Latvijā
Kriminālziņas

Bargi sodi par nežēlīgu slepkavību0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA/Edijs Pālens

Mūža ieslodzījumi nav bieži, bet tieši tādu sodu par slepkavību pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā saņēma Anatolijs Vokatovs, bet viņa nozieguma biedri Andrejs Čerezovs, Artūrs Zareko – attiecīgi 19 un 18 gadus cietumā.

Par notikušo rakstījām pagājušā gada 16. aprīlī “Pamestā mājā nogalina bezpajumtniekus, grūti sadzīt rokā lieciniekus”.

2016. gada 28. novembrī pamestā mājā Rīgā, Dzirnavu ielā 123 izcēlās ugunsgrēks, kur tika atrasti apdeguši Gaļinas Ivanovas un Mareka Burkēviča līķi ar vardarbības pazīmēm, turklāt sievietei eksperti konstatēja deviņas ar nazi izdarītas brūces galvas rajonā un 18 pārējā ķermenī.

Par slepkavību grupā sevišķi pastiprinošos apstākļos policija aizturēja trīs jaunus vīriešus. Visi iesaistītie ir personas bez noteiktas dzīvesvietas, un viena no viņu galvenām uzturēšanās vietām bija Centrāltirgus un stacijas rajons.

Saskaņā ar apsūdzību izrēķināšanās ar Ivanovu un Burkēviču notikusi pēc vieniem naktī, jo viņi it kā Vokatovam, kurš arī bija izskaidrošanās iniciators, nozaguši naudu, turklāt sievietei vēl pārmesta sadarbošanās ar policiju.

Kā noskaidrojusi policija un prokuratūra, vispirms trijotne situsi ar rokām un kājām. Tad Vokatovs turpinājis sist sievieti un vīrieti ar trulu priekšmetu, pēc kā vēl paņēmis nazi.

Pēc tam Vokatovs pavēlējis citam nama iemītniekam Oļegam Platonovam slepkavības vietu aizdedzināt, un trijotne aizgājusi.

LA.lv