Sports
Basketbols

“Barons” aiziet! Gulbis: Esmu atbrīvots no ieslodzījuma 1

LBL čempionāta pagājušās sezonas bronzas medaļnieki “Barons kvartāls” nepiedalīsies LBL čempionātā, kura atklāšanas spēle paredzēta pēc nedēļas.

Kluba valdes priekšsēdētājs Jānis Pormalis sarunā ar aģentūru LETA atklājis, ka komanda nepiedalīsies LBL čempionātā un negrasās spēlēt arī kādā zemākā divīzijā. Tiesa, par ja baroni to gribētu, praktiski tas nebūtu izdarāms.
Pormalis licis noprast, ka LBL piedāvātie dalības nosacījumi, kad daudzi klubi saskārušies ar finansiālām grūtībām, kā arī ņemot vērā kopējo ekonomisko situāciju valstī, lielākajai daļai komandu nav pievilcīgi dalībai čempionātā. No organizatoru puses netiek piedāvāta adekvāta mārketinga un reklāmas iespēju platforma, kas neveicina iespēju klubiem piesaistīt sponsorus un atbalstītājus.

Par “Barons kvartāla” nozušanu no LBL kartes diez vai daudzi sēros, jo kluba pēdējo gadu pāstāvēšana bija pārvērtusies vairāk par farsu ar kluba prezidenta Ivo Zonnes radītu iespēju augstākajā līmenī spēlēt savam dēlam Dāvim Zonnem. Kluba sportiskās ambīcijas palika ap 2008. un 2010. gadu, kad “Barons” izcīnīja divus LBL čempionu titulus un FIBA Eiropas kausu. Treknajos gados kluba prezidentam kopā ar atbalstītājiem tas izmaksāja aptuveni vienu miljonu ik sezonu. “Vai tas ir to vērts?” pirms vairākām sezonām man vaicāja baronu prezidents. Manuprāt, tās ir naudās neizmērāmas lietas, kuras iespējams radīt pēc paša atļaušanās. Vienam patīk kolekcionēt alus korķīšus, vēl kādam pastmarkas, trešajam – basketbola komandas. Vai tādu uztaisīt savam dēlam. No šāda skatu punkta kluba vadībai (faktiski – tā prezidentam) nav ko pārmest. Katrs savu naudu tērē pēc saviem ieskatiem.

Par to, ka “Barons” spēlē teju vai mazākumā un Zonnem junioram katrā spēlē esot jāatvēl noteikts minūšu skaits, smīkņāja daudzi. Runāja tikai viens. Pērn līdz bronzas medaļām komandu aizvedušais treneris Mārtiņš Gulbis. “Domājams, visi zina, kādēļ šī komanda ir bijusi un kāpēc tā ir taisīta. Galvenā doma tāda bija, ka kluba galvenā īpašnieka dēlam ir jāspēlē noteiktas minūtes. Nekas konkrēts, cik minūšu jāspēlē, līgumā netika atrunāts, taču tāda lieta bija. Nemelošu, ka tas bija viens no uzsvariem un ka mēs visi labi zinājām, kāpēc šī komanda pastāv. Vai vadība nav apmierināta ar Dāvja Zonnes spēles laiku? Man kā trenerim ir kaut kādas ambīcijas, un es gribu uzvarēt, kas laikam ir diezgan likumsakarīgi,” pēc sezonas beigām intervijā portālam sportacentrs.com sacīja Gulbis.
Trenerim uz durvīm tika parādīts nākamajā dienā pēc bronzas medaļu izcīnīšanas. Faktiski Zonne savu bija sasniedzis – dēlam bija izkārtota LBL bronzas medaļa. Tiesa, pilnai laimei pietrūka minnūšu skaits protokolā… Lai tiktu pie kā vairāk (zelts, sudrabs), vajadzēja lielākus finansiālus ieguldījumus. Acīmredzot – tas nebija aktuāli. Visi pārējie šajā ceļā bija tikai maznozīmīgas figūras.

Neoficiāla informācija vēsta, ka Dāvis Zonne devies uz Ameriku, kur uzsākšot studijas. Ja tas tiešām ir tā, tad “Barons kvartāla” izjukšana ir tikai likumsakarīgs nākamais solis. Jo sportiskās ambīcijas tur bija maz. Tā vairs nebija priekšgājēju – “Princips” un “LainERS” – komanda, kuru mīlēja skatītāji. Ar visām tās “utīm”’, skandāliem un nebūšanām. Tas vairs nebija tas “Barons”, kas savulaik spēja piepucēt “Arēna Rīga” tribīnes.

Saistītie raksti

Par “Barons kvartāls” darba stilu šodien liek aizdomāties tā paša Mārtiņa Gulbja reakcija uz ziņu, ka Rīgas klubs vairs nebūs pārstāvēts LBL čempionātā, ar kuru viņam it kā bija parakstīts līgums uz 1+1 sezonu. “Oficiāli atbrīvots no ieslodzījuma!!! Katru dienu klausoties, cik slikts, slinks un nevarīgs esmu. Uz ielas izmests vienu dienu pēc sezonas beigām,” šodien raksta Mārtiņš Gulbis. Treneri var saprast, par viņa darba ētiku un basketbola mīlestību šaubu nav.

“Barons”, ko kluba pirmsākumos divas sezonas pazinām kā “Princips” (1992, 1993) un astoņus gadus kā “Lainers”, kopš 2002. gada septiņas reizes ticis pie LBL čempionāta medaļām. Tiesa, šī nav pirmā kluba noiešana no basketbola lielās skatuves – 2012. gadā komanda spēlēja LBL otrajā divīzijā. Vai iespējama “Barons” atgriešanās LBL apritē pēc izlaistas sezonas? Pašreizējā un pēdējo sezonu veidolā – maz ticams.
[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv