×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Kādas iespējas skolēniem piedalīties barikāžu atceres dienu aktivitātēs?

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ilustratīvs attēls

Lauma Mīlīga, Jaunjelgavas vidusskolas direktore: “Piektdien Jaunjelgavas Liepu parkā pie barikāžu ugunskura svinīgi jaunsargos uzņems trīs skolu – Seces, Daudzeses un Jaunjelgavas – jauniešus. Pasākumu kuplinās Skrīveru, Kokneses un Aizkraukles skolēnu jaun-sargu vienības. Skolēniem būs iespēja ne vien klausīties barikāžu dalībnieku atmiņas, bet arī parunāties ar viņiem. Ne mazāk interesanta būs tikšanās ar ģenerāli Juri Vectirānu, jaunsargu instruktoriem un Jaunjelgavas novada domes vadību.”

 

Lāsma Petermane, Nīcas vidusskolas direktore: “Mēs saviem bērniem cenšamies rast iespēju barikāžu atceres dienās izpausties radoši. Ļoti aizraujoša vienmēr bijusi simboliskā barikāžu celšana no sniega, diemžēl šobrīd daba mūs vēl nav iepriecinājusi. Toties jau pagājušajā nedēļā skolas muzejā tika izvietota Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošā izstāde. Tagad iespēja iepazīties ar bagātīgo vēstures atspoguļojumu, ieskaitot barikāžu laiku, ir ne tikai mūsu saimei, jo esam uzaicinājuši atbraukt citu skolu, piemēram, Rucavas, Sikšņu, pedagogus un skolēnus. Muzeja vadītāja skolotāja Sandra Pankoka strādā ar ļoti lielu entuziasmu, ir apkopotas barikāžu dalībnieku atmiņas, tagad barikāžu dienu nodarbībās, kurās skolēniem jāveic interesanti uzdevumi un jāsagatavo izpētes materiāli, iesaistās arī barikāžu dalībnieki, tajā skaitā bērnu vecāki un vecvecāki.”

 

Imants Slišāns, Baltinavas vidusskolas direktors: “Barikāžu elpa mūsu mācību iestādē jūtama visu nedēļu. Jau ienākot skolā, bērni uzreiz nokļūst it kā tālo dienu vidē – foajē piesaista stilizēts barikāžu ugunskura atveids. Pagājušajā gadā visi kopā skolas paaudžu centrā skatījāmies filmu “Tēvu barikādes”, šogad visās klasēs notiek barikāžu dienu pārrunas. Barikāžu tēma ietverta arī novada mācības stundā; tas ir fakultatīvs priekšmets septītās klases skolēniem.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+