadībā, kad bumbu starp “Bayer” vārtsarga Bernda Leno kājām raidīja Aleksis Sančess.

Otro puslaiku mājinieki uzsāka daudz apņēmīgāk, nevairoties doties biežos uzbrukumos. Šāda pieeja augļus deva jau 52.minūtē, kad 1:1 panāca čehu aizsargs Mihals Kadlecs. Lai arī jau pēc trim minūtēm Sančess vēlreiz izvirzīja vadībā “Barcelona” komandu, “Bayer” futbolisti par neizmantoto iespēju parūpēties par pārsteigumu turpinājumā varēja vainot tikai paši sevi, jo mača gaitā mājinieki neizmantoja vairākas teicamas izdevības gūt vārtus.

Punktu uzvarai cīņas 88.minūtē pielika argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi.

Jāizceļ, ka “Bayer” komanda uzvarējusi tikai vienā no pēdējām astoņām spēlēm.

Citā otrdienas spēlē Francijas vienība Lionas “Olympique” savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja pārsteigumu sagādājušo Kipras komandu Nikosijas APOEL.

Šajā spēlē “Olympique” komanda izcīnīja pelnītu uzvaru, bet APOEL futbolisti darbojās izteikti no aizsardzības, piekopjot taktiku, kas klubam šogad ļāva kļūt par pirmo Kipras pārstāvi UEFA Čempionu līgas izslēgšanas mačos.

Vienīgos vārtus 58.minūtē guva Aleksandrs Lakazets.

Vēl divas astotdaļfināla pirmās spēles tiks aizvadītas trešdien, bet vēl četri mači risināsies 21. un 22.februārī. Savukārt atbildes mači risināsies 6. un 7.martā, kā arī 13. un 14.martā.

Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs turnīra ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, pagājušā gada Latvijas labākā futbolista Aleksandra Cauņas pārstāvētā Krievijas komanda Maskavas CSKA astotdaļfinālā spēkosies ar pazīstamo Spānijas klubu Madrides “Real”.

Šo komandu pirmā cīņa notiks 21.februārī, bet atbildes mačs risināsies 14.martā.

Tiesa, Cauņa labākajā gadījumā laukumā varēs doties tikai atbildes mačā, jo 19.janvārī Latvijas futbolistam tika veikta savainotās pēdas operācija.