×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Bārddāmas uzvara. Sieviete tenors – prieks jaunajā ķermenī (3)

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

epa04200237 Conchita Wurst represending Austria performs during the 59th annual Eurovision Song Contest (ESC) at the B&W Hallerne in Copenhagen, Denmark, 10 May 2014. Sixteen countries are competing in the grand finale. EPA/KELD NAVNTOFT DENMARK OUT

Mazie bērni izbailēs slēpa baltās galviņas zem ķiseniem. Spaisa lietotāji nopriecājās par sevišķi koncentrēto dūmu, sak, šodien gan lodziņā iedevuši kreftīgu zāli. Šmakovkas cienītāji nosprieda, ka tautas daiļamata meistara dzirai piesviestā vaivariņu sauja atkal nobūrusi un situsi cilvēkus ar aklību. Pasaules gala gaidītāji notiekošo uztvēra kā pēdējo zīmi, ka pastarā diena, armagedons, ir tuvu.

Bet nekas nerēgojās. Tur viņa nāca – Eirovīzijas plezīra sieviete ar bārdu, arī agrākos laikos balagānu būdās ejošākā atrakcija līdz ar spēka mitriķiem un žonglieriem. Austriešu puiša pārmiesošanās uz lielā ekrāna par bārddāmu Končitu Vurstu (Desiņu) un dziedātais gabals “Atdzimusi kā Fenikss” publikā raisīja krāčainu saviļņošanos. Tagad nereti sastopamies un toleranti izturamies ar netradicionālas orientācijas cilvēkiem, bet Končitai, bez šaubām, ir ļoti netradicionāla orientācija. Kā gan jauneklis pēc ūsu sadīgšanas skaidrā prātā no “Gilette” un “Hugo Boss” klienta nolēmis kļūt par “L’Oreal” un “Oriflame” skropstu tušas, pūdera un lūpkrāsas produkcijas patērētāju? Viņam ir prieks būt jaunajā ķermenī, nēsāt sieviešu štātes, bet no vecā falliskā apvalka saglabājies vien skaņas avots, tenoriņa balss un atstāts darba lauks skuveklim kā zāles pļāvējam. Nav brīnums, ka transvestīta manifestam vecāka gadagājuma cilvēki, kuri Eirovīzijā balsojuši par Edīti Piafu un Buranovas vecmāmiņām, netaupīja dzeloņus un gribēja apēst šo Desiņu ar sinepēm. Ādolfs to nepieļautu – seniori teica. Mēreni noskaņotie narcisi skeptiski vērtēja austrieša kaprīzi. Par ko viņš kļuvis? Saskaņā ar Šopenhaueru, vīrieša rumpis ir daudz skaistāks nekā sievietes. Sīka radība šauriem pleciem, platām gūžām, īsām kājām, ar raksturīgo čirkainību. Ziņkārīgie un kaunīgie nevarēja saprast, bet kautrējās jautāt, uz kuru hauzīti androīde iet? Vai uz vīriešu nopūtu namiņu vai sieviešu ķemertiņu? Jāzina, ja sanāk uzdurties! Vai viņa (viņš) jāsveic Māmiņdienā?

Tomēr jūs jau visi redzējāt, kā vecie dzimumu patības ierobežojumi saņēma sodu un nicinājumu. Bārddāma uzvarēja popkultūras dziesmu konkursā! Končitā varēja manīt lepnumu un emociju, cik izcili veidota būtne viņa ir! Kaut kas tuvu ideālam, perfekcijai, ikonai, ko agrāk vairāk balstīja uz novecojušiem priekšstatiem par Apollona ķermenisko skaistumu un Afrodītes miesisko. Desiņas melodiskais skaņu celiņš pārspēja vulgāros parastos dziedātājus ar viņu neizteiksmīgajām dziesmām, un Končita izsacījās tādā garā, ka nākotne pieder transpersonām. Tas rosina pārdomām – cik ilgi vēl vērts ieciklēties un palikt nevērtīgajā, no autiņiem valkātajā ķermenī un ko oldskūlam darīt, lai iekļautos meinstrīmā. Arī Latvijā pārdzimšanas lietai netrūkst entuziastu, un homoseksa darbinieku solidaritātes un uzvaras balsojums pāri Eiropai vedina mūsu partijas asināt prātus – kā šo produktīvo mehānismu iedarbināt, lai kaldinātu panākumus Eiroparlamenta vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piedodiet,atvainojiet,bet,kad ‘so eksempl’aru redzu,tad “‘mani velk uz ko’l’ki[vemt gribas].

  2. Ja labi noklausās un izlaiž caur datorprogramas salidzinatāju, tad ir skaidrs redzams un dzirdams, ka šo dziesmu končita nedziet. Viņa ļoti labi izrunā vārdus un mutes kustības. Kam tas bija vajadzīgs, ka šāda viņš, viņa parādās uz eirovīzijas skatuves. Tas kas patiesībā dziedāja fonogrammā izpildījums bija ļoti labs. Teks labs un melodija visai lipiga. Kāpēc parādīja šo končitu, ir jautājums pārdomām? Es šeit saskatu eiropas vērtību degradāciju un pārredzamā nākotnē tās sabrukumu. Eiropu sagraus vērtību pagrimums plašā spektrā. Jāatzīst ar končitu izgājiens ir visai veiksmīgs. Es dzirdu un lasu tam visam atsauksmes.

  3. Nav vērts glāb to, kam tāpat ir lemts izmirt. Pasaulē vietas drīz visiem tāpat nepietiks, ēst arī nebūs ko.. Cilvēce jau ilgi vairs nepastavēs, jo esam pārāk stulbi. Nu tad izmirsim “pa skaisto”!

Draugiem Facebook Twitter Google+