×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. novembris, 2014
Drukāt

“Barons” apvieno spēkus ar “Latvijas dzelzceļu” cīņā par čempionu titulu

barons

2008. gada Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa ieguvējs, divkārtējais Latvijas Basketbola līgas čempions, basketbola klubs “Barons” vienojies par trīs gadu sadarbību ar Latvijas lielāko uzņēmumu – “Latvijas dzelzceļš”- lai turpmāk kopīgi virzītos uz mērķi – Latvijas čempionāta zelta medaļu 2017. gada pavasarī.

BK “Barons” (iepriekš arī ar nosaukumu “Princips” un “LainERS”) ir Latvijas basketbola līgas vecākā komanda. Latvijas basketbola līgas čempionāts šosezon tiek aizvadīts jau 24. reizi, un BK “Barons” ir viena no retajām komandām, kas ir startējusi visos šajos turnīros. Šo gadu laikā “Barons” izcīnījis ne tikai divus čempionu titulus, bet arī trīs sudraba medaļu komplektus, kā arī divreiz ticis pie bronzas godalgām. Protams, kluba izcilākais sasniegums ir 2008. gada pavasarī Kiprā notikušā Eiropas kausa “Četru finālā” izcīnītā FIBA trofeja.

Pēc vairākus gadus ilgušām grūtībām, kas skāra ne tikai BK “Barons”, bet visu basketbola saimniecību Latvijā, klubs šogad atkal sevi piesaka jaunā kvalitātē un ar stratēģiskā partnera “Latvijas dzelzceļš” atbalstu turpmāko trīs gadu laikā piesaka veselīgu ambīciju atgūt iepriekšējos panākumus. Līdz ar jaunā partnera pievienošanos tiek mainīts arī kluba nosaukums, un turpmāk tas sauksies “Barons/LDz”.

“Līguma parakstīšana uz trijiem gadiem apliecina to, ka šīs sadarbības mērķis nav naudas ieguldīšana vienīgi ārzemju spēlētājos, lai uzdevums tiktu izpildīts jau pirmajā sezonā. Komandas pieteikumā 12 spēlētāju pulkā pieci puiši ir dzimuši 1992. gadā vai vēlāk. Tieši viņiem pāris sezonu laikā jāpilnveido sava meistarība, lai spēlētu galvenās lomas komandas darbībā. Ja kādā pozīcijā būs nepieciešams papildinājums, tad arī to meklēsim Latvijā vai ārzemēs, lai 2017. gadā cīnītos par Latvijas čempionu titulu,” apliecina BK “Barons” valdes priekšsēdētājs Jānis Pormalis.

“”Latvijas dzelzceļš” vienmēr ir atbalstījis sportu un veselīga dzīvesveida kustību, jo uzskatām, ka stipru valsti veido stipri cilvēki. Sportā un biznesā ir līdzīga orientācija uz mērķi un rezultātu. Gan dzelzceļnieki, gan sportisti zina, ka labus rezultātus var sasniegt tikai smagi strādājot, un esmu pārliecināts, ka šī kopīgā izpratne un sadarbība aizvedīs līdz panākumiem,” saka “Latvijas dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis.

BK “Barons/LDz” šosezon gūst milzu publicitāti, pateicoties basketbola zvaigžņu Kaspara Kambalas, Kristapa Valtera, Gata Jahoviča un Ernesta Kalves iesaistīšanai sastāvā, taču līdzās šiem pieredzējušajiem spēlētājiem kluba sastāvā sapulcēts daudz gados jaunu un ļoti perspektīvu basketbolistu. Pieci no viņiem ir dzimuši 1992. gadā vai vēlāk. “Šie pieredzējušie un starptautiskos klubos spēlējušie sportisti ir ne tikai labs papildinājums klubam un magnēts skatītāju piesaistei, bet arī lieliski sparinga partneri mūsu jaunajiem basketbolistiem. Viņu devums treniņos un spēlēs ir neatsverams, un jaunā basketbolistu paaudze profesionāli var daudz ko no viņiem mācīties,” skaidro “Barons/LDz” galvenais treneris Edgars Teteris. Viņš jau ilgstoši bijis komandas vadībā kā galvenais treneris vai trenera asistents, palīdzot izcīnot titulus gan 2008. gadā, gan 2010. gadā un šosezon arvien sekmīgāk apvieno ļoti pieredzējušos spēlētājus ar jaunajiem talantiem, radot vērā ņemamu spēku Latvijā un Baltijā.

“Barons/LDz” šobrīd pozicionējas kā nacionāla komanda, kas īpašu uzsvaru liks uz jauno latviešu spēlētāju izaudzināšanu par profesionāļiem. Nākotnē netiek izslēgta arī pieredzējušu un profesionālu leģionāru piesaiste, lai nodrošinātu spēcīgus sparinga partnerus jaunajai latviešu basketbolistu paaudzei, taču kopumā komandas pamata kodolu vienmēr veidos tieši vietējie spēlētāji. Tieši tādēļ klubs ir lepns ne tikai par spēcīga Latvijas uzņēmuma kā stratēģiskā partnera piesaisti, bet arī par īpašajām “Adidas” spēļu formām, kas izvēlētas Latvijas nacionālajās krāsās – baltā un karmīnsarkanajā.

BK “Barons” vienmēr ir bijis īpašs basketbola klubs, jo savulaik tieši ilggadējais komandas ģenerālmenedžeris Andris Vanags iepazīstināja Latvijas basketbola sabiedrību ar pasaules novitātēm – karsējmeitenēm un amerikāņu leģionāriem. Tieši “Baronam” joprojām pieder Latvijas basketbola spēļu apmeklētības rekords, jo 2006. gada 15. oktobrī Baltijas Basketbola līgas maču “Barons/LMT” – “Žalgiris” (Lietuva) klātienē noskatījās 12 000 līdzjutēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+