×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Barona iela kļuvusi “artikulēta”, strīpaino bruģi aizstāv arhitekte (8)

Ietves remontdarbi Krišjāņa Barona ielā. Foto - LETAIetves remontdarbi Krišjāņa Barona ielā. Foto - LETA

Barona iela beidzot ir kļuvusi artikulēta – tā par krāsaino un strīpaino bruģi, kas samulsinājis rīdziniekus, saka ainavu arhitekte Helēna Gūtmane. Viņa stāsta, ka ir gandarīta par būvnieku darbu, un sabiedrība ar laiku sapratīs, ka šis ietvju risinājums ir moderns un ērts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vēsta TV3 Ziņas.

Par Barona ielas dīvainībām uzjautrinās sociālo tīklu lietotāji. Raibais segums, kas krietni atšķiras no iepriekšējiem, asfalta vai standarta bruģa toņiem, radījis dažādas asociācijas. Turklāt remonts ilgst jau gadu, un daudzviet šķiet ka, nav pat pakustējies, piemēram, Elizabetes un Barona ielas stūrī ir gluži kā smilšu kastē.

Kamēr Rīgas mērs aicina paciesties un dot strādniekiem laiku, sabiedrība meklē vainīgos pie visai neierastā galarezultāta.

Pārmaiņu idejas autore ir arhitekte Helēna Gūtmane. Viņa pauž gandarījumu, ka ielu izdevies pārveidot, viņasprāt, veiksmīgi: “Ietve ir kļuvusi artikulēta! Tas nozīmē, ka mēs neapzināti sākam redzēt, ka uz ielas ir ne tikai jauni, veseli, bagāti cilvēki, bet arī cilvēki, kuriem ir citas vajadzības, par kuriem mums jādomā.”

Projekta autore uzsver, ka tika veiktas pārrunas ar invalīdu pārstāvošo organizāciju Apeirons, RD iestādēm, Kultūras pieminekļu inspekciju, un visi bijuši uz viena viļņa par gaidāmajām pārmaiņām. Arhitekte ir pārliecināta, ka tagad Barona iela ir pieejamāka cilvēkiem ratiņkrēslos un vājredzīgajiem. Tieši viņu vajadzībām bruģis izraibināts ar divām papildus līnijām. Vienai pa vidu stabs, bet tas neesot nekas traks.

Helēna Gūtmane, ainavu arhitekte: “Ir divu veidu bruģi – tas, kurš ved, līnijveida taktilais bruģis un punktveida. Viņiem ir dažāda funkcija. Viens vada, otrs brīdina par šķērsli.”

Kamēr sabiedrība gāna būvniekus par raibo deķi, kas izveidojies, arhitekte ar būvnieku sniegumu ir apmierināta un uzsver, ka viņi ar pašdarbību nenodarbojas, viss tiek veidots pēc plāna, piemēram, daži materiāli izrādījušies krietni par dārgu un bija jāaizstāj ar lētākiem. Tomēr tas viss ir radošs process, no kā mācās gan pilsētnieki, gan arhitekti.

Arī soctīklu lietotāji sacenšas asprātībās un vērtējumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tas raibais bruģis noēd arhitektūru kopskatā. Bet to jau ainavu arhitekte nevar zināt… Katra Barona ielas ēka ir pērle pati par sevi, un tās apvienot varēja tikai asfalta zili pēlēkais fons. Arī ne betona bruģakmeņi. Un vēl – Rīgas kungiem patīkot sievišķīgas sievietes augstos papēžos. Tai pašā laikā rūpīgi tiek izskaustas ietves, pa kurām ar tādiem staigāt. Drīz visi draudzīgi staigāsim kedās, jo arī kungu kurpju purngali nodauzīsies pa šo brīnumu…

  2. “Arhitekte ir pārliecināta, ka tagad Barona iela ir pieejamāka cilvēkiem ratiņkrēslos un vājredzīgajiem. Tieši viņu vajadzībām bruģis izraibināts ar divām papildus līnijām. Vienai pa vidu stabs, bet tas neesot nekas traks.”

  3. Ko gan var gribēt, ja Rīgas būvvaldi vada ģeogrāfs un ielu un ceļu risinājumus nosaka ainavu arhitekti. Te nu ir pamats apšaubīt Rīgas domes “speciālistu” kompetenci lietās, kurās tai vispār nav sajēgas.

  4. Kāda viņa arhitekte-puķu dobju zīmētāja. Gan jau projektu vienkārši parakstīja kāds ar atbilstošu sertifikātu. Pavasarī varēsim redzēt rezultātu šai artikulācijai, kad bruģis būs dažādi nosēdies,deformējies un pieaugs traumas.

  5. Ja pati braukā tikai mašīnā, tad jau var saartikulēt(sa*ist) ielas !!!

  6. Aplams risinājums ietvju segumam.Jau tagad tur cilvēki klūp, un kas būs ziemā?Tagad vismaz zināms tās arhitektes uzvārds- lai kompensācijas piedzītu par sabojātiem apaviem un gūtajām traumām.

  7. Nez, Gūtmanei pirms līguma prasīja arī kādu iepriekšēju pieredzi līdzīgā mērogā? Vai tikai artikulāciju un žestikulāciju.

  8. Aaaaaaaaaaaaaa… kā ierindas rīdzinieks lai tiek atpestīts no artikulācijas…? ?

Draugiem Facebook Twitter Google+