“Barcelona” un PSG teicami sāk Čempionu līgas play off 0

Platus soļus pretim UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfinālam otrdien spēra Spānijas čempioni “Barcelona” un Francijas spēcīgākais klubs Parīzes “Saint-Germain” (PSG), kas izbraukumā tika pie uzvarām pirmajās astotdaļfināla cīņās.

Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

“Barcelona” komandai grandu duelī izdevās izbraukumā ar 2:0 (0:0) uzvarēt Anglijas komandu Mančestras “City”, kas teju visu otro puslaiku pēc argentīniešu aizsarga Martina Demičeļa noraidījuma spēlēja mazākumā.

Aizsarga nopelnīto strīdīgo 11 metru soda sitienu vārtu guvumā 54.minūtē pārvērta argentīnietis Lionels Mesi, bet cīņas pēdējā minūtē 2:0 panāca brazīliešu aizsargs Danijs Alvešs.

“City” komandas galvenais treneris Manuels Pelegrīni par atbildīgo šai sakāvei nosauca cīņas galveni tiesnesi Jūnasu Ēriksonu, kurš lēma par strīdīgo Demičeļa noraidījumu un 11 metru soda sitienu.

Gan “City”, gan “Barcelona” šosezon Čempionu līgā demonstrējušas teicamu sniegumu. Mančestras klubam sešās D apakšgrupas spēlēs izdevās tikt pie pieciem panākumiem, kas deva otro vietu aiz iepriekšējās sezonas Eiropas spēcīgākā kluba Minhenes “Bayern” no Vācijas. Tikmēr “Barcelona” izcīnīja uzvaru H apakšgrupā, sešās spēlēs iekrājot 13 punktus un aiz sevis otrajā vietā atstājot šosezon ne pārāk veiksmīgi spēlējošo Itālijas grandu “AC Milan”.

Tikmēr citā otrdienas spēlē vēl iespaidīgāku panākumu svinēja PSG, kas viesos ar 4:0 (3:0) sagrāva Leverkūzenes “Bayer” futbolistus no Vācijas.

Jau pirmajā puslaikā viesiem trīs vārtu pārsvaru nodrošināja pussargs Blaiss Matuidi un zviedru uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs, kurš guva divus vārtus, reizi esot precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes. Otrā puslaika pirmajā daļā no laukuma noraidīts tika mājinieku bosniešu aizsargs Emirs Spahičs, bet cīņas 88.minūtē punktu sagrāvei pielika nesenais Parīzes kluba papildinājums Johans Kabajē.

Ibrahimovičs šīs sezonas sacensībās guvis jau desmit vārtus, kas viņu ierindo rezultatīvāko spēlētāju pirmajā vietā.

Komandas pirmās spēles aizvada šajā un nākamajā nedēļā, bet atbildes mači notiks no 11. līdz 19.martam.

Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs ceturtdaļfinālā.

Turnīra fināls plānots 24.maijā Portugālē, Lisabonā.