×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Barrozu: Grieķijas izstāšanās no eirozonas būtu katastrofa

manuels

Grieķijas izstāšanās no eirozonas būtu katastrofa valsts iedzīvotājiem, intervijā Austrijas laikrakstam “Die Presse” paziņojis Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu.

 

“Grieķijas iedzīvotājiem tā būtu katastrofa. Mēs zinām, kas notika ar Latīņamerikas iedzīvotājiem, kad tie bankrotēja,” norādīja Barrozu. Šāds situācijas pavērsiens radītu arī drausmīgas sekas citām eirozonas dalībvalstīm, “tas radītu domino efektu”, sacīja EK prezidents. “Un tad, visticamāk, mums nāktos palielināt finansiālo palīdzību, kas piešķirta citām eirozonas valstīm,” uzsvēra Barrozu.

Viņš arī norādīja, ka nevar būt alternatīvu “milzīgajiem taupības pasākumiem”, kas tiek prasīti no Grieķijas kā priekšnosacījums, lai saņemtu jaunu finansiālā atbalsta paketi. “Protams, mēs redzam, ka šādas taupības programmas noved pie recesijas, taču tas ir vienīgais veids, kā Grieķija var atgūt konkurētspēju,” sacīja Barrozu. “Bankrots tikai samaitātu vidi investoriem. Un tad nebūtu ne izaugsmes, ne ekonomikas stimulēšanas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+