Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
16. maijs, 2016
Drukāt

Barišņikovs viesosies Rīgā ar vēl vienu jaunuzvedumu

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Mihails Barišņikovs un Andrejs Žagars paziņos par jaunu slavenā baletdejotāja izrādi, kas gaidāma Rīgā, proti, citviet pasaulē ar atzinību uzņemtā “Vēstule cilvēkam”.

“Vēstule cilvēkam” tapa kopdarbībā ar pasaulslaveno režisoru, amerikāņu avangarda klasiķi Robertu Vilsonu, un tā izrādīta Spoleto festivālā un Milānā (Itālija), šajās dienās iet teātros Madridē, jūlija noslēgumā to rādīs Monako.

Izrādē Barišņikovs atveido 20.gadsimta izcilāko baletdejotāju Vāclavu Ņižinski, un pats atzīst, ka ir no Ņižinska ļoti atšķirīgs mākslinieks. “Tomēr noteiktas lietas mūs vieno. Mēs abi nākam no provinces, pārcēlāmies uz Ļeņingradu / Sankpēterburgu un pabeidzām tur skolu. Tad, dažus gadus vēlāk, mēs pametām valsti [Krieviju] un tajā vairs neatgriezāmies. Viss pārējais ir ļoti atšķirīgs, par 180 grādiem. Mūsu temperamenti,” portālam Americantheatre.com stāstīja Barišņikovs.

Viesizrāžu organizators ir “Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds”.

Iestudējuma pamatā ir izcilā poļu izcelsmes krievu baletdejotāja un horeogrāfa Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas, kas sarakstītas 1919.gadā, dokumentējot mākslinieka pārdzīvojumus un izgaismojot viņa garīgās veselības sabrukumu. Ņižinskis mira 1950. gadā pēc vairāk nekā 30 psihiatriskajā slimnīcā pavadītiem gadiem.

“Vilsona iestudējumiem raksturīgais perfekcionisms, kas izpaužas visos aspektos – dekorācijās, projekcijās, rekvizītos un galvenokārt – apgaismojumā, sabalsojas ar Barišņikova niansēto un
precīzo darbu ar savu ķermeni… viņa smaidu… viņa hipnotisko skatienu,” sacīts recenzijā kultūras vietnē “gramilano.com”.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+