×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Baroka mūzikas pērles kopā ar Elīnu Šimku un Sergeju Jēgeru (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Senās mūzikas festivālā 11. jūnijā Rundāles pils Baltajā zālē dziedātāju Elīnas Šimkus un Sergeja Jēgera, kā arī Rīgas Doma zēnu kora un baroka orķestra “Collegium Musicum Rīga” izpildījumā varēs klausīties Džovanni Batistas Pergolēzi un Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbus.

“Aicinām jūs uz brīnišķīgu koncertu. Koncerta sākumā jums būs iespēja noklausīties dažas burvīgas, virtuozas baroka ārijas manā izpildījumā, bet tad man pievienosies mans mīļais kolēģis Sergejs Jēgers uz Pergolēzi “Stabat Mater”,” aicina Elīna Šimkus. Savukārt kontrtenors Sergejs Jēgers neslēpj prieku par šo koncertu un muzicēšanu kopā ar Elīnu: “Kā vienmēr ir prieks pēc ilgāka laika pārtraukuma muzicēt kopā ar Elīnu šajā skaistajā koncertā. Kopā ar mums muzicēs orķestris “Collegium Musicum Riga” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs, kā arī Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns.”

Šajā reizē koncertprogrammas centrā ir Džovanni Batistas Pergolēzi opuss “Stabat Mater”. Īpašs ir ne tikai atskaņotais skaņdarbs, bet arī stāsts par tā autoru Pergolēzi. Divdesmit seši gadi – tāds bija komponistam atvēlētais laiks šajā saulē. Dilonis, kas kā ēna komponistam sekojis jau kopš bērnības, kļūst liktenīgs brīdī, kad cilvēkbērns uzplaucis kā zieds un nobriedis kā dzīvei, tā idejām. “Tikai Visaugstākā ziņā palicis, ar kādiem meistardarbiem pasauli pārsteigtu Pergolēzi spalva, ja nebūtu tā nesaudzīgā – ja vien… Par spīti šim skumjajam faktam, ieklausoties Pergolēzi vitālajā mūzikā, viens nu ir skaidrs: arī mazs mūžs jāprot nodzīvot ar vērienu, un to nu viņš darījis pārpārēm. Par slavu, cieņu un atzinību jaunajam censonim nav nācies sūdzēties ne dienu – viņa karjera bijusi strauja un žilbinoša. Pergolēzi mūzika skanējusi visnozīmīgākajos tā laika mūzikas tempļos jau tad, kad tās autoram bijuši nepilni divdesmit,” atklāj pasākuma pārstāve Rinta Bružēvica un piebilst: “Pašā jaunības plaukumā iesoļojot Aizsaules mūzikas dārzos, līdzās citiem lieliskiem darbiem viņš atstājis arī mūzikas skaņās iešifrēto testamentu, faktiski – rekviēmu, ko rakstījis pats sev: “Stabat Mater” ir Pergolēzi pēdējais darbs, tapis 1736. – viņa dzīves pēdējā gadā – Pocuolli franciskāņu klosterī netālu no Neapoles, kur komponists dzīvoja cerībās izveseļoties no diloņa. Cēlais stāsts sacerēts ar Jakopo Benedeti tekstu pēc 14. gadsimtā dzīvojušā mūka Jakopones da Todi atklāsmēm par nelielo, bet ļoti nozīmīgo Bībeles epizodi, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta.”

Koncertā skanēs arī vēl citi baroka laika mūzikas šedevri, tostarp slavenā Morganas ārija no Hendeļa operas “Alčīna”.

Varbūt noder!!

11.VII 16.00 Rundāles pils Baltajā zālē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, wwwbilesuparadize.lv

Cena: EUR 20

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Elīnas Šimkus solokoncerts 8.jūlijā Rīgā Mazajā Ģildē bija IZCILS gan izpildījuma, gan programmas izvēles ziņā. Dziedātāja, kura profesionāli augstā līmenī prot iepriecināt klausītājus, aktieriski prasmīgi pasniegts katrs skaņdarbs, skaista un harizmātiska sieviete un māksliniece. Paldies, gaidām vēl!!!

  2. Šimkus koncerts bija vispārākais no visiem koncertiem. Radiokora koncerts bija vienkārši vājš un neinteresants, Rundāles koncerti bija švaki,nedz Karmiņola, nedz brīmumbērns īsti jau nu nesaprata kur un kapēc viņi tur uzaicināti, vienīgi Zēnu kora koncerts pacēlās virs viduvējības, taču tālu atpalika emocionalitātes piesātinājuma ziņā no Šimkus koncerta. Kaut gan – orķestra un Eīnas ievada skaņdarbi bija daudzsološi, taču Pērgolēzi skaņas bija nogurušas, gan diriģenta, gan kora un Jēgera dēļ. Liekas, ka viņiem šis pasākums nebija tik svarīgs, kā citi pasākumi tajā dienā uz un no kuriem viņi skrēja.

  3. Lieliskā Elīna Šimkus !

Draugiem Facebook Twitter Google+