×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Baroka retie augļi Baha kamermūzikas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no šā rudens 15. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ievērojamākajiem viesiem ir baroka ansamblis “The Rare Fruits Council”. 20. novembrī daudzu gadu garumā izslavētā un savdabīgā grupa uz Rīgu atvedīs īpašu Dītriha Bukstehūdes programmu soprānam ar stīgu ansambļa un “basso continuo” pavadījumu.

Ansamblis “The Rare Fruits Council” izveidojās 1996. gadā no četru mūziķu grupas kopējās intereses par baroka kamermūzikas pamata žanru – Trio sonāti (divas vijoles, viola da gamba vai baroka čells un “basso continuo”). Šo četru mūziķu grupas izpildījums, kas nekad nebija neitrāls un vienmēr augstākā mērā intensīvs, visai drīz piesaistīja “sekotājus”, kas nedaudz paplašināja grupu un ļāva saņemt no starptautiskās kritikas uzslavas visaugstākajā pakāpē par ansambļa izpildījumu –  “spožs, izcils, kaislīgs”, “pārmērīgs un neprātīgs talants, kas pāriet īstā trakulībā”, “neizmērojama aizrautība”, “neierobežota, bezgalīga izteiksmība” – šādi tika raksturoti ansambļa ieraksti un koncertu uzstāšanās.

Ansambli vada viens no baroka mūzikas leģendām Manfrēdo Krēmers (2013. gadā viņš viesojās Baha festivālā kopā ar Žordi Savalla vadīto ansambli “Le Concert des Nations”), mūziķi bieži varam redzēt “Mezzo TV” ierakstos. Kā solisti šajā koncertā dzirdēsim ne mazāk slaveno vokālisti Mariju Kristīni Kīru. Katrs no ansambļa dalībniekiem ir izcils baroka mūziķis, labi pazīstams un augsti novērtēts Eiropā, tādēļ kopējais ansambļa skanējums tiek pacelts īpaši augstā līmenī.

Ansambļa dalībnieki regulāri sadarbojas un uzstājas kopā ar “Musica Antiqua Koln”, “Les Arts Florissants”, “Concerto Köln”, Rene Jakobsu, Žordi Savallu  un daudziem citiem, kā arī katrs no viņiem vada savu grupu, strādā par diriģentiem vai pasniedzējiem. “The Rare Fruits Council” koncertē visā Eiropā, Āzijā, ASV un Dienvidamerikā un veikuši daudzus ierakstus, tostarp prestižajā ierakstu namā “Deutsche Grammophon Gesselschaft”, “Harmonia Mundi”, “Alpha”, “Opus111”, “Naive/ Auvidis-Astree”.

Programma, kas skanēs Rīgā, uzskatāma par ir īstu ieguvumu – Dītriha Bukstehūdes Kantātes (BuxWV 95, 98, 83, 38) Rīgā nav skanējušas aptveramā pagātnē. Šī ir lieliska izdevība klausītajiem klausīties tās Rīgā.

Ansamblis debitēja ar disku “H. I. F. Bībers Harmonia Artificiosa Ariosa”, kas uzvarēja “Diapason d’Or” un saņēma “Grand Prix” no Disku akadēmijas un tika vienbalsīgi atzīts no starptautisko speciālistu puses kā šī skaņdarba ieraksta etalons! To pašu var teikt par Bībera “Sonatae, tam Aris qualim Aulis Servientes”. Bet J. S. Baha Trio Sonātu ieraksts, kas izcēlās tā polemiskā lasījuma un kaislīgās pārliecības dēļ, izpelnījās kritiķu atsauksmes no bezgalīga entuziasma līdz riebumam: “Sensacionāli!”, “Šis disks ir jāaizmirst!”, “Aizraujošais satraukums, kurā mākslinieki ietērpj šo mūziku, pilnīgi sagūsta klausītāju”.

Ir skaidrs, ka ansambļa mākslinieki prot apgaismot pazīstamu un pievilcīgu objektu no neparastas perspektīvas un viņu uzsāšānās allaž izvēršas par pārsteigumu.

Varbūt noder!!

Koncerts 20. XI 19.00 Mazajā ģildē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesupardize.lv

Cena: EUR 7 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+