Bārtulim vārti un uzvara, sērijā neizšķirts 0

Ar vārtu guvumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas spēļu mačā pirmdien izcēlās Latvijas izlases aizsargs Oskars Bārtulis, palīdzot Ukrainas klubam Doņeckas “Donbass” Rietumu konferences pusfināla sērijas ceturtajā mačā neitrālā laukumā Bratislavā ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pieveikt Čehijas klubu Prāgas “Lev”.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 2-2.

Tieši Bārtulis mača 17.minūtē atklāja cīņas rezultātu, bet otrā perioda devītajā minūtē Aleksandrs Torjaņiks panāca jau 2:0 par labu “Donbass”. Tiesa, nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām “Lev” komanda pēc kanādieša Džastina Azevedo metiena rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Prāgas komandai dueļa izskaņā neatlika nekas cits kā nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tā vietā 35 sekundes pirms pamatlaika beigām saņēma ripu savos vārtos, kad izcēlās Jevgēņijs Dadonovs.

Bārtulis šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un astoņas sekundes, veicot vienu metienu pa vārtiem, kurš izrādījās veiksmīgs.

Bārtulis šīs sezonas Gagarina kausa izcīņas 11 spēlēs izcēlies ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Arī abu komandu nākamās divas spēles notiks Bratislavā – piekto spēli neitrālā laukumā organizēs “Lev” komanda, bet sestā, tāpat kā trešā un ceturtā, Slovākijā notiks, jo “Donbass” pašlaik aizliegts cīņas aizvadīt savā laukumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas aizsargs Artūrs Kulda pirmdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli, palīdzot Ufas “Salvat Julajev” komandai Austrumu konferences pusfināla trešajā mačā ar 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) savā laukumā pieveikt Kazahstānas klubu Astanas “Baris”.

Tādējādi “Salavat Julajev” sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījusies vadībā ar 2-1.

Mājinieki jau mača pirmajās 25 minūtēs pēc precīziem Jegora Dubrovska, Andreja Zubareva un Igora Mirnova metieniem izvirzījās vadībā ar 3:0, taču otrās trešdaļas pašā izskaņā “Baris” guva divus vārtus vienas minūtes laikā, izceļoties Dmitrijam Uperam un Brendonam Bočenskim, kurš ripu “Salavat Julajev” vārtos raidīja vienu sekundi līdz perioda beigām.

Tiesa, “Salavat Julajev” komandai pēc Tēmu Hartikainena precīzā metiena cīņas 49.minūtē izdevās panākt 4:2. Šajā vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli izcēlās arī Kulda.

Savukārt cīņas galarezultātu noteica Anti Pilstrēms, ripu tukšos pretinieku vārtos raidot 55 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 11 sekundes, kas bija pārliecinoši ilgākais spēles laiks komandā. Pa šo laiku Latvijas izlases hokejists veica vienu metienu pa “Baris” vārtiem.

Abu komandu sērijas ceturtā cīņa norisināsies otrdien Ufā.

Tikmēr citā Austrumu konferences pusfināla mačā Magņitogorskas “Metallurg” izbraukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Novosibirskas “Sibirj”, izvirzoties sērijas vadībā ar 3-0.

Uzvaras vārtus jau pagarinājuma trešajā minūtē guva Deniss Platonovs.

Abu komandu nākamais mačs, kas var būt noslēdzošais šajā sērijā, norisināsies jau otrdien Novosibirskā.

Rietumu konferences pusfinālsērijā zaudējumu pirmdien cieta uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Jaroslavļas “Lokomotiv” komanda, kas sērijas ceturtajā mačā savā laukumā ar 1:6 (0:3, 1:2, 0:1) piekāpās spēcīgajai Sanktpēterburgas SKA.

Līdz ar to sērijā rezultāts kļuvis neizšķirts 2-2.

Sanktpēterburgas vienība jau pirmajā trešdaļā paguva iegūt trīs vārtu pārsvaru, taču 29.minūtē “Lokomotiv” aizsargs Jegors Jakovļevs vienus vārtus atguva. Tiesa, tie izrādījās vienīgie mājinieku vārti šajā mačā, dueļa turpinājumā ciešot pārliecinošu neveiksmi.

Sprukts šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 26 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot un zaudējot visos trīs iemetienos. Tāpat Latvijas centra uzbrucējs šajā mačā pa vienai reizes izpildīja spēka paņēmienu un bloķēja pretinieku metienu.

Tikmēr Rēdlihs pirmdien nospēlēja 14 minūtes un sešas sekundes, arī metienus pa vārtiem neveicot. Latvietis cīņas trešajā trešdaļā tika pie abpusēja noraidījuma par rupjību, bet visa mača laikā pamanījās veikt sešus spēka paņēmienus.

Abu komandu sērijas piektā spēle norisināsies trešdien.