Latvijā
Kriminālziņas

Bāros un kafejnīcās nelegāli rādīta Brieža cīņa ar Peresu 16

Latvijas bokseris Mairis Briedis un kubietis Maiks Peress ringā, kurā Briedis pirmoreiz aizstāv savu WBC čempiona titulu pirmajā smagajā svarā “Arēnā Rīga”

Aizvadītajās brīvdienās Latvijas iedzīvotājus priecēja Latvijas boksera Maira Brieža panākumi. Jau vēstīts, ka Mairis Briedis naktī uz svētdienu “Arēnā Rīga” Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināla cīņā pārspēja Maiku Peresu no Kubas, līdz ar to iekļūstot pusfinālā un aizstāvot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Diemžēl Valsts policija (VP) konstatējusi, ka boksa cīņas translācija, kurai bija nepieciešams iegādāties licenci, dažviet kafejnīcās un bāros demonstrēta nelegāli, portāls LA.lv uzzināja policijā.

Kā jau pirms lielā boksa mača informēja biedrība “Par legālu saturu”, cīņas pārraide publiskai demonstrēšanai bija iespējama tikai ar attiecīgās licences iegūšanu. Tomēr ne visi šo ņēma vērā – bija komersanti, kuri pulcējot savās telpās Maira atbalstītājus un boksa cienītājus, šo cīņu pārraidīja nelegāli.

Lai aizsargātu autortiesības uz cīņas translāciju un novērstu nelikumīgu cīņas retranslēšanu no trešo personu puses, pagājušo sestdien, laikā no plkst. 23.00 visā Latvijas teritorijā VP likumsargi veica 473 pārbaudes dažādās publiskās vietās – bāros, kafejnīcās un spēļu zālēs. Pārkāpumi konstatēti tikai 30 vietās.

Visvairāk publisko telpu pārbaudīts Rīgas reģionā – kopā 278 objekti, kuros konstatēti 19 pārkāpumi. Pozitīva tendence novērojama Latgalē, Kurzemē un Vidzemē – katrā reģionā konstatēts tikai pa vienam pārkāpumam. Savukārt Zemgalē fiksēti astoņi autortiesību neievērošanas pārkāpumi.

Saistītie raksti
LA.lv