Bārtulim piespēle un uzvara garākajā spēlē KHL vēsturē 0

Latviešu aizsargs Oskars Bārtulis sestdien, 22.martā, izcēlās ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa spēlē, kurā viņa pārstāvētā Ukrainas komanda Doņeckas “Donbass” ilgākajā cīņā turnīra vēsturē viesos ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) ceturtajā pagarinājumā uzvarēja Čehijas klubu Prāgas “Lev”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Rietumu konferences pusfināla sērijā rezultāts tādējādi kļuvis neizšķirts 1-1.

Bārtulis piedalījās komandas otrajos gūtajos vārtos, kad otrajā trešdaļā rezultāts kļuva neizšķirts 2:2. Viesi kopumā divas reizes atspēlēja vienu vārtu deficītu, pēdējo reizi to iespējot sešas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Uzvaru Doņeckas klubam atnesa Jevgēņijs Beluhins, kurš bija precīzs ceturtajā pagarinājumā brīdī, kad abas komandas bija nospēlējušas 126 minūtes un 13 sekundes. Pērn Gagarina kausa pirmās kārtas mačs starp Jaroslavļas “Lokomotiv” un Čerepovecas “Severstaļ” ritēja 118 minūtes un 48 sekundes.

Viesu trešās maiņas aizsargs Bārtulis uz ledus pavadīja 43 minūtes un 51 sekundi, veicot divus metienus pa vārtiem.

Bārtulis deviņās šīs sezonas izslēgšanas turnīra spēlēs iekrājis divas rezultatīvas piespēles.

Nākamās divas sērijas spēles notiks svētdien un pirmdien neitrālā laukumā Bratislavā.

“Lev” regulāro čempionātu noslēdza konferences trešajā vietā, bet “Donbass” hokejisti bija ceturtie. Prāgas klubs ceturtdaļfinālā ar 4-0 uzvarēja Horvātijas klubu Zagrebas “Medveščak”, bet “Donbass” ar 4-3 pārspēja Latvijas vienību Rīgas “Dinamo”.

Kā ziņots, panākumus Gagarina kausa spēlēs piektdien izcīnīja Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” vienība, kā arī Jaroslavļas “Lokomotiv” ar uzbrucējiem Jāni Spruktu un Miķeli Rēdlihu ierindā.

Austrumu konferences pusfināla sērijas pirmajā mačā hokejisti no Ufas izbraukumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pieveica šosezon sekmīgi spēlējošo Kazahstānas komandu Astanas “Baris”.

Spēles rezultātu jau trešajā minūtē atklāja “Baris” aizsargs Maiks Landins, bet otrajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Dmitrijs Makarovs. Trešās trešdaļas sākumā viesus jau vadībā izvirzīja Aleksejs Kaigorodovs, tomēr trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām 2:2 panāca Nikolajs Antropovs.

Abām komandām nācās doties pagarinājumā, kura otrajā minūtē uzvaras vārtus “Salavat Julajev” labā guva Ņikita Filatovs.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 39 sekundes, kas bija pārliecinoši ilgākais spēles laiks starp visiem hokejistiem. Viņš veica vienu metienu pa vārtiem, izpildīja četrus spēka paņēmienus un vienu reizi pret Latvijas aizsargu tika pārkāpti noteikumi.

Tāpat arī pats Kulda nopelnīja abpusēju divu minūšu noraidījumu par rupjību.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Salavat Julajev” komanda izvirzījusies vadībā ar rezultātu 1-0.

Otras Austrumu konferences pusfināla sērijas pirmajā mačā Magņitogorskas “Metallurg” ar 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 1:0) savā laukumā pagarinājumā pieveica Novosibirskas “Sibirj” vienību. Vārtus guva visi trīs Magņitogorskas komandas pirmās maiņas uzbrucēji Jans Kovāržs, Daniss Zaripovs un Sergejs Mozjakins, kurš izcēlās papildlaika septītajā minūtē.

Tikmēr izlīdzinājumu savā Rietumu konferences pusfināla sērijā panāca “Lokomotiv”, kas izbraukumā ar rezultātu 5:4 (1:1, 1:3, 0:2, 1:0) pagarinājumā pārspēja Sanktpēterburgas SKA.

Izlīdzinājumu “Lokomotiv” panāca vien 60 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Daņils Apaļkovs, bet uzvaras vārtus papildlaika 11.minūtē iemeta Vladislavs Kartajevs, kurš bija sekmīgākais vārtu priekšā.

Sprukts šoreiz nospēlēja 16 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja desmit no 22 iemetieniem, kuros piedalījās.

Savukārt Rēdlihs laukumā pavadīja 16 minūtes un 39 sekundes, veicot piecus metienus pa vārtiem, izpildot vienu spēka paņēmienu un bloķējot vienu pretinieku metienu.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Lokomotiv”, kas iepriekšējā kārtā izslēdza no turpmākās cīņas čempioni Maskavas “Dinamo” ar Mārtiņu Karsumu sastāvā, kā arī Oļegu Znaroku un Hariju Vītoliņu treneru kolektīvā, panāca izlīdzinājumu 1-1.