×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Bargi sodīs ar Putina politiku neapmierinātos cilvēkus

krievija_afpleta

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Kremļa administrācijā augstos amatos iecēlis savus tuvus līdzgaitniekus, aizvien nostiprinot paša izveidoto varas vertikāli. Kaut skaļie protesti pret pastāvošo politisko situāciju Krievijā aprimuši, neapmierinātība turpina augt.

 

Plašu kritiku izpelnījies nedēļas vidū Krievijas Valsts domes pieņemtais likums, kas paredz bargas soda naudas protestētājiem. Putins spriedelē, ka jaunais likums noderēs “demokrātijas stiprināšanai” un “pasargās iedzīvotājus un valdību no radikālām kustībām”. Krievijas opozīcijas partijas “Taisnīga Krievija” līderis Sergejs Mironovs laikrakstam “The Daily Telegraph” paudis patieso šī likuma funkciju. Viņa partija boikotēja sēdi, kurā likums tika pieņemts. “Šī odiozā likuma mērķis ir aizvērt tautai muti,” paziņojis Mironovs. Līdz šim par nesankcionēta mītiņa rīkošanu Krievijā piesprieda 5000 rubļu lielu naudas sodu. Tagad tas ir divsimtkāršots – par dalību varas iestāžu neatļautā protesta akcijā cilvēkam draudēs miljonu rubļu liels naudassods.

Putinam varas dūri ap Krieviju savelkot aizvien stingrāku un iedzīvotājos aizvien augot neapmierinātībai ar politisko situāciju, uzstājīgākas kļūst arī cilvēku prasības, kuru raksturs nav politisks un ideoloģizēts, teikts vakar publicētā Krievijas Stratēģiskā izpētes centra pētījumā.

 

“Neapmierinātie prasa, lai tiktu izlabota situācija izglītības un veselības aprūpes jomās, dzīvokļu un komunālajā saimniecībā, drošības jomā un tieslietu sistēmā,” raksta krievu sabiedriskās domas pētnieki. “Valsts vara politiskās krīzes apstākļos var pilnībā zaudēt kontroli pār situāciju, ja tai sekos arī ļoti iespējama ekonomiskā krīze, kas izraisīs krasu protestu pieaugumu.”

 

Tas pats pētījumu centrs arī komentējis, ka Kremlis varētu ieņemt aizvien stingrāku nostāju ārpolitikā, lai tādējādi mēģinātu atgūt iedzīvotāju simpātijas par pašu mājās īstenoto nepopulāro politisko kursu, informē ziņu aģentūra “Reuters”. “Krievijas iedzīvotāji kļūs par varas propagandas upuriem. Kremlis valsts iedzīvotājus biedē, ka Krievija ir bagāta ar saviem dabas resursiem un teritoriju un citas valstis to mēģinās viņiem atņemt,” raksta krievu pētnieki. “Krievijas ārpolitika varētu kļūt vēl nereālistiskāka. Tas ierobežotu iespējas veidot elastīgu un pragmatisku ārpolitisko kursu, kas būtu saskaņā ar Krievijas ilgtermiņa interesēm.” Kā pēdējais Krievijas varas demonstrācijas akts starptautiskajā arēnā bija trešdien notikušais starpkontinentālās raķetes izmēģinājums. Ziņu aģentūra “Interfax” informē, ka tika izmēģināta “piektās paaudzes” raķete, kura spējīga pārraut NATO pretraķešu aizsardzības sistēmu, kuras elementi pašreiz tiek uzstādīti Eiropā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+