×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Bargs sods tēvam, kurš draudēja izrēķināties ar bērnu (5)

Foto no arhivaFoto no arhiva

Rīgas bāriņtiesa pārtraukusi aizgādības tiesības vīrietim, kurš, bēgot no policijas, draudēja izrēķināties ar savu nesen dzimušo meitiņu, aģentūra LETA uzzināja bāriņtiesā.

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) 25.janvārī aizturēja iereibušus vecākus, kuri nespēja parūpēties par savu zīdaini. Tēvs atzina, ka lietojis alkoholu, bet māte to noliedza. Tēvs ar bērnu ratiņiem centās aizbēgt, draudot, ka aizturēšanas gadījumā cietīs bērns.

Rīgas bāriņtiesa, pamatojoties uz RPP ziņojumu, tajā pašā dienā pieņēma vienpersonisko lēmumu pārtraukt aizgādības tiesības abiem vecākiem. Bērns pēc incidenta tika nogādāts slimnīcā veselības pārbaudes veikšanai, taču pārbaudē apdraudējums bērna veselībai netika konstatēts un tālāka hospitalizācija nebija nepieciešama.

Pašreiz meitenīte atrodas bērnu sociālās aprūpes centrā. Bāriņtiesa turpina apzināt radiniekus, lai noskaidrotu, vai ir kāds, kurš varētu uzņemties rūpes par bērnu, kamēr vecākiem ir pārtrauktas aizgādības tiesības.

Vecākiem šis ir pirmais bērns, un ģimene līdz šim nav nonākusi bāriņtiesas redzeslokā. Vecāki ir vērsušies bāriņtiesā un pārdzīvo notikušo, taču abi nepiekrīt policijas rīcībai un uzskata, ka bērns ir šķirts no ģimenes nepamatoti.

Likumā ir noteikts, ka bāriņtiesai ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc vienpersoniska lēmuma pieņemšanas jāsasauc sēde, lai koleģiāli lemtu par pārtraukto aizgādības tiesību iespējamo atjaunošanu vecākiem. Attiecībā uz šo ģimeni bāriņtiesas sēde ir nozīmēta nākamajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kad mūsu valstī sniegs bezmaksas psihologa konsultācijas jaunajiem vecākiem? Vajadzētu arī obligāto vairāku mēnešu apmācības kursu pēc, kura iziešanas cilvēkiem būtu zināšanas par bērnu kopšanu un audzināšanu. Būtu ņēmuši pieredzi no Zviedrija, kur šāda prakse tiek pielietota, kur jaunajiem vecākiem piedāvā iziet kursus un, ja nepieciešams arī psihologa palīdzību.

  2. Vai nu cietums būs tā vieta, kur cilvēks labāks kļūs..neticu gan. Un vecāku tiesību noņemšana – ļoti bieži tas nevis uzlabo, bet sabojā ģimeni. Palīdzīgu roku ( psihologu utml. ) būtu snieguši cilvēkiem, nevis ņēmuši nost tiesības, likuši cietumā utml. Neviens nepiedzimst par labiem vecākiem.

  3. 😀 Ak tad tie bija tie izrēķināšanās draudi? ka cietīs bērns, ja aizturēs mūs iedzērušu ? Nu protams, ka cietīs, ja abi būs kamerā. Un tāpēc vecāku tiešibas jāatņem? Labāk tam bērnam būs patversmē? Neviens no radiem jau neņems, man ar nevajag kaut kādu radu bērnu , kam vecāki nav pat miruši. Jebkurš bērns skrien noi patversmes pie vecākiem, pat tad , ka vinī ir galīgākie alkohoiliķi.

    • Kāpēc patversmē? Tagad visus no ģimenēm izņemtos bērniņus ievieto uz laiku audžuģimenēs, ja vecāki pusgada laikā pierādīs, ka spēj būt atbildīgi par bērna veselību un dzīvību, tad atdos bērnu atpakaļ.

  4. Nekā tur barga neredzu,vajadzētu vismaz gadu vēl cietumā pasēdēt abiem vecākiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+