“Barons/Ldz” otrā uzvara Baltijā; “VEF Rīga” un Jēkabpils panākumi LBL 0

“Barons”/LDz Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē trešdien ar 96:75 (25:25, 25:16, 22:15, 24:19) savā laukumā uzveica Ķēdaiņu “Ņevežis” no Lietuvas. “Barons”/LDz basketbolisti šajā mačā realizēja 17 no 35 tālmetieniem.
Rezultatīvākais rīdzinieku rindās ar 23 punktiem un desmit bumbām zem groziem bija Roberts Freimanis, bet par diviem punktiem mazāk Kristapam Gludītim, kurš gadumijā papildināja “Barons”/LDz rindas. Tikmēr viesu komandā ar 20 punktiem un 13 bumbām zem groziem izcēlās Teilors Kings.
Pirmais spēles ceturksnis aizritēja līdzīgā cīņā, bet pirmā puslaika vidū mājinieki pamazām audzēja savu pārsvaru. Trešajā ceturksnī rīdzinieki iekrāja jau 20 punktu pārsvaru, ko izdevās nosargāt līdz mača galam.
Pirmā apļa mačā ar “Ņevežis” rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 60:85, tādējādi plus 21 punkts šajā mačā nozīmē to, ka vienādu uzvarēto un zaudēto spēļu attiecības gadījumā augstāku vietu turnīra tabulā ieņems Lietuvas klubs. “Barons”/LDz līdz regulārās sezonas beigām atlikušas trīs spēles un, lai saglabātu cerības izkļūt no apakšgrupas pēdējās vietas, jāuzvar tajās visās.
“Barons”/LDz komanda šo sezonu neaizvada pārāk sekmīgi un līdz šim vienīgo uzvaru BBL ietvaros bija izcīnījusi 18.novembrī.
Tikmēr vēl vienā A apakšgrupas mačā Akseļa Vairoga pārstāvētā Lietuvas vienība Panevēžas “Lietkabelis” ar 97:92 (18:26, 25:26, 29:14, 25:26) viesos pārspēja Igaunijas klubu “Port of Parnu”. Vairogs šajā mačā laukumā bija 21 minūti, kā laikā izcēlās ar 16 gūtiem punktiem, divām atlēkušajām bumbām, divām piespēlēm, trim piezīmēm un tikpat daudz izprovocētiem pārkāpumiem. Vairogam šī bija pirmā BBL spēle šosezon. Pēc vairāk nekā trīs mēnešus ilgas traumas ārstēšanas latvietis trešdien aizvadīja savu trešo spēli.
Tāpat pie panākuma B apakšgrupas cīņā tika latviešu Reiņa Strupoviča un Roberta Stumbra pārstāvētajai Rakveres “Tarvas” no Igaunijas. “Tarvas” vienība ar 84:73 (30:20, 18:26, 22:9, 14:18) savā laukumā pārspēja vēl vienu Igaunijas komandu TTU. Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Strupovičs, kurš laukumā pavadītājās 29 minūtēs guva 21 punktu. Tāpat viņam viena atlēkusī bumba, četras rezultatīvas piespēles, četras kļūdas, viena pārtverta bumba, kā arī pa trim piezīmēm un izprovocētiem pārkāpumiem.
Tikmēr Stumbris laukumā bija 26 minūtes, kuru laikā guva 12 punktus. Latvietis šajā mačā izcēlās arī ar piecām bumbām zem groziem, vienu piespēli, trim kļūdām, divām piezīmēm un četriem izprovocētiem pārkāpumiem.
Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē trešdien čempione “VEF Rīga” viesos ar 86:65 (24:14, 24:18, 17:13, 21:20) uzveica “Jūrmala”/”Fēnikss” vienību.
Uzvarētājiem ar 17 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās komandas jaunieguvums NBA rūdījumu guvušais Džošs Harelsons, kamēr 14 punktus sameta Jānis Bērziņš, bet 11 punkti Fransisko Krusa rēķinā.
Tikmēr mājiniekiem ar 16 punktiem labākais bija Uģis Pinete, bet 14 punkti Māra Ziediņa kontā.
Jūrmalnieki pretestību čempionei spēja izrādīt vien pirmās spēles minūtes, bet pēc tam viesi pakāpeniski palielināja pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 86:65.
Šī abām komandām bija pirmā tikšanās reize šosezon. Jūrmalnieki tagad zaudējuši trīs LBL spēlēs pēc kārtas, kas seko pēc piecu uzvaru sērijas, bet “VEF Rīga” komanda, kas aizvada nepilnu turnīru, šosezon piedzīvojusi vien divus zaudējumus.
Tikmēr vēl vienā LBL duelī bronzas medaļniece “Jēkabpils” ar 86:80 (21:23, 20:16, 22:18, 23:23) savā laukumā uzveica turnīra debitanti “Ogre”/”Kumho Tyre” vienību.
Uzvarētāju komandā ar 22 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Ogres basketbola audzēknis Rinalds Sirsniņš, kamēr 16 pievienoja lietuvietis Ronalds Rutkausks. Tikmēr ogrēniešu rindās ar 20 punktiem rezultatīvākais bija amerikānis Evens Kellijs.