Latvijā
Novados

Bāriņtiesu darbinieku atbilstība jāizvērtē Ropažos, Ikšķilē, Vecpiebalgā, Ogrē un Aizputē 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību amatiem lūgts Ropažu, Ikšķiles, Vecpiebalgas, Ogres un Aizputes novadu domēm, aģentūrai LETA atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Kā ziņots, labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” paziņoja, ka pēc VBTAI pārbaudēm piecām pašvaldībām uzdots pārskatīt bāriņtiesu darbinieku atbilstību, tomēr konkrētās bāriņtiesas nenosauca.

VBTAI pārstāve pastāstīja, ka pie Ropažu novada domes par Ropažu novada bāriņtiesu VBTAI šogad vērsusies jau divreiz. Pie Ogres novada domes inspekcija vērsusies par Ogres novada pagastu bāriņtiesu, bet pie Aizputes novada domes VBTAI vērusies par divām tās bāriņtiesām – Aizputes bāriņtiesu un Kalvenes bāriņtiesu.

Saistītie raksti

Gluščenko stāstīja, ka iemesli, kāpēc VBTAI vērsusies pie novadu domēm, ir dažādi. “Ir bāriņtiesas, kur kādas konkrētas lietas kontekstā ir lūgts izvērtēt, un ir bāriņtiesas, kurām pēc atkārtotām VBTAI kompleksajām pārbaudēm nav novēroti uzlabojumi,” sacīja Gluščenko.

Viņa minēja, ka pēc atkārtotām pārbaudēm uzlabojumi nav konstatēti Vecpiebalgas novada bāriņtiesā. Šīs bāriņtiesas darbinieku darbu lūgts izvērtēt arī iepriekš, tomēr tad “atnākusi” atbilde, ka iestādes vadītāja var turpināt darbu.
Gluščenko arī skaidroja, ka vēršanās pie pašvaldības ir VBTAI vienīgais instruments, kā izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību.

LA.lv