“Barcelona” piekto sezonu pēc kārtas iekļūst UEFA Čempionu līgas pusfinālā 0

UEFA Čempionu līgas futbolā pusfinālā otrdien piekto sezonu pēc kārtas iekļuva pašreizējā turnīra uzvarētāja “Barcelona” no Spānijas.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Līdz ar to “Barcelona” sasniedza jaunu UEFA Čempionu līgas rekordu.

“Barcelona” ceturtdaļfināla atbildes mačā ar 3:1 (2:1) savā laukumā pieveica Itālijas spēcīgāko klubu “AC Milan”, ar identisku rezultātu triumfējot arī divu spēļu summā, jo abu komandu pirmajā cīņā pagājušajā nedēļā Milānā tika fiksēts bezvārtu neizšķirts 0:0.

Otrdienas spēlē rezultāts tiks atklāts 11.minūtē, kad “Barcelona” argentīniešu superzvaignze Lionels Mesi realizēja 11 metru soda sitienu. Mača 32.minūtē Antonio Nočerīno panāca neizšķirtu, bet četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām Mesi vēlreiz bija precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes, izvirzot “Barcelona” vadībā ar 2:1.

Spēles 53.minūtē Andress Injesta panāca 3:1 mājinieku labā, bet cīņas turpinājumā “AC Milan” izniekoja dažas labas iespējas gūt vārtus, taču kopumā “Barcelona” otrajā puslaikā droši kontrolēja mača gaitu, neļaujot pretiniekiem pacīnīties par uzvaru.

Jāpiebilst, ka Mesi UEFA Čempionu līgas turnīrā šosezon guvis jau 14 vārtus.

Vēl vienā ceturtdaļfināla atbildes spēlē otrdien Vācijas vienība Minhenes “Bayern” savā laukumā ar 2:0 (2:0) pieveica Francijas klubu Marseļas “Olympique”.

Šajā mačā laukuma saimnieki abus vārtus guva jau pirmajā puslaikā, turklāt abas reizes precīzi sita horvātu uzbrucējs Ivica Oličs.

Šo komandu pirmajā spēlē Marseļā “Bayern” uzvarēja ar rezultātu 2:0, līdz ar to divu spēļu summā Minhenes klubs bija pārāks ar rezultātu 4:0.

Pārējās divas ceturtdaļfināla atbildes spēles tiks aizvadītas trešdien.

Šajos ceturtdaļfināla mačos uzvaru svinēja komandas, kas spēlēja izbraukumā, – Spānijas vienība Madrides “Real” ar 3:0 pārspēja Nikosijas APOEL klubu no Kipras, bet Anglijas premjerlīgas komanda Londonas “Chelsea” ar 1:0 uzvarēja Lisabonas “Sporting” no Portugāles.

Pusfinālā, kas notiks aprīļa vidū un beigās, iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Sacensību pusfinālā “Bayern” tiksies ar APOEL un “Real” pāra spēcīgāko komandu, bet “Barcelona” spēkosies ar “Benfica” un “Chelsea” dueļa uzvarētājiem.

Jau vēstīts, ka šīs sezonas UEFA Čempionu līgas fināls notiks Minhenē 19.maijā.