×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Barikāžu pensijas pluina koalīciju (93)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča

Neskatoties uz koalīcijas padomes iebildumiem, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija turpina darbu pie likumprojekta par barikāžu dalībnieku pensijām.

“Komisijas darba kārtību nosaka Saeimas Kārtības rullis un likums, nevis kāda koalīcijas padome, kas turklāt nemaz nav uzskatījusi par vajadzīgu par šo diskusiju un savu lēmumu informēt atbildīgo komisiju,” sašutumu neslēpa Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS), solot notikušo pārrunāt ar premjera biroja pārstāvjiem. Visticamāk, gan viņai nāksies nopietnas pārrunas veikt arī savā frakcijā, jo, pēc neoficiālas informācijas, ZZS pārstāvji koalīcijas padomē esot aktīvi iestājušies par šī likuma apturēšanu.

Kā vēstīts, koalīcijas padomes sēdē valdošo partiju pārstāvji nolēma no aktuālās dienaskārtības izslēgt jautājumu par sociālo atvieglojumu piešķiršanu 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šo lēmumu pamatoja ar to, ka būtu grūti noskaidrot, kurš ir un kurš nav piedalījies barikādēs, un mērķa īstenošanai būtu nepieciešami lieli finansiālie resursi.

A. Barča un pārējie sociālo lietu komisijas deputāti par šādu koalīcijas lēmumu uzzinājuši tikai nākamajā dienā, bet netaisās neko noņemt no darba kārtības. Likumprojekts nosaka, kādas personas un kādā ceļā var tikt atzītas par barikāžu dalībniekiem un kam šis statuss nepienākas. Taču vislielākās diskusijas gan sabiedrībā, gan politiķu vidū raisījusi norma, kas paredz pensijas vecumu sasniegušajiem barikāžu dalībniekiem palielināt vecuma pensijas neapliekamo minimumu līdz 280 eiro. Tas nozīmē, ka viņu ikmēneša pensija varētu palielināties par nepilniem 20 eiro. Arī pašu barikāžu dalībnieku vidū šī norma tiek uztverta pretrunīgi – daži to atbalsta, bet netrūkst arī tādu, kas šādu iniciatīvu kritizē.

Kā informēja 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, kopumā barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes esot saņēmuši 32 134 cilvēki, 700 cilvēkiem izsniegti Saeimas pateicības raksti un vēl aptuveni pusotrs tūkstotis pieteikumu gaidot savu kārtu. Likumprojekta autori pēc kādiem sev zināmiem koeficientiem izrēķinājuši, ka pašreiz vecuma pensijas saņem 7678 barikāžu dalībnieki. Tādēļ neapliekamā minimuma paaugstināšanai būtu nepieciešami 978 500 eiro. Tomēr sociālo lietu komisijas deputāti par likumprojekta autoru aprēķiniem un muzeja pārstāvja nosauktajiem skaitļiem bija skeptiski. “Šis likumprojekts ir vajadzīgs, bet šādos jautājumos jābūt ļoti precīziem,” sprieda A. Barča un uzdeva muzejam kopā ar Iedzīvotāju reģistru sagatavot precīzu informāciju par barikāžu dalībnieku skaitu un to, cik daudzi no viņiem ir pensijā. Tāpat komisija pieprasīs atzinumus no vairākām ministrijām un Latvijas Pašvaldību savienības.

Līdz šim saņemtie ministriju atzinumi lielākoties nav labvēlīgi Ražuka sagatavotajam likumprojektam. Piemēram, Iekšlietu ministrija pauda bažas, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei nepietiks resursu, lai izvērtētu, kuri kandidāti pelnījuši barikāžu dalībnieka statusu. Savukārt Labklājības ministrija pauž bažas par to, ka šobrīd nav skaidru datu, cik daudz personu varētu saņemt neapliekamā minimuma paaugstinājumu, tādēļ grūti prognozēt jaunā likuma fiskālo ietekmi. Tādēļ, visticamāk, Ražuka piedāvātais likumprojekts tiks noraidīts un sociālā komisija gatavos savu alternatīvo likumprojektu. Arī tas paredzēšot pensijas neapliekamā minimuma paaugstināšanu, bet tikai pakāpeniskā ceļā, nevis uzreiz.

Pievienot komentāru

Komentāri (93)

 1. Lai arī barikāžu laikus atceros miglaini (toreiz man bija vien nepilni 5 gadi), uzskatu, ka visiem, kas piedalījās ir jāpaaugstina pensijas. Atvainojiet, bet mums jau šodien ir kritiski ar patriotisko audzināšanu! Varbūt sāksim ar to, ka pateiksim paldies tiem, kas ir 1991.gadā izdrījuši nesavtīgu lēmumu, un devušies aizstāvēt valsti (un arī valdību!!!), par to neko negaidot pretī.

 2. Bīstieties dieva dusmas , kas var nākt pār mūsu tautu , pēc šāda likuma pieņemšanas. Padomājiet , kas notiktu ar to cilvēku ,kas barikāžu dienās pajautātu ; cik man par to samaksās ? …… Ja pieņems šo likumu , mēs nebūsim savas neatkarīgas valsts cienīgi !

 3. kad slimiem bērniem vajag naudu, lai izglābtu dzīvību, tad valstij nav, un palīdz ziedotāji.

  vai 30 000 karoja barikāžu laikā? zaudēja dzīvību, veselību? vai 30 000 kļuva darba nespējīgi kā tie, kas atgriezās no karalaukiem vai glābšanas operācijām? vai slimam mazulim vajag mazāk nekā veselam, darba spējīgam cilvēkam, kas bija Vecrīgā barikāžu laikā?

  es nezinu, uz kurieni mēs ejam. skumji.

 4. Ļoti daudzi šo laika posmu nevar atcerēties, jo daudz lietoja alkocholiskos dzērienus uz barikādēm.

  • Sāks Tevi knābāt,pēc laiciņa.”
   Es gan atceros,gan ugunskuru,gan kafejnīcu televīzijas centrā,gan vīrus salas galā.
   Neviens no mums nav griezies pēc medāļa.Ne jau medāļa dēļ tur bijām.Un pensijas saņemam minimālās.Redzi,daži pat latvieši nebija.Kur nu vēl LNNK vai TB….
   Toties tagad varoņu aizvien vairāk kļūst.
   Pretīgi.

 5. Kauns man, ka cilvekiem, nauda prata. Es, piedalijos tapat ka daudzi citi, bet, lai zaudetu savu godu – aizstavot, Dzimteni. Ne, tas zem mana goda.

  • domas par visu šo Atbildēt

   TĀDS kauns ir par savas valsts tēlu, kuru pārsvarā veido tie, kas lemj visas tautas vārdā. Kā var kādam ( Ražukam?) ienākt prātā, ka vienai nelielai grupai vajag maksāt par piedalīšanos barikādēs, tur bija nesaskaitāmi daudz ļaužu, NEKAD visus nevarēs apzināt un LIELĀKAI DAĻAI nekad neienāks prātā prasīt naudu par to, ka viņi tur bija, par saviem ideāliem, patriotismu, par atbalstu savai zemei, par mīlestību pret to. Nebija ne kara, ne asins izliešanas. Protams, to cilvēku ģimenes, kuri PATIEŠĀM aizgāja bojā, tika ievainoti, IR JĀATBALSTA valstij, bojā gājušie jāgodina. Bet visi pārējie atgriezās savā darba dzīvē neskarti, ar gandarījuma apziņu par to, ka viss beidzās salīdzinoši mierīgi.Vai Ražuks organizē kastas kā senos laikos – kad bija specveikali, specpoliklīnikas, spec…,spec….spec…? Tas ir spļāviens tautas sejā, arī to, kas bija tajās barikādēs, taču nav steigušies tāpēc kaut kur ATZĪMĒTIES, nav lauzušies pēc Goda zīmēm, naudas, atvieglojumiem. Vai cilvēku mērķis, dodoties uz barikādēm, bija NOKĻŪT SARAKSTOS, saņemt par to kādu atalgojumu, speciālus atvieglojumus,naudu galā galā…? Vai tajā brīdī cilvēki nedomāja TIEŠI OTRĀDI ? – aizstāvēt Latviju, lai tajā patiešām būtu vienlīdzība, nevis spec..kastas, kā padomju laikos. Cilvēki cerēja, ka PĒC barikādēm dzīvos valstī, kurā KATRAM būs iespēja dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, un nebūs vajadzēgi ne spec veikali, ne spec poliklīnikas, ne spec…atvieglojumi utt. IR jāpalīdz PATIESI cietušajiem – piemēram, černobiļiešiem, visiem tiem, kuri ZAUDĒJUŠI darba spējas, veselību, pildot kādu valstij nozīmīgu pienākumu katastrofās, glābšanā utt. Bet Barikādes NAV tas gadījums, deputāti!

 6. Mans nu jau exvīrs nebija piedabūjams piedalīties barikāžu kustībā ne par kādu naudu, tā teikt. Un tikai tad, kad viņu galīgi sakaunināju, kādā 3. dienā viņš aizgāja vienu vakaru pasēdēt Doma laukumā. Un tagad viņam apliecība kā dižam cīnītājam un viņš vēl saņems pensiju par to? Pilnīgs murgs tāda pensija. Tad jau mājās palikušajām sievām ar mazajiem bērniem vajag dubultu pensiju.

 7. “Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča” – gribētu paskatīties uz tiem, kas vēlēšanās atdod balsis par tādām ??? Vai tad Latvijā nav ko ievēlēt?

 8. Ak vai,ak vai .Ka tik tie barikāžu cīnītāji k;āds nesaņam par daudz! @) Eiro – tas taču ir tik daudz, tik daudz., Skas vēl pietrūkt SaeimaS DEPUTĀTIEM , MINISTRIEM VIŅU VIET NIEKIEM , SEKRETĀRIEM UN CITIEM TRŪCĪGAJIEM

 9. Netīras rokas nost no Barikāzu dalibniekiem!!!!!!!!!!!!!!

 10. Tu laikam skaties spogulī un iedomajies, ka esi baigi gudrs?????????????????????

 11. Kā mēs mākam dalīt to naudu,kas nav nopelnīta????? Biznesa plānu iesniedziet un izveidojiet ražotnes kā nopelnīt to naudu. Būs bezdarbnieki mazāk un tad iegūsiet naudu ko dalīt.Nevajadzēs velti tukšas vārpas(rogas) kult un tracināt cilvēkus.Tāda tā ekonomikas būtība!

 12. Tas 20 euro pielikums būtu tikai apliecinājums,ka valsts ciena savus aizstāvjus.Nepateicība ir raksturīga iezīme Latvijā.Bet dots devējam atdodas…!

 13. Brikāžu dalībnieks Atbildēt

  Esmu PRET likumu par naudas maksāšanu mums – Barikāžu dalībniekiem!
  1) Mēs NEVIENS nezinām, cik pavisam bija barikāžu dalībnieku.
  2) Vai naudas dēļ devāmies ar kolhozu tehniku uz Rīgu, lai to saņemtu pēc 25 gadiem? Bijām tik lieli Latvijas patrioti, ka 1991.gada janvārī esot/ dežūrējot uz barikādēm pat prātā nenāca domāt par kādu naudas saņemšanu…
  3) Drīzāk gribas teikt PALDIES Latvijas patērētāju biedrības ēdināšanas uzņēmumiem (restorānus ieskaitot!), kā arī parastajiem Rīgas iedzīvotājiem un citiem, ,kas gādāja ēdienu mums barikāžu dalībniekiem…
  4) Pa kuru caurumu pastalniekam ir izlidojis tas patriotisms, ka nu varonīgi cīnās par naudas saņemsānu?

  • Arī barikāžu dalībniece.

   Pilnīgi Jums piekrītu! Te nav runa par NAUDU, BET PAR SIRDSAPZIŅU. Par patriotismu, kuru, tagad sēdošie Saeimā, aizmirsuši. Visu Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvji BIJA UZ BARIKĀDĒM! Tagad bieži dzirdam tikai par latviešiem, nav taisnība!

   Vel viena nianse — Īstie barikāžu vadītāji no mazpilsētām sarakstā vispār nav atrodami. Tā ir ar ļoti daudziem dalībniekiem! Tad piedalījās praktiski visi Latvijā dzīvojošie, tikai pārliecinātie komunisti tiešām nebrauca. Tagad vajadzētu atdzīvināt vismaz pusi no tā patriotisma, bet diemžēl šie ” lāča ādas dalītāji” no Saeimas, to ir tik tālu sagandējuši ar savu labumu gūšanu, ka no patriotisma nav ne smakas.
   Skumji, tāda ir realitāte! Tie, kuri mazāk piedalījās, ka vienmēr, ir spēcīgākie bļāvēji.

 14. mazbērniem arī………………..smieklīgi

 15. papildus pilsonis Atbildēt

  Tie , kas devās uz barikādēm , varēja vienā dienā neatgriezties ( lopu vagoni un kādas urāna raktuves) . Gudrie šodienas runātāji – noliedzēji -vai nu sēdēja pie loga un skatījās vai pat pierakstīja braucējus…
  Senos laikos kāds vīrs teica – vel gailis nebūs trešo reizi dziedājis, kad….Tālākais lai pašam skaidrs. Tas niķis vel nav ārā un ar drebošu roku jau dzeltējušo papīru nest uz lāču zemes kungu māju ….

 16. Preti likumprojektam ir tikai tie, kas sēdeja tais dienas zem galda un nevienam nevajadziga Saima.

 17. Barikazu Dalibnieks Atbildēt

  Atbalstam likumprojektu par Barikazu dalibniekiem !!!

 18. Es tā domāju ka vajadzētu arī barikāžu dalībnieku bērniem arī kaut kādus atvieglojumus,jo viņu vecāki taču cīnijās lai viņiem dzīve būtu labāka.Tagad visiem grūti- nu vajag taču viņiem dzīvi atvieglot!!!

 19. vai ta dalībnieks vien tas ar nozīmīti???vai ta pensijas dēļ tur gāja???

 20. Latv..ijā par kaut kādu barikāžu pensiju nevar būt ne runas.Brīvību nepērk par naudu,tā ie dzimtenes mīlestība,par to nemaksā .Priekšrocības atkal Rigas kungiem ,kuriem nekur nebija jābrauc,bet ko darīt lauciniekiem,kuri ar gŗutībām sagrabināja autobusam,izvirzīja pārstāvjus,vairāk nebija vietas.Ja šāds likums tiks pieņemts,turpmāk balsošu par saskaņu,man kauns par tādu pirktiu neatkarību

 21. ČERNOBIĻAS dalībnieki, kuri REĀLI ZIEDOJA SAVAS DZĪVĪBAS UN VESELĪBU, KURI IR APZINĀMI PILNĪGI VISI, tie mūsu valstī neskaitās pelnījuši CIENĪGAS VECUMDIENAS UN APRŪPI SIMĪBĀ, tiem pametam grašus, bet godinām tikai dažus nevis VISUS.

 22. Deputati, cik ilgi var stradat pret Tautu!!!!!!!!

  • Kādas barikāžu pensijas, mans vīrs atbrauca no barikādēm pie televīzijas torņa piedzēries un pēc tam divas dienas izgulēja dzērumu un daudzi viņa kolēģi bija tādi paši un teiksiet, ka tagad par to jādod medaļa un jāpaaugstina pensija, smieklīgi un nožēlojami reize.Mēs ar bērniem mājās pārdzīvojām vairāk kā šie barikāžu dalībnieki.

   • Ko tu spried pēc sava vīra?
    Daudzi cilvēki riskēja ar savu dzīvību!
    Neviens jau nesaka, ka jābūt tur kādai speciālai pensijai,
    bet kāds koeficients vai kāda simboliska piemaksa jau varētu būt,
    jeb, kā represētā statusā esošajām personām, no noteiktā vecuma mīnus pieci gadi,
    to es kā piemēru minēju.

 23. ne tie 20 eiro tik svarigi bet tas ir drausmigi ka gaja aizstavet savu Valsti un par to prasa samaksu vinu vieta man butu kauns es uzskatu ka tas bija pienakums un nevis.haltura

 24. Kārtējā ņirgāšanās par Latvijas tautu! Kauns!!! Vai Saeimas deputāti nesaprot, ka tikai pateicoties barikādēm viņi var tagad ieraust kabatā, un tēlot simts izbēgušos no Aptiekas ielas. Vismaz atdodiet godu tiem, kuri stāvēja par neatkarību, un arī tiem puišiem, kuri janvāra barikādēs izlēja asinis, un godu tiem,kuri gāja bojā par neatkarību!

  • Jāak, neliekuļo! vairākus tūkstošus, kas tur bija, ne atrastiespējams, ne apbalvot, ne arī viņi pēc tā dzīsies. kārtējā izredzēto šķira veidojas, akurāt kā sociālismā. vienmēr kāds bija iecelts “augstmaņu kārtā”. Kamēr viens stāvēja barikādēs, kāds dzemdēja bērnu, kāds vārīja tēju nosalušajiem, kāds izglāba bērna dzīvību slimnīcā….kāds pabaroja izsalkušo.

 25. Kā nosauks šīs pensijas – kompensācija par atejpodā nolaistajām cerībām?

 26. rīdzinieks uz barikādēm Atbildēt

  kas tās par barikāžu pensijām,bet kolhoznieku pensijas

 27. Tur jau rūpīgi jāpārbaauda,jo ne jau visiem vajag tos 2o eiro pielikumu,kam lielāka pensija,taam varbūt kādus citus atvieglojumus,kā zāles,vai ienākuma nodokļa atlaides.Bet aizmirst jau gan nevajadzētu,viņi to ir godam pelnījuši,un uzskaite taču ir.

 28. Lai dzivo Barikazu dalibnieki Saima netiras rokas nost Latviesu Tautas!!!!!!

  • sāks nu katrs raudāt cik grūta dzīve izcīnītajā brīvībā.Vairāk pudeles iztukšojiem,nekā pulveri izšāviet

 29. Mūsu varturu dubultā morāle Atbildēt

  Par tūkstošu eiro piemaksām Latvijas bankā,gan kapa klusums,bet izmisīgi brēcieni sākas,kad jāpiemaksā nieka 20 eiro šiem pensionāriem-barikāžu dalībniekiem!

 30. Koalīcijai pietuvinātajiem vēl par maz? Atbildēt

  Šiem,gados vecajiem pensionāriem,barikāžu dalībniekiem,nav joprojām pieejama pat veselības apdrošināšana,neraugoties uz strauji augošajām zāļu cenām un samazināta PVN likme nepieciešamākajiem pārtikas produktiem,kā citās ES valstīs!

 31. Atbilde>Jautājums Atbildēt

  Kas tev,100.000-jam,25 gadu laikā liedza pieteikties? Jeb: partijas patrioti vienoti,kā vienmēr,pret pensionāriem!

 32. Labdien!
  Beidzot jāpieņem likums par 1991.gada,,Barikāžu dalībnieku” statusu. Un cīnītājus par ,,Brīvu Latviju” jāatbalsta morāli un materiāli. Materiāli – piešķirot, kaut nelielu piemaksu pie pensijas, vai citāda veida atbalstu. Daudzi no viņiem ir aizgājuši mūžībā, nesagaidot atbalstu no valdības un nesagaidot pateicības vārdus no jaunatnes,par viņiem dotām iespējām.

  • VAI JŪS ZINĀT, CIK IR TĀDU CILVĒKU, KAS TUR , BARIKĀDĒS, BIJA, BET NEPLĀTĀS? VAI VISĀM TĀM PERSONĀM, KAS VĀRĪJA TĒJU, GĀDĀJA ĒDIENU, KAS TUR VIENKĀRŠI BIJA – DOSIET MEDAĻAS UN NAUDU??? MAN IR KAUNS PAR ŠO VALSTI! KAUNS PAR CILVĒKIEM, KURI MĒĢINA IZSIST SEV LABUMU NO TĀ, KO SIMTI UN SIMTI TAUTAS PĀRSTĀVJU DARĪJA SIRDS NEVIS NAUDAS VADĪTI. KĀ JŪS VIŅUS VISUS ATRADĪSIET?? SIMTIEM IR TĀDU, KAS AR TO NELIELĀS VISĀS MALĀS KATRU GADU, UN NEPRASA PAR TO MEDAĻU VAI GODA ZĪMI. TAD APBALVOSIET KURUS – TOS, KURI SKAITĀS “VADOŠIE”? KĀ TO IZVĒRTĒSIET? NOŽĒLOJAMI….kā jau gandrīz viss šajā valstī.
   Tik žēl Latvijas…..kaut tā mums to visu piedotu kādreiz. arī alkatību, augstprātību, iedomību, nerēķināšanos ar citierm.

   • Pingvīns no Barikādēm Atbildēt

    Atgriežas vecie labie laiki – tiek radīta īpaša priviliģēto šķira “barikāžu dalībnieki”. Padomju laikos tādi bija personālie pensionāri, tos ar medaļām apkārušos mazbērni veda uz specveikalu Alauksta ielā iepirkties, pirka visus deficītus, žāvētas desas, ikrus, armēņu konjaku, kafiju, importa apavus, drēbes. Radi, bērni tad pensi kā tādu mazu budistu Dieviņu aizbīdīja līdz kase, kur tas uzrādīja apliecību, pirkumu tad iegrāmatoja. Barikādēs cilvēki stāvēja lai vairāk nebūtu tādu vienlīdzīgo starp vienlīdzīgākiem. Tagad jau daudzi nomiruši, daudzi arī nemaz negāja reģistrēties, bet pats galvenais ka uzradās arī viltus dalībnieki, tādi kuri nemaz nebija bijuši, bet vien par otru galvojot tās zīmes dabūja.

 33. Nieka 25 gadi tik pagājuši tūdaliņu lielvalsts nabagmājā un tikai tagad atčoknījušies, ka par stāvēšanu uz barikādēm 1991.gada janvārī naudu vajagot.
  Tūdaliņa, pa kuru caurumu ir izlidojis tavs patriotisms pēc lepnās karogu vicināšanas un gaudošanas nelabā balsī:
  “Kaut pastalās, bet brīvā Latvijā!”?

 34. Cik tas ir noželojami! Atbildēt

  NOST ar “barikāžu dalībnieku pensijām”.
  STULBAIS pastalnieks- saeimas .. ar barču ieskaitot- galīgi prātu IZKŪKOJUŠI???
  Vai .. vēl nav AIZRIJUŠIES ar savām PAŠU noteiktajām LIELAJĀM algām???
  KURŠ būs tas,
  kurš noteiks KONKRĒTOS uzvārdus tiem 100 000-šiem kuri bija uz barikādēm, a?

 35. Leontīne,Rīga no bijušā Ļeņingradas rajona Atbildēt

  Labdien! Es abonēju ,,Latvijas avīzi,, un sekoju debatēm par pensijas palielināšanu ,,Barikāžu dalībniekiem”. Es pilnīgi piekrītu par materiālu atbalstu dalībniekiem. Es pati esmu barikāžu dalībniece. Pēc barikādēm nebiju droša, ka saglabāšu darba vietu, jo pret mani sākās represijas. Lielāko rūpnīcu vadība bija kategoriski pret ideju ,,brīva Latvija” Patreizējā negatīvā attieksme par atbalstu ,,Barikāžu dalībniekiem” var atspēlēties patreizējiem politiķiem. Ļoti ceru, ka latviešu tauta apjēgs,ka Latvija ir izlaupīta, izpārdota, pieņemot absurdus likumus. Patreiz notiek plānveidīga Latvijas pārkrievošana ar N.Ušakovu priekšgalā. Latviešu tauta, beidzot atmostieties un sāciet analizēt, kas notiek apkārt.Es loti šaubos vai būtu iespēja atkātoti organizēt ,,barikādes”,jo nebūs cilvēku, kas tās atbalstītu. Mēs, barikāžu dalībnieki esam saņēmuši tik daudz negatīvā, ka brīžiem negribas dzīvot, redzot to ārprātu, kas notiek Latvijā.

  • pareizi. izlaupīta. izzagta. un pēdējo, kas vēl ir palicis, nodosim atkal kādai privileģēto šķirai, jo NAV IESPĒJAMS apzināt VISUS barikāžu dalībniekus. un kaut kā neticas, ka tie ĪSTIE, PATRIOTISKIE UN GODĢIE cilvēki 20 eiro dēļ būtu gatavi zaudēt savu go tautas acīs. mūsu visu uzdevums – panākt, lai normālas pensijas būtu VISIEM Latvijas sirmgalvjiem, kuri savulaik strādāja, dzemdēja un audzināja bērnus, cēla ēkas,. kuras dzīvojam mēs, tiltus, pa kuriem braucam mēs, stādīja mežus, kurus izcērtam mēs.

 36. Deputatini, rokas nost no Barikazu Dalibniekiem!!!! Sāciet vairak domāt par Latviju.Kad sāksies Saimas reorganizacija????Kad Prezidents beidzot saks stradat netikai kautko prezentet.

  • ir tādi, kuri skrien un kārto papīrus visādiem atvieglojumiem, pelnītiem un nepelnītiem. un ir tādi, kuri vienkārši strādā un dzīvo, un kuriem pat prātā neienāk doma, ka Barikādes, kasbija VISAS LATVIJAS lieta, tiks pārvērstas privilēģijās mazai to dalībnieku daļai. turklāt, patiešām šķiet, ka ĪSTIE, GODĪGIE, PATIESIE barikāžu dalībnieki nekad “neparakstīsies” uz ko tādu….un 20 eiro dēļ savu cieņu nezaudēs. jo viņi labi zina, cik tūkstošu barikāžu dalībnieku un citu cilvēku, kas bija un ir kopā ar Latviju svarīgos brīžos, dzīvo trūkumā un nabadzībā, kad sasnieguši pensijas vecumu. Cieņa visiem Latvijas godprātīgajiem ļaudīm, cieņa visām Mātēm, kuru Barikādes tajās dienās bija dzemdību nama zāles, bet uzvaras – mazuļi, nākamie mūsu zemes pilsoņi, kurus pasaulē ieved un cauri grītībām izaudzina Sieviete visos laikos – un 90.-to gadu nabadzībā, postā un nedrošībā tas bija īsts varoņdarbs.

 37. PIETUKA KRUSTIŅIEM Atbildēt

  Ziniet,ir apliecība ar attiecīgu numuru,ir piemiņas zīme un savlaicīga reģistrēšanās,ko vēl vajag????Šie cilvēki pamazām aiziet mūžībā,galu galā vienīgais pierādījums tomēr ir savlaicīga piemiņas zīmes saņemšana un viss.Ja kāds tagad protestē,tad jautājums: kādeēļ savlaicīgi visu NENOKĀRTOJĀT?

 38. es biju zemessardzē no pirmās dienas 15 gadus, atskatoties atpakaļ izrādās esmu devis zaļo gaismu savas zemītes izzadzējiem, ja būtu iespējams atjaunotu ulmaņlaiku Kalnciema akmeņlauztuves kur visus zagļus un bandītus mācija kas ir darbs un grūti pelnītā maizīte

 39. mūsu valstī viss tiek aizmirsts, o tie kuri ir izzaguši Latviju joprojām sēž augstos krēslos, un šiem viss ir pie kājas, tiklīdz sāks piešķirt atvieglojumus, tā saradīsies barikāžu tādi darbinieki, kuri vēl tikai pamatskolā vēlgāja, bet ir vēl viena lieta ,kuru obligāti vajadzētu atbalstīt, tie ir pirmie zemessargi, kad mums nekā nebija, kuri par savu naudu pirka formas tērpus, ieročus un pēc darba skrēju uz dienesta vietu, caurām naktīm patrulēja ielās , no kuriem vairāk huligāni un pārējie mošķi bijās nekā no tā saucamās policijasd, kuras nopietni runājot tikpat kā nebija, pēc tam sākās brīnumlietas, kad zemessargi sāka uz robežām turēt kontrobandu, lielajie tas nepatika, izvedoja kādu pusjēlu robežsardzi, un šiiem lika uzceļiem patrulēt, tur atkal nepatika radās, zemessargi tur arī turēja kontrabandas fūras, tiktāl tas bija ,kamēr lielākais nacionālists Kristovskis visu salaida dēiī, visu aizliedza

 40. Pats biju uz barikādēm. Brīžam sildoties Domu baznīcā klausījāmies nakts sprediķus. Runājām, ja uzbrukums notiks, tad ap kādiem pusčetriem. Labi ka viss beidzās bez asinīm. Redzēju, kā viens otrs savas karaklausības apliecības sadedzināja. Baiļu nebija, tikai tāds dīvains miers. Ja galviņa būs jānoliek – noliksim. Pirms mums daudzi ir nolikuši – tātad pienākusi mūsu reize. Bet runājot par palielinātām pensijām, nu nav vajadzīgas. Nu nav nekas izdevies no sapņotā. Pēc vairāk nekā 25 pieciem gadiem redzēt tik piesmietu Latviju pat ļaunākā murgā nerādījās.

 41. Kādam iedos. Ko darīt tam, kam neiedos?

 42. Veterāniem bija taču arī specveikali,kapēc likumprojektā par tiem nav nekas teikts? Trešajā lasījumā Ražuks noteikti lai ieliek arī tos.

 43. Ansis ir lolitisks muļķītis Mēs zamessargi atbalstam likumprjektu

 44. Es arī biju uz barikādēm un mani mazliet uzjautrina, ka pēc tik daudziem gadiem dažiem plāno pielikt pie pensijas, un tas būs vairāk nekā dažiem par labu strādāšanu.
  Toreiz tas bija kā piedzīvojums. Bieži atceros tumšo ziemas nakti pie televīzijas studijas Zaķusalā, kad atskanēja saucieni par to, ka tuvojoties tanki. Bail nebija, bērni bija palikuši mājās un bija apziņa, ka šadā veidā rūpējos par viņu nākotni. Joprojām jāsmaida, atceroties bravūrīgos un pamatīgi iereibušos lauku zeļļus, kuri pēc šī brīdinājuma sauciena ar koka nūjām bruņojušies, līda ārā no smago mašīnu kabīnēm un bija gatavi cīņai ar smago bruņu tehniku…. Labi, ka viss beidzās bez asins izliešanas…

 45. otrreiz uz barikādēm vairs neietu Atbildēt

  Latvija ir totāli izlaupīta, Latvija ir zaudējusi trešdaļu savus iedzīvotājus, latvieši masveidā emigrē, Latvijas lauki ir izmiruši, Latvijas meži ir izcirsti, Latvijas rūpniecība un lauksaimniecība ir iznīcināta, nozīmīgākie Latvijas resursi pieder ārvalstniekiem, tiek iepludināti imigranti, plaši tiek propagandētas visādas izvirtības, alkohols, cigaretes, narkotikas, ir krasi kritusies pārtikas kvalitāte un tās standarti arvien tiek pazemināti, gan informatīvi, gan juridiski tiek grauts ģimenes sabiedriskais institūts, ir ievērojami pazemināti reālās izglītības standarti ar tendenci tos pazemināt vēl un vēl, no ģimenēm tiek nepamatoti izņemti bērni, Latvijas bāreņi un vecākiem atņemtie bērni caur adopcijas procedūrām tiek pārdoti uz ārzemēm un var tikai minēt kādas šausmas piedzīvo daudzi no tiem, kuri paliek Latvijā, pedofīlijā pieķertās augstākās amatpersonas palika nesodītas, … un tagad tiek likti pamati Latvijas “genderizācijai”. Tad nu ir jautājums, ko vēl ir jāizdara homoseksuālistu – pedofīlu aprindām, lai latviešu vīrieši, policisti, zemessargi, karavīri, tēvijas sargi un citi pagaidām vēl normālorientētie cilvēki beidzot ķertos pie ieročiem (vai nu vismaz sāktu kaut cik nopietnu pretestību)?!

  (infoagentura.wordpress.com)

 46. Līdz vēlēšanām koalīcijai vēl ir pietiekami daudz laika izlemt.

 47. Likumprojektus var pieņemt vai noraidīt tikai Ministru kabinets vai Saeima! Latvijas Satversmē tāda Koalīcijas padome nav vispār atrodama!

 48. Viens no Dirnena sadarbības sadarbības partneriem tv ekrānos arī rādīja barikāžu dalībnieka medāli.

 49. Uzreiz var tikai paši sev,bet ne pensionāriem! Un pat ne barikāžu dalībniekiem! Pagaidīsim vēl,gadus divdesmit! Neesam jau eritrejieši vai somālieši!

 50. Šī likumprojekta neatlaidīgā un nekaunīgā bīdīšana jau sāk kļūt aizdomīga. Latvieši jau tā ir sašķelti,bet Ražuka un Zaļā personālās pensijas un specpoliklīnikas latviešus sanaidos galīgi. Kam tas būs izdevīgi?

 51. Barikāžu dalībniekus jāatbalsta!!

 52. Barikazu d-ks no Liepājas. Atbildēt

  Visus godigos latviesus ,kuriem ir sirtsapziņa , kuriem ir sveta Latvija atbalstīt likumprojektu.

 53. Šie bezkaunīgie pensionāri! Atbildēt

  Tad,kad tika samazinātas pensijas un 45 latu garantētais minimālais ienākums (ko ievēroja pat Starptautiskais valūtas fonds),citiem mērķiem,bez Saeimas lēmuma,novirzīts sociālā budžeta miljards,steidzamības kārtā atcelti algu griesti valdības daudzajiem padomniekiem,dubultotas algas un prēmijas valsts uzņēmumu valdēm,atjaunotas trekno gadu padomes valsts uzņēmumos,lēti pārdota banka”Citadele”,Saeima papildināta ar ģenerālsekretāri,par tūkstošiem eiro paaugstinātas algas Latvijas bankā,šie pie vairākām silēm,gadiem ilgi sēdošie,aptaukojušies,apdrošinātie un vēl sociālos pabalstus pēc darba līgumiem ar nozaru arodbiedrībām saņemošie-tito,kau jau,V,Negods,Nesaprotu u.c.klusēja,kā ūdeni mutē ieņēmuši! Jākaunina taču ir pensionāri,visa ļaunuma sakne,kuri vis neatpūšas Riodežaneiro,Akapulko,Maiami,Puketā vai Kanāriju salās,bet,labi ka tepat vismaz Lucavsalā kuriem pietrūkst ne tikai 250 eiro plastmasas zobu protēzēm,bet pat sastrutojuša zoba izraušanai par palētinātu maksu-tikai 15 eiro!

 54. Barikāžu biedribas Kurzemes nodaļa Atbildēt

  Barikāzu Dalibnieki ir jāatbalsta.Aicinam apzinat visus kas balso pretim un nākamajās vēlešanās to atcerēties.

 55. NĒ-brīvības cīnītāju padarīšanai par algotņiem!

 56. Barikazu dienas bija vēsturisks laiks un Barikazu Dalibnieki ir JĀTBALSTA!!!!!!!

  • tas ir kauns, kas tagad notiek. jādomā, ka tiem, kas uz barikādēm gāja ar sirdi plaukstās, IR KAUNS par šo lēmumu – cildināt un privileģēt mazu daļu no barikāžu dalībniekiem. vai to viņi cerēja ieraudzīt pēc 25 gadiem – izmirstošu tautu un viņiem pasviestus pārdesmi eiro? tas nav ATBALSTS. to sauc citādi. lai deputāti PIEMET ŠOS 20 EIRO Latvijas bāreņiem, tiem, un tiem bērniem,kuri dzīvo uz ielas.

 57. Likums par Barikazu dalībniekiem ie obligati valadzīgs!!!!! Tur nevar būt divas domas.Cilvecini, kuri nostajas pret Barikazu Dalībniekiem nostajas faktiski pret Latviju.

 58. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Stingri iestājos vismaz par simboliskiem atvieglojumiem barikāžu dalībniekiem! Saprotu, ka neviens nekļūs bagāts, bet zināmai pretimnākšanai ir jābūt kaut vai tāpēc, lai mēs visi apjēgtu, ka aktīva rīcība kopējās lietas labā nav tas pats, kas gulēt aizkrāsnē!
  Dalība barikādēs nebūt nebija tik masveidīga kā daudzi te iztēlojas. Arī paši dalībnieki, kā vienmēr, bija no uzņēmīgākiem ļaudīm, bet tie, kam tur pēc vietas sabiedrībā būtu bijis jābūt par lāpnešiem, “kautrīgi” aizkavējās kabinetos vai bija “neaizvietojami” darbā. Jau rakstīju, ka bija ļoti liela atšķirība vai tu nāc no Vidzemes latviešu kolchoza, vai no pilnīgi krieviska Rīgas vai citas lielākas pilsētas rūpnīcas vai iestādes. Ja tev visapkārt mudž izbijušie militāristi, viņu dēli, madāmas un vedeklas, tad doties uz barikādēm bija daudz lielāka drosme kā būt pašās barikādēs.
  Lūk, tādēļ un arī, lai jaunatne saprot, ka labi darbi ir labi darbi, es esmu par, kaut visminimālākiem, bet atvieglojumiem! Un nekaunēsimies, un nekaisīsim sev pelnus uz galvas, un neizliksimies par svētuļiem! Labi darbi ir jāatbalsta!!!

 59. Izskatās,ka pat pensionāri vēl paspēs sagaidīt šīs “kaunīgās” koalīcijas,ne tikai V, norietu!

 60. Merkantīlie “patriotiņi”!

 61. Turpiniet vien,biedri Atbildēt

  “ZZS pārstāvji Koalīcijas padomes sēdē esot aktīvi iestājušies par šī likuma apturēšanu.”Nu,ko? Var jau būt,ka tā ir pat labāk! Vēlēšanās būs vairāk balsotāju par KPV!

 62. kau jau , tad jau Atbildēt

  vēl varētu nodalīt vienu grupu ar specpensijām tiem, kuri padomju laikā nebija ne partijā, ne komjaunatnē, ne pionieros, ne oktobrēnos. Tie bija visnepakļāvīgākie toreizējai varai un tādējādi sekmēja brīvības idejas dzimšanu

 63. Man ir dziļš kauns par šā likumprojekta virzītājiem. Labi atceros to laiku un arī pats, kad varēju, gāju uz barikādēm. Nevar teikt, ka mēs ne ar ko neriskējām, pēc Lietuvas notikumiem dažķārt bija mazliet satraucoši, taču, paldies Dievam, nekādu varonību mums nebija nepieciešams demonstrēt. Visi kaut cik saprātīgi domājoši cilvēki saprata, ka tā ir tikai tāda savdabīga demonstrācija gribai pēc savas mazās valsts neatkarības. Jo, ja PSRS armijai vai OMON – am būtu dots rīkojums mūs izdzenāt, viņi to varētu izdarīt ļoti viegli. Bet tā paša gada augustā – puča laikā, kad jau bija pavisam cita situācija, uz barikādēm neviens nedevās, jo visi saprata – līs asinis. Taču krievu demokrāti Maskavā nenobijās. Iedvesmojušies no Baltijas, viņi sarīkoja barikādes Maskavā, patiešām riskēdami ar dzīvībām. Tāpēc, ja kādam arī pienākas “barikāžu pensijas” un citi atvieglojumi no Latvijas, tad tie ir Maskavas demokrāti. Ja ne viņi, tad mēs vēl tagad būtu PSRS sastāvā ar visām no tā izrietošajām sekām.
  Barčas kundze, es – kurš arī bijis uz tām barikādēm – izjūtu svelošu kaunu par Jūsu un Jūsu domubiedru aktivitātēm!

  • sitie viltus patrioti,ka tik tikt pie naudas. padzied’aja Doma laukuma un tagad ta skaitas varoniba. es ari tur biju,bet neko neprasu,jo tas ir smiekligi

   • kolhoznieka sieva Atbildēt

    Es tur nebiju, jo man bija mazi bērni, bet vīrs-kolhoznieks gan brauca uz Rīgu padzerstīties, jo to dienu nebija jāstrādā kolhozā. Jautājums-ar ko viņš labāks par mani? Vai dēļ tam, ka no Rīgas atbraukušam bija jāizguļ dzērumu (jāatpūšas)?

  • ja gribam tos cilvēkus pazemot un apkaunot, tad – uz priekšu ar visām goda zīmēm un 20 eiro piemaksām.

   Man personīgi arī būtu svelošs kauns, ja man ko tādu piedāvātu par to, ka pēc savas pārliecības un sirdsapziņas rīkojos Latvijas labā.

   Lai kas Jūs būtu, V., Jūs esat pelnījis cieņu par savu attieksmi pret šo murgu.

 64. Drizak kadu pielikumu pensijai vajadzetu tiem Zemessargiem,kuri saja organizacija iestajas pasa sakuma un aktivi cinijas ar zadzibam,reketu,kontroleja robezu, apkaroja kontrabandu un visu parejo,kas tani laika bija jadara.Barikades bija tikai vienu nedelu,bet Zemessargiem pirmos piecus gadus bija loti nopietna slodze un riski.

 65. vairs ne kauna ne goda

 66. Vai tad šitais lietuvietis(Ražukas) bija uz barikādēm? Štābā sēdēja un plātijās,tas gan bija redzēts.Dažu santīmu pēc sacelt aziotāžu ap dalībniekiem, kuri tiešām riskēja ar dzīvību, vai ir vērts? Vīņi(dalībnieki) to nav pelnījuši.

 67. Latviesi, neļaujieties sevi apmanit. Ne mjau Barikāzu dalibnieki ir vainīgi, ka nes dzīvojam sačakareta valsti, bet gan tie kuri tagad ir pie šprices. Tad kad vajadzeja deputatiem paaugstināt nepelnītas algas to pieņema momentali Bet lai atbalstitu tos kuri faktiski šo valsti noturēja tad visi nostajas pretim. Trakākais ir tas, ka pretim ir tie, kuri nemaz nezina kas ttās Barikāžu dienas tadas bija. Nez ko Kucinskis pats tai laika darija??? Būtu pakaunējies!!!

 68. Ne tas nieka pielikums plosa, bet pati Barikāzu pieminēšana un ideāli šodienas politiskajai elitei ir viens mēsls… Un te tāds atgādinājums?
  Vienīgi tā atmiņa īsa – kā pati šī elite tika pie varas …- kā parādījās uzvara – tā traucās pie krēsliem – lai gan puča laikā bija nolīduši stūros…

  • vai visu izmērīt naudā? Atbildēt

   miniet, kas būs pirmie goda zīmju un milzu 20 eiro saņēmēji. tas būs kārtējais spļāviens tautas sejā.
   Nedomāju, ka sevi cienoši cilvēki ļaus sevi nopirkt par pārdesmit latiem, vai pārdos par tiem savus ideālus.

   Šī tirgošanās ir tieši tāpēc zemiska, ka svaru otrā kausā ir SVĒTUMS (sava valsts,brīvība, dzīvība).

 69. Jābeidz kacināt tautu par iespējamo sociālo atvieglojumu piešķiršanu 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Kurš būs tas spēks, kurš spēs reāli izvērtēt – kurš piedalījās barikādēs un kurš nē? Pietiek vien paskatīties, kādas asociācijas raisījās par Barikāžu piemiņas zīmju piešķiršanu. Dalība barikādēs, lai arī tas bija uzņēmumos, iestādēs, organizācijās daļēji koordinēts process, tomēr dalībai piemita arī masveida raksturs. Izlemjot šādu sarežģītu jautājumu, mēs padziļināsim savstarpējo nesapratni un tas tikai veicinās jau tā nevēlamo līdzcilvēku graušanas procesu.

  • Kā varēs to pierādīt, ka biji barikāžu dalībnieks? Būs jāmeklē to dienu foto un video liecības? Bet pa šiem gadiem esam novecojuši un izskats ir pārmainījies…

   • Ja jāpierāda,tad tas ļoti vienkārši.Ja ir Piemiņas zīme un tai klāt esoša apliecība,tad vienkārši tā jāreģistrē
    vietā ,kur piešķir pensijas…

Draugiem Facebook Twitter Google+