Foto: LETA/EPA

Barišņikovs viesosies Rīgā ar vēl vienu jaunuzvedumu 0

Mihails Barišņikovs un Andrejs Žagars paziņos par jaunu slavenā baletdejotāja izrādi, kas gaidāma Rīgā, proti, citviet pasaulē ar atzinību uzņemtā “Vēstule cilvēkam”.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

“Vēstule cilvēkam” tapa kopdarbībā ar pasaulslaveno režisoru, amerikāņu avangarda klasiķi Robertu Vilsonu, un tā izrādīta Spoleto festivālā un Milānā (Itālija), šajās dienās iet teātros Madridē, jūlija noslēgumā to rādīs Monako.

Izrādē Barišņikovs atveido 20.gadsimta izcilāko baletdejotāju Vāclavu Ņižinski, un pats atzīst, ka ir no Ņižinska ļoti atšķirīgs mākslinieks. “Tomēr noteiktas lietas mūs vieno. Mēs abi nākam no provinces, pārcēlāmies uz Ļeņingradu / Sankpēterburgu un pabeidzām tur skolu. Tad, dažus gadus vēlāk, mēs pametām valsti [Krieviju] un tajā vairs neatgriezāmies. Viss pārējais ir ļoti atšķirīgs, par 180 grādiem. Mūsu temperamenti,” portālam Americantheatre.com stāstīja Barišņikovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viesizrāžu organizators ir “Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds”.

Iestudējuma pamatā ir izcilā poļu izcelsmes krievu baletdejotāja un horeogrāfa Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas, kas sarakstītas 1919.gadā, dokumentējot mākslinieka pārdzīvojumus un izgaismojot viņa garīgās veselības sabrukumu. Ņižinskis mira 1950. gadā pēc vairāk nekā 30 psihiatriskajā slimnīcā pavadītiem gadiem.

“Vilsona iestudējumiem raksturīgais perfekcionisms, kas izpaužas visos aspektos – dekorācijās, projekcijās, rekvizītos un galvenokārt – apgaismojumā, sabalsojas ar Barišņikova niansēto un
precīzo darbu ar savu ķermeni… viņa smaidu… viņa hipnotisko skatienu,” sacīts recenzijā kultūras vietnē “gramilano.com”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.