×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Barikāžu piemiņas brīdī pie Saeimas pulcējas aptuveni 80 cilvēku

Foto - LETAFoto - LETA

Ap iedegto Barikāžu laika piemiņas ugunskuru pie Saeimas nama pulcējušies aptuveni 80 cilvēku, ceturtdien novēroja aģentūra BNS. Sapulcējušos vidū ir gan Saeimas, gan Augstākās padomes deputāti, gan arī citi barikāžu laika dalībnieki un interesenti.

Uzrunājot sanākušos, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pateicās ikvienam, kurš piedalījās barikādēs, gan mājās vārot tēju, gan adot cimdus ar stiprajiem rakstiem, kuri palīdzēja izturēt šo tautai un valstij tik nozīmīgo brīdi. Viņa arī aicināja ikvienu atcerēties tā laika notikumus, kā arī īpaši aicināja jaunos deputātus, kuri Saeimā ievēlēti pirmo reizi, gūt pieredzi no sanākušo barikāžu laika dalībnieku stāstītā.

Pasākumā dalībnieki tika cienāti ar siltu putru un tēju. Piedāvāto cienastu labprāt nobaudīja arī daudzi Saeimas deputāti.

1991.gada janvārī ar padomju armijas iebrukumu Lietuvas Televīzijas ēkā sākās mēģinājums apdraudēt Baltijas valstu patstāvību. Latvijas Tautas frontes vadībā Latvijas iedzīvotāji Rīgā pulcējās, lai celtu barikādes un aizsargātu pret iespējamo agresiju stratēģiski svarīgos objektus.

Vairāki cilvēki šajās janvāra dienās gāja bojā OMON uzbrukumu laikā – iebrukuma laikā Iekšlietu ministrijā gāja bojā milicijas darbinieki Vladimirs Gomonovičs un Sergejs Konoņenko, bet skolnieks Edijs Riekstiņš, režisors un operators Andris Slapiņš, kā arī operators Gvido Zvaigzne gāja bojā Bastejkalnā. 16.janvārī pie Vecmīlgrāvja tilta OMON nošāva Robertu Mūrnieku un ievainoja divus tilta sargātājus, savukārt 22.janvārī gāja bojā Ilgvars Grieziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+