“Barons”/LDz LBL mačā pārsteidzoši uzveic vicečempioni “Ventspili” 0

“Barons”/LDz komanda “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē svētdien izcīnīja pārsteidzošu uzvaru pār pašreizējo valsts vicečempioni “Ventspils” vienību.
Aizvadītajā mačā rīdzinieki savā laukumā bija pārāki ar 75:69 (25:13, 16:20, 18:23, 16:13).
Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Kristaps Gludītis, kurš guva 20 punktus, bet pa 13 punktiem sameta Artūrs Ausējs, “slam-dunk” meistars Kristaps Dārgais un Karls Hips, kuram arī 12 atlēkušās bumbas.
Tikmēr viesiem ar 13 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Māris Gulbis, par punktu mazāk komandas jaunieguvumam Derikam Niksam, bet 11 punktus sameta Demjers Pitss.
Pirmo spēles ceturksni sekmīgāk aizvadīja mājinieki, divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām panākot desmit punktu pārsvaru (19:9), bet spēles nogriezni noslēdzot ar 25:13. Otrajā desmitminūtē Kurzemes klubs uzsāka pakaļdzīšanos un divarpus minūtes pirms lielā pārtraukuma pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam (27:32). Puslaika izskaņā gan labāki atkal bija rīdzinieki, kuri pārtraukumā devās ar astoņu punktu handikapu (41:33).
Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē “Barons”/LDz spēja noturēt viesus vairāk nekā desmit punktu attālumā (55:42), taču tad kurzemnieki četru minūšu laikā guva 12 bezatbildes punktus, pietuvojoties līdz punkta deficītam (54:55). Ceturtās ceturtdaļas piektajā minūtē viesi panāca jau četru punktu pārsvaru (65:61), tomēr rīdzinieki atguvās un panāca 70:65. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Ventspils” pietuvojās līdz rezultātam 69:70, bet punktus gūt vairs nespēja, tādējādi uzvaru svinēja “Barons”/LDz komanda.
“Barons”/LDz komanda pēdējās piecās LBL spēlēs guvusi četras uzvaras. Lai gan izslēgšanas spēļu zona ir sešu uzvaru attālumā, tomēr nākamās četras spēles rīdzinieki aizvadīs pret turnīra lejasgala komandām.
Kā zināms, divkārtējie Latvijas čempioni “Barons”/LD izstājušies no “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL), kur nespēja pārvarēt astotdaļfinālu. Tāpat arī “Ventspils” komandai LBL turnīrs atlicis vienīgais šosezon, jo tā nespēja pārvarēt FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālu. Vēl pavisam nesen 13.februārī ventspilnieki LBL mačā ar 80:89 piekāpās “Jūrmala”/”Fēnikss” spēlētājiem, tomēr kopvērtējumā joprojām atrodas līderpozīcijā.
Iepriekš abas komandas šosezon bija tikušās divas reizes – pašā sezonas ievadā “Ventspils” savā laukumā uzvarēja ar 85:65, bet novembra beigās rīdzinieki savā laukumā kapitulēja ar 67:107.
LBL turnīra tabulā līderi ar 20 uzvarām 25 mačos ir “Ventspils” basketbolisti, ar 11 panākumiem 14 mačos seko čempione “VEF Rīga”, bet trešā ar 21 uzvaru 27 spēlēs ir “Valmiera”/ORDO.
Tikmēr 19 panākumi 27 mačos ir “Liepājas”/”Triobet” kontā, kurai ar 13 panākumiem 24 spēlēs piektajā vietā seko “Jēkabpils”. Sesto vietu ieņem “Jūrmala”/”Fēnikss”, kas guvusi 15 uzvaras 28 spēlēs, bet septītajā pozīcijā ar astoņiem panākumiem 17 spēlēs atrodas “Valka”/”Valga”.
Deviņas uzvaras 25 spēlēs ir “Barons”/LDz komanda, bet “Jelgavai” astoņi panākumi 27 spēles, bet pa četrām uzvarām 25 mačos guvušas “Ogre”/”Kumho Tyre” un “Latvijas Universitāte” (LU).
Šajā sezonā deviņas komandas, ieskaitot “Ventspili”, savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet divas – “VEF Rīga” un “Valka”/”Valga” – ar visiem pretiniekiem spēlēs katra divas reizes. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.