Pasaulē
Eiropa

Barselonā Katalonijas neatkarības atbalstītāju demonstrācija pulcē 600 0000

Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Barselonā trešdien aptuveni 600 000 cilvēku piedalījās demonstrācijā Katalonija neatkarības atbalstam, pavēstīja vietējā policija.

Katalonijas Nacionālās dienas demonstrācijas katalāņu separātisti rīko kopš 2012.gada, pieminot Barselonas krišanu 1714.gadā.

Pērn Katalonijas Nacionālās dienas demonstrācijā piedalījās miljons cilvēku.

Jau pēc dažām nedēļām Spānijas Augstākā tiesa varētu pasludināt spriedumu 12 katalāņu separātistu līderu lietā, kas apsūdzēti saistībā ar 2017.gada neatkarības referenduma sarīkošanu.

Deviņi no viņiem, arī bijušais Katalonijas reģionālās valdības vicepremjers Urials Džunkerass, apsūdzēti par dumpi, un prokuratūra pieprasījusi viņam piespriest 25 gadu ilgu cietumsodu.

Katalāņu separātistu līderi jau mēnešiem ilgi centušies vienoties par kopīgu reakciju uz gaidāmo spriedumu, taču viņu starpā joprojām valda domstarpības par stratēģijas izvēli.

“Šo spriedumu priekšvakarā svarīgi, lai mēs parādītu stipru un masīvu mobilizāciju,” paziņojusi nevalstiskās organizācijas Katalāņu Nacionālā sapulce (ANC) prezidente Eliseda Palusī, kas rīko Nacionālās dienas demonstrāciju.

Taču noskaņojums separātistu nometnē ļoti atšķiras no eiforijas, kas valdīja pirms diviem gadiem 1.oktobrī notikušā neatkarības referenduma priekšvakarā.

Galvenie separātistu līderi atrodas vai nu cietumā, kur gaida spriedumu, vai arī trimdā kā bijušais reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons, kurš īsi pēc neveiksmīgās neatkarības pasludināšanas aizbēga uz Beļģiju.

Lai gan separātisti joprojām kontrolē Katalonijas valdību, tie nespēj savā starpā vienoties kādu stratēģiju neatkarības sasniegšanai īstenot.

“Ir svarīgi, lai būtu vienota stratēģija, kas ļautu sasniegt neatkarību. Pirmais solis ir piepildīt ielas 11.septembrī,” teikts ANC paziņojumā.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Igaunijas pilsētā Narvā notikusi apšaude; ir ievainotais
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV vaino Irānu uzbrukumos Saūda Arābijas naftas rūpniecībai
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Džonsons sarunās ar Junkeru noraidīs iespēju atlikt breksitu
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce apņēmības pilns turpināt iesākto pašvaldību reformu
15 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru
31 minūtes
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
4 stundas