AFP/LETA

“Barcelona” un “Atletico” tiek tālāk 0

Pēc trešdien aizvadītajām UEFA Čempionu līgas grupu turnīra ceturtās kārtas cīņām vietu izslēgšanas turnīrā sev garantēja šā brīža divi labākie Spānijas klubi “Barcelona” un Madrides “Atletico”.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

H apakšgrupā “Barcelona” tika pie savas trešās uzvaras turnīrā, ar 3:1 (2:1) pārspējot šosezon neveiksmīgi spēlējošo titulēto Itālijas komandu “AC Milan”. Līdz pirmā puslaika 40.minūtei mājinieki ieguva divu vārtu pārsvaru, kad no 11 metru soda sitiena atzīmes izcēlās argentīnietis Lionels Mesi, kā arī precīzs bija Serhio Buskets, tomēr puslaika pašās beigās bumbu savas komandas vārtos raidīja Herards Pikē. Otrā puslaika gaitā viesi centās atjaunot neizšķirtu, tomēr šīm izredzēm svītru pāri pārvilka Mesi, kurš 83.minūtē panāca cīņas gala rezultātu.

Spāņu klubs tādējādi ticis pie vietas nākamajā kārtā, bet “AC Milan” futbolistus gaida sīva cīkstēšanās par otro ceļazīmi no šīs grupas. Otrajā H apakšgrupas cīņā trešdien Nīderlandes čempioni Amsterdamas “Ajax” ar 1:0 (0:0) savā laukumā pārspēja Skotijas spēcīgāko klubu Glāzgovas “Celtic”, izcīnot pirmo panākumu turnīrā. Vienīgos vārtus 51.minūtē guva dāņu pussargs Lase Šone, sagādājot “Celtic” komandai 24.zaudējumu 26 šī turnīra izbraukuma spēlēs.

Pēc četrām kārtām H apakšgrupā līderi ar desmit punktiem ir “Barcelona”, “AC Milan” ir otrie ar pieciem punktiem, par punktu atpaliek “Ajax”, bet vēl par punktu – “Celtic”.

G apakšgrupā Madrides “Atletico” ne tikai izcīnīja savu ceturto uzvaru un nodrošināja vietu nākamajā kārtā, bet arī garantēja sev apakšgrupas pirmo pozīciju. Spāņu klubs pārliecinoši ar 4:0 (3:0) savā laukumā pārspēja Austrijas komandu Vīnes “Austria”. Jau pirmā puslaika gaitā 3:0 mājinieku labā panāca brazīliešu aizsargs Žoau Miranda, Rauls Garsija un brazīliešu aizsargs Filipe Luišs, bet cīņas beigās izcēlās arī uzbrucējs Djegu Košta, kurš savas dzimtās Brazīlijas vietā nesen kā izvēlējies starptautiski pārstāvēt Spāniju. Neilgi pirms tam Košta bija neprecīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes. Madrides klubs turnīra izslēgšanas spēlēs startēs pirmo reizi kopš 2008./2009.gada sezonas.

Citā G apakšgrupas mačā Krievijas klubs Sanktpēterburgas “Zeņit” savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Portugāles vienību “Porto”. Abi vārti tika gūti jau pirmajā puslaikā. Vispirms 23.minūtē viesiem vadību dāvāja argentīniešu pussargs Luiss Gonsaless, bet piecas minūtes vēlāk pret savu bijušo klubu izcēlās brazīliešu uzbrucējs Halks, atjaunojot neizšķirtu. Viņš pats otrā puslaika ievadā nespēja realizēt 11 metru soda sitienu.

“Atletico” komanda četrās spēlēs tikusi pie maksimāli iespējamajiem 12 punktiem, otro vietu grupā ar pieciem punktiem ieņem “Zeņit”, “Porto” atpaliek par punktu, bet “Austria” futbolisti iekrājuši vienu punktu.

F apakšgrupas spēlē trešdien zaudējumu piedzīvoja pērnās sezonas turnīra finālisti Dortmundes “Borussia” no Vācijas, kas ar 0:1 (0:0) savā laukumā zaudēja pašreizējiem Anglijas čempionāta līderiem Londonas “Arsenal”. Šajā cīņā vienīgos vārtus 62.minūtē guva šosezon izcilu sniegumu demonstrējošais velsiešu pussargs Ārons Remzijs. “Borussia” iepriekš UEFA Čempionu līgas mājas spēlēs bija izcīnījusi septiņas uzvaras pēc kārtas.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Itālijas klubs “Napoli” ar 3:2 (2:1) savā laukumā pārspēja Francijas komandu Marseļas “Olympique”. Ganas izlases uzbrucējs Andrē Ajevs spēles desmitajā minūtē vadībā izvirzīja viesus, bet līdz puslaika pārtraukumam šveiciešu pussargs Gohans Inlers un argentīniešu uzbrucējs Gonsalo Igvains vadībā izvirzīja “Napoli” komandu. Otrā puslaika vidū neizšķirtu atjaunoja Florians Tovēns, bet 75.minūtē ar savu otro precīzo raidījumu 3:2 panāca Igvains. Marseļas klubs tādējādi zaudējis cerības iekļūt turnīra astotdaļfinālā.

F grupā pašlaik pa deviņiem punktiem ir “Arsenal” un “Napoli” komandām, “Borussia” seko ar trim punktiem, bet “Olympique” futbolisti pie punktiem nav tikuši.

E apakšgrupas mačā ļoti pārliecinošu sniegumu nodemonstrēja Anglijas komanda Londonas “Chelsea”, kas savā laukumā ar 3:0 (1:0) pārspēja Vācijas vienību Gelzenkirhenes “Schalke 04”. Divus vārtus mājinieku labā guva kamerūnietis Samuels Eto, bet reizi izcēlās šosezon reti spēlējušais senegālietis Demba Bā, atnesot Londonas klubam tā 100.uzvaru Eiropas klubu sacensībās.

Citā šīs grupas cīņā Šveices čempioni “Basel” spēja savā laukumā gūt neizšķirtu pret Rumānijas klubu Bukarestes “Steaua”. Spēles 17.minūtē viesus vadībā izvirzīja itāliešu uzbrucējs Federiko Piovačari, bet jau cīņas kompensācijas laikā 1:1 panāca Kotdivuāras uzbrucējs Džovanni Sio. Bukarestes klubs tādējādi izlaida no rokām pirmo UEFA Čempionu līgas grupu turnīra posma uzvaru kopš 2006.gada.

Šajā grupā līderi ar deviņiem punktiem ir “Chelsea” futbolisti, ar sešiem punktiem seko “Schalke 04”, par punktu atpaliek “Basel” komanda, bet “Steaua” vienība iekrājusi divus punktus.

Kā ziņots, pēc otrdien aizvadītajiem mačiem vietu astotdaļfinālā nodrošināja arī pagājušās sezonas Eiropas spēcīgākā komanda Minhenes “Bayern” no Vācijas, kā arī Anglijas vienība Mančestras “City”.

Pēc divu apļu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs turnīra astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā. Savukārt turnīra fināls plānots 2014.gada 24.maijā Portugālē, Lisabonā.