×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. aprīlis, 2018
Drukāt

Barselonā protesti: pieprasa brīvību politieslodzītajiem

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Barselonā tūkstošiem cilvēku protestē pret līderu apcietināšanu, 15.04.2018.

Tūkstošiem cilvēku svētdien, 15.aprīlī, Barselonā piedalījās demonstrācijā, protestējot pret deviņu Katalonijas neatkarības kustības līderu turēšanu apcietinājumā.

Daudzi demonstranti, kas devās gājienā pa vienu no galvenajām Barselonas ielām “Avinguda del Paral·lel”, bija dzeltenās jakās un žaketēs, vai arī aplikuši dzeltenas šalles. Dzeltenā krāsa izvēlēta par simbolu solidaritātei ar apcietinātajiem līderiem. Daudzi sauca: “Brīvību politieslodzītajiem!”

Katalāņus uz demonstrāciju aicināja kustība, kas martā tika izveidota, “lai aizstāvētu Katalonijas institūcijas, kā arī tās pilsoņu pamattiesības un brīvības”.

Protesta akciju atbalsta arī divu Spānijas lielāko arodbiedrību CCOO un UGT Katalonijas nodaļas.

Atbalstot deviņus apcietinātos līderus, cilvēki visā Katalonijā pie apģērba piesprauduši dzeltenas lentītes, kā arī izlikuši balkonos plakātus ar dzeltenās lentes attēliem.

Spānijas tieslietu ministrs Rafaels Katalā dzelteno lentīšu izmantošanu nodēvējis par “aizvainojošu”, sakot ka Spānijā neesot politieslodzīto, bet gan “politiķi ieslodzījumā”.

Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas, savukārt Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

Katalonijas reģionālajās vēlēšanās 21.decembrī katalāņu separātisti tomēr saglabāja absolūto vairākumu, un pretstāve starp Barselonu un Madridi turpinās.

Ja Katalonijā līdz 22.maijam netiks izraudzīts jauns līderis, reģionā tiks rīkotas jaunas parlamenta vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+