Latvijā
Izglītība

Barons virtuāli pļāpā ar Raini 16

Foto – Karīna Miezāja

Vieta, kur kopā strādāt zinātniekiem un šeftmaņiem jeb, mūsdienīgāk sakot, jaunuzņēmējiem – tā jauno Latvijas Universitātes (LU) un uzņēmuma “Microsoft” kopīgi radīto Inovāciju centru nodēvēja dižgara Raiņa biste, kas, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, gana veikli sarunājās ar otru dižgaru Krišjāni Baronu.

Abi vienojās: ja viņu aktīvās darbības laikā būtu bijušas pieejamas tādas tehnoloģijas kā mūsdienās, būtu paveikuši vēl vairāk.

LU profesore Signe Bāliņa pastāstīja, ka šajā Inovāciju centrā, kas ir pirmā tāda veida tehnoloģiju inovāciju platforma ne tikai Baltijā, bet pat visā Ziemeļeiropā, tiks meklētas jaunas idejas tehnoloģiju attīstībai. Iecerēts arī popularizēt IT nozari. Tāpēc Inovāciju centrā notiks gan izglītojošas lekcijas un semināri studentiem, skolēniem un citiem interesentiem, lai informētu par to, kādas mūsdienu tehnoloģijas Latvijā jau tapušas. Savukārt, tiekoties uzņēmējiem, zinātniekiem un citiem, kuriem ir idejas par jaunu tehnoloģiju attīstību, tiks izstrādātas jaunas tehnoloģijas gan biznesa, gan LU studiju vajadzībām. Iecerēts, ka Inovāciju centrā varētu tikt meklēti jauni risinājumi lielu datubāzu glabāšanai “mākoņos”, jauniem risinājumiem lietu interneta (tas ļauj dažādas ierīces saslēgt vienā tīklā) un mākslīgā interneta jomā. Sadarbībā ar LU biznesa inkubatoru varētu tikt attīstīti jauni tehnoloģiju uzņēmumi.

Jāpiebilst, ka pasākumā klātesošā “Micro-soft” vadītāja Austrumeiropas reģionā Anke de Audena norādīja, ka Latvijai ir “augsts digitālais potenciāls”.

“Microsoft” Inovāciju centra atklāšanu apmeklēja arī augstākās valsts amatpersonas, kuras pie ieejas sagaidīja Latvijā radītā virtuālā sarunu biedrene Laura. Virtuālie asistenti, iespējams, būs viena no tehnoloģijām, ko varētu tālāk attīstīt ar Inovāciju centra līdzdalību. Ministru prezidents Māris Kučinskis atzina, ka tehnoloģiju attīstība palīdz padarīt efektīvāku arī valsts pārvaldi.

“Microsoft” Inovāciju centrs atvērts LU Akadēmiskajā bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4.

Galerijas nosaukums
LA.lv