Oskars Bārtulis

Bārtuļa pārstāvētā “Salavat Julajev” septītajā mačā papildlaikā pieveic “Avangard” 1

Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” komanda trešdien izcīnīja uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīra pirmās kārtas izšķirošajā mačā, iekļūstot Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfinālā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“Salavat Julajev” bez Bārtuļa pieteikumā konferences ceturtdaļfināla sērijas septītajā mačā savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Omskas “Avangard”, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-3.

“Salavat Julajev” nākamajā kārtā tiksies ar Čeļabinksas “Traktor” komandu.

Mača rezultātu 12.minūtē atklāja “Avangard” uzbrucējs Semjons Košeļevs, bet otrā perioda devītajā minūtē Antons Burdasovs pēc pretuzbrukuma izlīdzināja rezultātu. Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām soms Tēmu Hartikainens pēc Grigorija Paņina piespēles izvirzīja vadībā “Salavat Julajev”.

Tiesa, nepagāja ne desmit sekundes, kad Hartikainens un Paņins saņēma noraidījumus, kā rezultātā mājiniekiem bija jāspēlē lielajā mazākumā. Turklāt, pretinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, līdz ar to Ufas komanda spēlēja trijatā pret sešiem, kā rezultātā nepilnas 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Maksim Čudinovs panāca 2:2. Līdz ar to bija jāaizvada pagarinājums, kura 13.minūtē Maksims Gončarovs atnesa uzvaru mājiniekiem.

Bārtulis laukumā bijis tikai vienā no pēdējām četrām spēlēm.

Bārtulis, kurš šo sezonu sāka Vladivostokas “Admiral” komandā, šosezon KHL regulārajā čempionātā 42 spēlēs, no kurām desmit aizvadīja Ufas kluba kreklā, izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt izslēgšanas turnīrā viņš aizvadītajos četros mačos ir bez punktiem.

Kā vēstīts, vēl Austrumu konferences ceturtdaļfinālos Čeļabinskas “Traktor” ar 4-1 pārspēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik” un Kazaņas “Ak Bars” ar tādu pašu rezultātu pieveica Habarovskas “Amur”, kamēr iepriekšējās sezonas vicečempione Magņitogorskas “Metallurg” ar 4-2 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Tikmēr Rietumu konferencē pagājušajā sezonā nedēļa noslēdzās uzbrucējam Kasparam Daugaviņam un trenerim Pēterim Skudram, jo viņu pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 0-4 kapitulēja Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs. Līdz ar to Bārtulis pašlaik palicis vienīgais Latvijas hokejists, kurš turpina KHL sezonu.

Vēl Rietumos Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Sanktpēterburgas SKA ar 4-0 pārspēja Čerepovecas “Severstaļ” un Maskavas CSKA ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Maskavas “Spartak”, kamēr Helsinku “Jokerit” ar 4-1 pieveica “Soči” vienību.

Šajā sezonā KHL piedalījās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā sezonā, jo sacensībās vairs nestartēja Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīja pa 56 spēlēm, kas bija par četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.

Kā zināms, Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā.