Latvijā
Politika

Barikāžu dalībniekiem plāno izsniegt apliecības, pensijas nebūs9

Foto no arhīva

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija izstrādājusi likumprojektu, kas paredz piešķirt īpašu statusu 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Šī ir alternatīva Saeimā iepriekš iesniegtam likumprojektam, kas līdztekus paredzēja arī valsts finansētus atbalsta pasākumus. Komisijas deputāti šodien vienojās iesniegt to izskatīšanai Saeimā.

“Redzot, ka Saeimā un sabiedrībā patlaban nav plaša atbalsta likumprojektam, kas atbalsta pasākumiem paredz papildu valsts budžeta finansējumu, esam izstrādājuši alternatīvu piedāvājumu barikāžu dalībnieka statusa noteikšanai. Tā ir barikāžu dalībnieku organizāciju un komisijas deputātu iniciatīva, lai ar likumu atzītu barikāžu dalībnieku nopelnus valsts labā,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Likumprojekts nosaka personu loku, kas atzīstamas par barikāžu dalībniekiem. Tie ir cilvēki, kuri apbalvoti ar 1991.gada barikāžu piemiņas zīmi vai kuriem piešķirts pateicības raksts par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī un augustā. Šie ļaudis aktīvi darbojās barikādēs, izrādīja iniciatīvu to aizsardzībā, deva ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, lai nosargātu 1990.gada 4.maijā atjaunoto Latvijas Republiku.

Personām, kas atzītas par barikāžu dalībniekiem, tiks izsniegtas noteikta parauga apliecības. Tās izsniegs 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība.

Saistītie raksti

Likumprojektā noteikts, ka valsts atbalsta pašvaldību tiesības lemt par sociālo garantiju noteikšanu barikāžu dalībniekiem un sava budžeta ietvaros piešķirt tiem nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

Saskaņā ar barikāžu dalībnieku biedrības sniegto informāciju, valsts apbalvojums “1991.gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīme” piešķirta vairāk nekā 31 tūkstotim cilvēku. Savukārt pēc šī apbalvojuma piešķiršanas termiņa beigām ir izveidots pateicības raksts, kas līdz šī gada 31.maijam bija piešķirts 555 personām.

Lai projekts stātos spēkā, tas vēl jāskata un jāpieņem Saeimai.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievija Otrā pasaules kara jautājumos atgriežas pie Staļina laiku interpretācijām 1
15 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
FOTO: Tā izskatās Rīgas zoodārza jaunā ekspozīcija. Svarīgs paziņojums apmeklētājiem
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Paziņo, kad ekspluatācijā nodos Okupācijas muzeja ēku 1
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 49 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Sicīlijas gepards un Latvija. Sāk demonstrēt Tomazi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses fon Volfas mīlas stāstu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, dažviet līs
15 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro
5 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Asociācija: Kas īsti notiek ar e-cigaretēm? Šokējošie meli no ASV un patiesība par situāciju Latvijā
1 stunda