×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Bāriņtiesa varēs atļaut bērna izceļošanu no valsts

Foto - LETAFoto - LETA

Ja bērnam būs nepieciešams izbraukt no valsts, bet viens no vecākiem, kas varētu sniegt notariāli apliecinātu piekrišanu bērna izceļošanai, nebūs sasniedzams vai atteiksies dot šo piekrišanu, bērns varēs izceļot no valsts, uzrādot bāriņtiesas atļauju izceļošanai.

To paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi kārtībā, kādā bērni šķērso valsts robežu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Gunta Skrebele, līdz šim Ministru kabineta noteikumi neregulēja rīcību situācijās, kad bērnam, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, nepieciešams izceļot no valsts, bet bērna vecāks, kurš varētu sniegt notariāli apliecinātu piekrišanu bērna izceļošanai, nav sasniedzams.

Līdz ar to, piemēram, ja bērnu audzina vecāks, kurš nav Latvijas valstspiederīgais, bet otrs vecāks, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, nepiedalās bērna audzināšanā un viņa atrašanās vieta nav zināma, tad līdz šim bērns vispār nevarēja izceļot no valsts.

Saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 19.pantu bāriņtiesa izšķir vecāku domstarpības bērna aprūpes un aizgādības jautājumos, izņemot domstarpības par bērna dzīvesvietas noteikšanu, un, ja nepieciešams, pieņem lēmumu. Līdz ar to bāriņtiesai ir likumisks pamats izšķirt domstarpības, kas radušās vecāku starpā, tai skaitā arī attiecībā uz lēmumu par atļauju bērnam izceļot no valsts, skaidroja Skrebele.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+