14. marts, 2018
Drukāt

Bārtuļa pārstāvētā “Salavat Julajev” septītajā mačā papildlaikā pieveic “Avangard” (1)

Oskars Bārtulis

Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” komanda trešdien izcīnīja uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīra pirmās kārtas izšķirošajā mačā, iekļūstot Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfinālā.

“Salavat Julajev” bez Bārtuļa pieteikumā konferences ceturtdaļfināla sērijas septītajā mačā savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Omskas “Avangard”, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-3.

“Salavat Julajev” nākamajā kārtā tiksies ar Čeļabinksas “Traktor” komandu.

Mača rezultātu 12.minūtē atklāja “Avangard” uzbrucējs Semjons Košeļevs, bet otrā perioda devītajā minūtē Antons Burdasovs pēc pretuzbrukuma izlīdzināja rezultātu. Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām soms Tēmu Hartikainens pēc Grigorija Paņina piespēles izvirzīja vadībā “Salavat Julajev”.

Tiesa, nepagāja ne desmit sekundes, kad Hartikainens un Paņins saņēma noraidījumus, kā rezultātā mājiniekiem bija jāspēlē lielajā mazākumā. Turklāt, pretinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, līdz ar to Ufas komanda spēlēja trijatā pret sešiem, kā rezultātā nepilnas 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Maksim Čudinovs panāca 2:2. Līdz ar to bija jāaizvada pagarinājums, kura 13.minūtē Maksims Gončarovs atnesa uzvaru mājiniekiem.

Bārtulis laukumā bijis tikai vienā no pēdējām četrām spēlēm.

Bārtulis, kurš šo sezonu sāka Vladivostokas “Admiral” komandā, šosezon KHL regulārajā čempionātā 42 spēlēs, no kurām desmit aizvadīja Ufas kluba kreklā, izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt izslēgšanas turnīrā viņš aizvadītajos četros mačos ir bez punktiem.

Kā vēstīts, vēl Austrumu konferences ceturtdaļfinālos Čeļabinskas “Traktor” ar 4-1 pārspēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik” un Kazaņas “Ak Bars” ar tādu pašu rezultātu pieveica Habarovskas “Amur”, kamēr iepriekšējās sezonas vicečempione Magņitogorskas “Metallurg” ar 4-2 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Tikmēr Rietumu konferencē pagājušajā sezonā nedēļa noslēdzās uzbrucējam Kasparam Daugaviņam un trenerim Pēterim Skudram, jo viņu pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 0-4 kapitulēja Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs. Līdz ar to Bārtulis pašlaik palicis vienīgais Latvijas hokejists, kurš turpina KHL sezonu.

Vēl Rietumos Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Sanktpēterburgas SKA ar 4-0 pārspēja Čerepovecas “Severstaļ” un Maskavas CSKA ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Maskavas “Spartak”, kamēr Helsinku “Jokerit” ar 4-1 pieveica “Soči” vienību.

Šajā sezonā KHL piedalījās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā sezonā, jo sacensībās vairs nestartēja Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīja pa 56 spēlēm, kas bija par četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.

Kā zināms, Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

;)))))))

“Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

“Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
    / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

=======

Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

=======

Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )