×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Barikāžu dalībnieku atvieglojumiem nav atbalsta (8)

Foto: Rīgas domeFoto: Rīgas dome

Koalīcija vakar nolēma no aktuālās dienaskārtības izslēgt jautājumu par sociālo atvieglojumu piešķiršanu 1991. gada barikāžu dalībniekiem, jo būtu grūti noskaidrot, kurš ir un kurš nav piedalījies barikādēs.

To pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Tāpēc attiecīgais jautājums tiek noņemts no darba kārtības. Būtu ārkārtīgi grūti izpētīt, kurš ir un kurš nav piedalījies barikādēs, un mērķa īstenošanai būtu jāpiešķir ļoti lieli finansiālie resursi, norādīja premjerministrs.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 31. maijā skatīs likumprojektu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”, kuros cita starpā rosināts noteikt, ka barikāžu dalībniekiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem tiktu garantēti atvieglojumi pensijas piešķiršanā, paredzot priekšlaicīgu pensionēšanos divus gadus pirms pensijas vecuma sasniegšanas, medicīniskajā aprūpē un sociālajā rehabilitācijā, paredzot rehabilitācijas pakalpojumu iespējas vienreiz gadā, un 50% atvieglojumus sabiedriskā transporta izmantošanā. Likumprojekts paredz arī citu sociālo atvieglojumu noteikšanu barikāžu dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Šeit netiek runāts par svešiniekiem, bet gan par Latvijas īstajiem pamatiedzīvotājiem. Atvainojiet, bet tas ir nožēlojami- nespēt pateikties par nesavtīgu rīcību un uzdrīkstēšanos riskēt aizstāvot savu zemi, tai skaitā arī valdību.

  2. Pacentīsos paziņot pēc iespējas vairak , kā uzvedas mūsu bālelini.Tad kad balsoja par nepamatotajam algu pielikumiem to Saima pieņema momentani.

  3. Esmu sašutis par kučinska darbību.Es ceru ka velēsaqnās Barikazu Dalibnieki to atceresies. Kautkas vienreizigs, kā valdībā vai Saima ta pret savu Tautu. Kas notiek????

  4. Nav dzirdēts, ka M.Kučinskis būtu piedalījies Atmodas kustībā. Neko par to neraksta pats arī savā biogrāfijā. Bet tikko varas mainījās un briesmas bija garām – tā nu Kučinskis ir zirgā un lielais politiķis! Liekas, ka cilvēks ar vakardienas domāšanu, tikai pielāgojies jaunajiem apstākļiem, tāpēc arī no viņa nav ko gaidīt, ka atbalstīs tos vecos barikāžu dalībniekus, kuri nodrošināja viņam šodienas varas augstos amatus.

  5. Koalīcijas viendienīši Atbildēt

    Kā mēdz teikt:Dari ko darīdams,apdomā galu! Bet pienāks arī vēlēšanas!

  6. Latvijā būtu pat ļoti grūti izpētīt,kurš no koalīcijas deputātiem ierosināja attiecīgo jautājumu noņemt no darba kārtības un kuri deputāti balsoja par šā jautājuma noņemšanu! Pietiek jau ar to,ka lieli finansiālie resursi tiek tērēti trīspadsmit ministriju daudzo ierēdņu un valdības štata un ārštata padomnieku uzturēšanai!

  7. Saeimai pilnīgi pietiek jau ar saviem varoņiem!

  8. Nu jau arī tautas idejas 1991. gadā sāk riebt – varēja kaut 100 Eu goda naudu dalībniekiem ( lielākā daļa jau pensijā un tas zināms atspaids un pareicība, ja nevarēja savādāk… )

Draugiem Facebook Twitter Google+