×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Barikāžu dalībniekiem plāno izsniegt apliecības, pensijas nebūs (9)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija izstrādājusi likumprojektu, kas paredz piešķirt īpašu statusu 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Šī ir alternatīva Saeimā iepriekš iesniegtam likumprojektam, kas līdztekus paredzēja arī valsts finansētus atbalsta pasākumus. Komisijas deputāti šodien vienojās iesniegt to izskatīšanai Saeimā.

“Redzot, ka Saeimā un sabiedrībā patlaban nav plaša atbalsta likumprojektam, kas atbalsta pasākumiem paredz papildu valsts budžeta finansējumu, esam izstrādājuši alternatīvu piedāvājumu barikāžu dalībnieka statusa noteikšanai. Tā ir barikāžu dalībnieku organizāciju un komisijas deputātu iniciatīva, lai ar likumu atzītu barikāžu dalībnieku nopelnus valsts labā,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Likumprojekts nosaka personu loku, kas atzīstamas par barikāžu dalībniekiem. Tie ir cilvēki, kuri apbalvoti ar 1991.gada barikāžu piemiņas zīmi vai kuriem piešķirts pateicības raksts par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī un augustā. Šie ļaudis aktīvi darbojās barikādēs, izrādīja iniciatīvu to aizsardzībā, deva ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, lai nosargātu 1990.gada 4.maijā atjaunoto Latvijas Republiku.

Personām, kas atzītas par barikāžu dalībniekiem, tiks izsniegtas noteikta parauga apliecības. Tās izsniegs 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība.

Likumprojektā noteikts, ka valsts atbalsta pašvaldību tiesības lemt par sociālo garantiju noteikšanu barikāžu dalībniekiem un sava budžeta ietvaros piešķirt tiem nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

Saskaņā ar barikāžu dalībnieku biedrības sniegto informāciju, valsts apbalvojums “1991.gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīme” piešķirta vairāk nekā 31 tūkstotim cilvēku. Savukārt pēc šī apbalvojuma piešķiršanas termiņa beigām ir izveidots pateicības raksts, kas līdz šī gada 31.maijam bija piešķirts 555 personām.

Lai projekts stātos spēkā, tas vēl jāskata un jāpieņem Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu tak’ – iesāliet savu apzināti novilcināto un izsmiekla vērto “labdarību”, MUĻĶU zemes eurolatvānijas “vadošie locekļi” un “lielākie kretīni”.

  Šādas un taml. nožēlojamas ubagu dāvanas – pēc līdzšinējās tīši un pat demonstratīvi pazemojošās “uzmešanas” 25 gadiem vēl atlikušo izdzīvojušo Barikāžu dalībnieku “pārreģistrāciju” – pietaupiet saviem trekni nobarotajiem sugas biedriem, SILES cūklopiem un SILEI pietuvinātajiem sīklopiem “cērpamauniem”.

  Patiešām būtu ļoti jau vēlams, lai vēsture atkārtojas – kā FARSS. Jo – TAD jūs, trekni nobarotie SILES vepri, redzētu, cik “daudzi” no kādreizējiem Barikāžu dalībniekiem TAGD celtos un ietu aizstāvēt šo pašreizējo “valsti” un tajā truli parazitējošos “vienlīdzīgĀKos” cūklopus – visticamāk, ka to nedarītu NEVIENS no jūsu līdz šim, pašreiz un vēl joprojām apkrāptajiem un apsmietajiem cilvēkiem. Kuri, kā izrādās, TOREIZ gāja uz Barikādēm, lai TAGAD tiktu “piečakarēti pēc pilnas programmas”.

  KAUNS un NEGODS jums, SILES cūklopi, kas atļaujas TIK kretīniski izņirgāties par Barikāžu dalībniekiem!

  Un KAUNS arī mums, vēl atlikušajiem līdz šim izdzīvojušajiem, kuri Barikādēs aizstāvēja šo pašreizējo “valsti”…

 2. eurolatvānijas LUMPEŅI - klausieties uz SILES izrijēju vārdiem, bet neskatieties uz "darbiem" Atbildēt

  Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

  “Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām.”

  1.pants. Par nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā tiem bijušajiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja “par” 1990.gada 4.maija deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, piešķirams šajā likumā noteiktais tiesiskais stāvoklis un speciāla valsts pensija.

  3.pants. Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem piešķirama īpaša apliecība, kas apliecina viņu tiesisko stāvokli un nopelnus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, kā arī īpaša krūšu nozīme.

  5.pants. (1) Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem, sasniedzot vecumu, kādu valsts vecuma pensijas piešķiršanai nosaka likums “Par valsts pensijām”, ir tiesības saņemt speciālu valsts pensiju 80 procentu apmērā no Saeimas deputāta mēnešalgas(!!!!!!!).

  (2) Speciālo valsts pensiju izmaksā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kuri piešķirti saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma apropriāciju.

  (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.12.2000. likumu, kas stājas spēkā 19.01.2001.)

  Likums Saeimā pieņemts 1999.gada 29.aprīlī.

  Valsts prezidents G.Ulmanis

 3. “Personām, kas atzītas par barikāžu dalībniekiem, tiks izsniegtas noteikta parauga apliecības.”
  Kam tās vajadzīgas, ja ir nozīmītes, pateicības raksts?
  Es arī 1 dienu tur biju – uzskatu, neko īpašu tur ne pieliku, ne atņēmu…

  • Pietika jau ar vienu dienu , lai tiktu kompartijas- čekas neuzticamo sarakstos ar paredzamu ceļazīmi skatīt zemes, kur sniegi vien…

   • Kad atvērs čekas maisus, tad varēs “gudri” muldēt par tiem 30+ “tautas draugiem”, kuri parakstīja 4.maija deklarāciju. 99.99% cekistu un čekistu jau barikāžu nemieros bija kažokus apmetuši – gatavi prihvatizācijai un denacionalizācijai. Noder palasīt 5.Saeimas stenogrammas, kad 1993.g.4.novembrī uzstājās deputāts O.Grīgs (LZS):” ….. Bet kas tagad ir miljonāri? Kā viņiem šie līdzekļi ir tikuši? Man nav žēl, un tāpēc es tikai drusciņ pieskaršos šīs noziedzīgās pasaules partijas represīvajam aparātam, kas šodien vēl ir Latvijā. Un tātad – LPSR VDK. Īsi par faktiem. Es nedaudz aizkavēšu jūsu uzmanību. Pirmā daļa – izlūkošana, otrā daļa – pretizlūkošana, ceturtā daļa – transporta pretizlūkošanas nodrošināšana, piektā daļa – “Z” daļa – cīņa pret ideoloģisko diversiju, iekšējā politiskā izspiedze, septītā daļa – ārējā novērošana, organizētās noziedzības apkarošanas daļa, operatīvā tehniskā daļa, VDK arhīvs. Un tagad paskatīsimies īsu aprakstu, kur šodien šie visi “galvas” cilvēki praktiski atrodas! Kad es dzirdu vārdu “Latvestist”, kas praktiski grib privatizēt vai nomāt “Latvijas naftu”, un kad šeit viens otrs izsakās, ka tas ir normāli, ka mums ir vienalga, kaut tikai valstij nāk nauda, tad tas mani pārsteidz. Vai tad tiešām principu vairs nav? Pirmie LPSR VDK priekšsēdētāji Avdjukevičs un Zukulis, paldies Dievam, ir miruši. Johansons darbojas firmas “Inversija” vadībā. Šī firma nodarbojas ar Latvijas mazās aviācijas privatizēšanu. Tur strādā vairāki LPSR VDK darbinieki. Var jau būt, ka viņi strādās Latvijas labā. Johansona pirmais vietnieks ģenerālmajors Červinskis, kas ar Krjučkova pavēli tika nosūtīts darbā uz Krasnodaras novadu par novada VDK pārvaldes priekšnieku, tagad ir pensijā un arī atrodas Rīgā, turklāt ar uzdevumu, bet pirms aizbraukšanas viņš savu dzīvokli noformēja uz meitas vārda..”

 4. Uz barikādēm ne jau katrs varēja nokļūt. Vai tiešām par katru patriotisku rīcību ir jāpieprasa nauda. Domāju, ka vismaz simtgades svētkos būtu jāpasniedz kāds pabalsts tiem pēckara paaudzes dzīvajiem, kuri ir ap 80 un vairāk gadu veci. Pēckara paaudze izbaudīja badu un salu, atjaunojot tautsaimniecību. Par lielo darba stāžu ir piešķirtas bezdievīgi zemas pensijas

 5. Tas ir – lai nekaitinātu impēriju,nesenos dziesmu svētkos aizliedza Paula ”Manai Dzimtenei” ( par toreizējās impērijas noliegšanu), šodien barikāžu dalībniekiem tikai papīrītis un nekā vairāk ( atkal tā impērija prātos)…
  Savulaik Brīvības cīņu dalībniekiem pie iespējas zemes reformas laikā Latvijas valsts kārtoja zemes ieguvēju rindu un zemi piešķīra ilgadīgajiem lietotājiem un kā nākošajiem Latvijas brīvības cīnītājiem,tur pirmajiem kā pirmajiem Lāčplēša ordeņa kavalieriem…
  Tāda laikam ir šodienas valsts atbilde pašreizējiem brīvibas cīnītājiem uz barikādēm… Laikam…

  • “…brīvibas cīnītājiem uz barikādēm”
   Skan nedaudz pārspīlēti
   un, atcerieties, ne jau ordeņu dēļ kāds gāja.

   • Savulaik Brīvības cīņu dalībnieki gāja brīvprātīgi cīņā par Latviju pret sarkano mēri ( Stučkas valdību ) un balto mēri ( Bermonta izpildījumā ar skatu te uz Vāciju, te uz Krievijas impēriju) bez jebkādām uzvaras garantijām.
    Tikai toreizējā Latvijas valsts par to bija pateicīga un tur tie Lāčplēša ordeņi un vēlāk arī pirmie zemes reformas rindā.
    Pilnīgi tas pats 1991. gadā bija uz barikādēm bez jebkādām uzvaras garantijām. To vietā varēja saņemt bedri vai kādas urāna raktuves…
    Tikai valsts pateicība šodien atšķiras … Tikai privāta kalta barikāžu zīme ( laikam beidzot palika kauns un beigās pielīdzināja valsts balvai ).
    Starpība ir tāda – toreiz varoņi un šoreiz varnešu neievērotie, izņirgtie – Mums ir labi pat ar deputāta algas ( 500 )pielikumu un jūs tur barikādnieki nebāžaties…

Draugiem Facebook Twitter Google+