×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Barrozu apliecinājis EK gatavību Baltijas valstu interešu ievērošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuelu Barrozu, šodien Briselē tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), Igaunijas premjeru Andrusu Ansipu un Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, apliecinājis EK gatavību Baltijas valstu interešu ievērošanai.

Baltijas valstu līderi tikās ar EK prezidentu, lai uzsvērtu Baltijas valstu kopīgās intereses nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā no 2014.-2020.gadam, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Latvija, Lietuva un Igaunija uzskata, ka nākamajā ES budžetā Baltijas valstīm jābūt iespējai saņemt vismaz tikpat lielu finansējumu kohēzijas politikas īstenošanai, lai veicinātu straujāku Baltijas valstu ekonomiku pietuvošanos attīstītāko ES reģionu līmenim. Tāpat Latvija, Lietuva un Igaunija ir vienisprātis, ka nekavējoties jāveido taisnīgāka kopējā lauksaimniecības politika, jo īpaši tiešmaksājumu sadalē. Nevienas ES dalībvalsts lauksaimnieki nedrīkst saņemt mazāk par 80% no ES vidējā tiešmaksājumu līmeņa.

Barrozu pauda izpratni par Baltijas valstu nostāju un apliecināja, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bažas ir sadzirdētas. Barrozu pauda atzinību par Baltijas valstu spēju vienoties par kopīgām prioritātēm un tās vienoti aizstāvēt. Runājot par kohēzijas politiku, EK prezidents apliecināja gatavību meklēt un atbalstīt īpašu risinājumu Baltijas valstīm. Savukārt, debatējot par tiešmaksājumiem, Barrozu norādīja, ka redz iespējas raudzīties uz kopējo lauksaimniecības politiku kopumā – gan tiešmaksājumiem, gan lauku attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+