Tehnika
Auto un moto

“Bardaks” Rīgas ostas rajonā un policijas represijas dzen izmisumā šoferus 2

Kadrs no TV3 video

Šoferis neizpratnē, kāpēc Rīgas pašvaldības policisti viņu soda par apstāšanos it kā neatļautā vietā, kaut iepriekš paši kārtībsargi publiski atzinuši, ka par auto novietošanu konkrētajā vietā šoferi nebūtu sodāmi un sodus pat atcēluši, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Rīgā, Republikas laukumā, ielas sākumā ir ceļazīme, kas vēsta, ka brauktuves malā aizliegts apstāties un stāvēt. Ceļam ir divi nelieli atzarojumi, kuros šoferi novieto automašīnas, tā rīkojies arī Artūrs. Tomēr piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu – saņēmis 40 eiro soda kvīti no Rīgas pašvaldības policistiem.

Artūrs gan atminas 2015. gada nogalē demonstrētu “Bez Tabu” sižetu, kurā galvenais varonis arī bija sodīts par līdzīgu pārkāpumu. Tolaik žurnālisti uzrunāja ceļu satiksmes noteikumu pārzinātāju no “Drošas braukšanas skolas”, kurš teica, ka “šeit no brauktuves ir atzarojums, kas nav brauktuve. Tātad šeit apstāties un stāvēt ir atļauts. Uzlikt sodus par šo būtu nekorekti.”

Tolaik Rīgas pašvaldības policijas Sabiedriskās kārtības nodaļas priekšnieks Normunds Mažolis taisnojās, sakot, ka:“Policijas darbiniekiem tika dotas norādes līdz jautājuma pilnīgai izpētei nesodīt. Runājot par atkārtoti uzlikto sodu, jāatzīst, ka pieļauta kļūda. Iespējams, kāds darbinieks līdz galam nesaprata norādes.”

Artūrs, kurš sodīts nupat, teic: “To varētu traktēt kā neizlēmību un noteikumu nezināšanu! Jābūt vienam kopsaucējam, jāizlemj – drīkst vai nedrīkst novietot tur auto?”

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvji arī konsultējušies ar satiksmes ekspertiem no “Latvijas Valsts ceļiem”, lai noskaidrotu situāciju. Kārtībsargu pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka arī policisti piekrīt, ka no krustojuma tālākajā un lielākajā atzarojumā šoferi par auto novietošanu nav sodāmi.

LA.lv