“Barons kvartāls” basketbolisti izcīna LBL bronzas medaļas 0

“Barons kvartāls” basketbolisti pirmdien kļuva par “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) šīs sezonas bronzas laureātiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Barons kvartāls” bronzas sērijas ceturtajā spēlē savā laukumā ar 83:65 (23:19, 21:13, 11:19, 28:14) pārspēja pagājušās sezonas čempioni “Valmiera”/ORDO, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

“Barons kvartāls” iepriekšējo reizi pie LBL medaļām tika 2010.gadā, kad tika kronēta par Latvijas čempioni, bet pērn komanda neiekļuva izslēgšanas turnīrā.

Basketbola klubs “Barons” savulaik izcīnīja divus Latvijas čempiontitulus, turnīrā triumfējot 2008. un 2010.gadā. Savukārt 2008.gadā šī Latvijas komanda triumfēja arī FIBA Eiropas kausa izcīņā, bet pēdējos gados komanda cīņā par augstām vietām turnīros neiesaistījās

Sērijas ceturtajā spēlē “Barons kvartāls” uzvaru ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām kaldināja Tailers Larsons, 15 punkti Tauram Jogelam, 12 punktus iemeta Dāvis Geks, bet ar 11 punktiem atzīmējās Kristaps Mediss.

Valmieriešiem 15 punktus iemeta Artūrs Bērziņš, pa 12 punktiem guva Jānis Kaufmanis un Damjērs Pitss, bet desmit punktus iemeta Dors Fišers.

Spēles pirmajā minūtē Fišers un Kaufmanis izvirzīja viesus vadībā ar 4:0, bet vēlāk, pateicoties Roberta Freimaņa tālmetienam un trīspunktu gājienam, “Barons kvartāls” panāca neizšķirtu 6:6. Turpinājumā nelielā vadībā atradās valmierieši, bet pirmo ceturtdaļu ar 23:19 uzvarēja Rīgas basketbolisti.

Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē Mediss un Geks panāca jau deviņu punktu pārsvaru laukuma saimniekiem, bet ceturtajā minūtē pēc Taura Jogelas “trejača” “Barons kvartāls” handikaps sasniedza divciparu skaitli (33:21). Kad komandas bija nospēlējušas vairāk par pusi no otrā ceturkšņa Dāvis Rozītis ar četriem punktiem pēc kārtas panāca jau 15 punktu pārsvaru (39:24), bet pirmo puslaiku mājinieki uzvarēja ar 44:32.

Tiesa, trešajā nogrieznī valmierieši pakāpeniski atspēlējās un trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām Lauris Blaus pietuvināja viesus līdz mīnus diviem punktiem (49:51). Ceturtās ceturtdaļas sākumā Jogela ar diviem precīziem metieniem atjaunoja “baroniem” desmit punktu pārsvaru (61:51), ko “Valmiera”/ORDO basketbolistiem ceturtajā minūtē izdevās samazināt uz pusi. Nākamās divarpus minūtes “Barons kvartāls” nosargāja savu grozu neiekarotu, atjaunojot vadību ar vismaz desmit punktiem. Līdz ceturtās ceturtdaļas finālsvilpei mājinieki vadības grožus neizlaida no rokām un svinēja uzvaru ar rezultātu 83:65.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka bronzas sērijas pirmajā mačā dramatisku uzvaru savā laukumā ar 69:63 izcīnīja valmierieši, savukārt otrajā mačā “Barons kvartāls” savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru ar 90:73. Tikmēr sestdien rīdzinieki izbraukumā izcīnīja negaidīti pārliecinošu panākumu ar 79:60.