Publicitātes foto

Baroka mūzikas pērles ar Elīnu Šimkus 0

Mazajā ģildē 12. jūlijā Senās mūzikas festivālu atklās Elīna Šimkus un senās mūzikas ansamblis “Fantasia Ficta” no Šveices. Koncertā skanēs itāļu un angļu baroka mūzikas pērles, tostarp  lielmeistaru  Karlo Džezualdo, Klaudio Monteverdi un Hanrija Pērsela skaņdarbi. Šis repertuārs ne tikai ansamblim, bet arī viņu skatuves partnerei Elīnai Šimkus sagādājis žilbinošas publikas un kritiķu atsauksmes tālu aiz dzimtenes robežām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Senās mūzikas ansamblis “Fantasia Ficta” dibināts pirms diviem gadiem, kad Lukas Marencio mūzikai veltītā programmā “Mīla, nāve un renesanse” no jauna satikās seši kādreizējie Ženēvas Mūzikas augstskolas Senās mūzikas centra absolventi. Satikās un nolēma turpināt kopīgi muzicēt, un dara to tik pārliecinoši, ka droši dēvējami par vienu no interesantākajiem jaunajiem vārdiem senās mūzikas pasaulē. Ansambļa pārdomātajās programmās savijas dzīvespriecīgas enerģijas caurstrāvoti deju ritmi un apgarotas skaidrības apveltīti polifoniski skaņu raksti, liegi maigas melodijas sabalsojas ar izjustām harmonijām, kas sakņojas gadsimtiem senās tradīcijās…

Elīna Šimkus atklāj savas sajūtas par senās mūzikas dziedāšanu kopā ar “Fantasia Ficta”: “Interesanti bija pirmoreiz mūžā atskaņot tik senu mūziku. Klausītājiem Latvijā lielākoties asociējos ar baroka mūziku, zem tās tiecoties apzīmēt ap 500 gadu ilgu laikmetu, kas nebūt nav korekti… Pirmoreiz mūžā bija iespēja uzstāties ar renesanses mūzikas ansambli, turklāt pati varēju izvēlēties un atrast programmu – vairāk nekā stundu garajā koncertā aptvērām komponistus no 13. un 14. gadsimta līdz pat 17. un 18. gadsimtam. Šī mūzika ir maz un reti atskaņota.” Stāstot par seno mūziku, E. Šimkus teic: “Manā skatījumā, senā mūzika nav “iestīvināta un bāli nopūderēta”, tā ir dzīvīga, silta un ļoti cilvēcīga, tādu es to izjūtu, arī dziedot. Man patīk spēlēties ar skaņu un tembrālajām nokrāsām un atklāt katra tēla savdabīgo raksturu – vitālu, jūsmīgu, krāšņu, juteklisku vai pavisam sērīgu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

24. starptautiskais Senās mūzikas festivāls šogad notiks no 12. līdz 14. jūlijam Rīgā un Rundālē. Koncertos uzstāsies solisti Jūlija Ležņeva, Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers, čellists Miša Maiskis, klavesīniste Ieva Saliete, vijolnieks Dmitrijs Siņkovskis, senās mūzikas ansamblis no Šveices “Fantasia Ficta”, baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, kamerorķestris “Kremerata Baltica”, “Maskavas virtuozi” un “Sinfonietta Rīga”. Senās mūzikas festivāla noslēgumā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijoļkoncertu cikls “Gadalaiki”. Savukārt mazie klausītāji varēs doties muzikālā ceļojumā uzvedumā “Laimes bērns”.

12. VII 20.00 Mazajā ģildē Rīgā

13. VII 20.00 Lielajā ģildē Rīgā

14. VII 13.00, 16.00, 18.00, 20.00 un 22.00 Rundāles pilī

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuaradize.lv

Cena: no EUR 10 līdz 50

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.