×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Barozu: eirozonas krīze ne tuvu nav beigusies

barozu

Eiropas Komisijas prezidents Žozē Barozu brīdināja, ka eirozonas parādsaistību krīze nebūt nav beigusies, un atkārtoti pauda pārliecību, ka vienīgais dzīvotspējīgais risinājums ir eiroobligāciju emitēšana.

“Es nekad neesmu teicis, ka krīze ir aiz muguras,” Eiropas Parlamenta deputātu debatēs par ekonomiku paziņoja Barrozu. Viņš pauda pārliecību, ka ilgtermiņa atlabšana Eiropai vēl priekšā, norādot, ka patiesai ekonomiskajai saplūšanai būtu nepieciešamas tā dēvētās eiroobligācijas, ko daudzi ekonomisti uzskata par labāko iespēju izkļūšanai no krīzes. Ideja par eiroobligācijām ir izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus.

Pret šādu risinājumu kategoriski iebilst Vācijas kanclere Angela Merkele, norādot, ka tas tikai atļautu vājākām valstīm turpināt aizņemties un tērēt, vienlaikus paaugstinot aizņemšanās izmaksas pārējām valstīm, kas pieturas pie Eiropas Savienības fiskālajiem noteikumiem. Līdzīgus iebildumus paudis arī Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, ES prezidents Hermans van Rompejs un Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi. Savukārt Sarkozī konkurents svētdien gaidāmajās prezidenta vēlēšanās Fransuā Olands ideju par eiroobligācijām atbalsta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+