Sports
Hokejs

Bārtulis: Nepatīkami, ka pēc šiem gadiem klubs tev iespļauj ģīmī3


Oskars Bārtulis (pa labi) un Artis Ābols.
Oskars Bārtulis (pa labi) un Artis Ābols.
foto: LHF

Latvijas hokeja izlase ceturtdien uzsāka gatavošanos pārbaudes spēlei pret Kanādu un minot trenažieri Oskars Bārtulis pastāstīja gan par sajūtām pēc pusotra gada pārtraukuma atgriežoties valstsvienībā, gan par nepatīkamo šķiršanos no KHL vienības Vladivostokas “Admiral”.

Kādas sajūtas atgriežoties Latvijas izlasē?

Forši, viss jauns, citādāks. Jauni treneri, par Bobu Hārtliju daudz dzirdēts, bet strādāts kopā nav. Skatos uz to kā lielu izaicinājumu. Ir arī jauni spēlētāji, tātad viņiem dota iespēja sevi parādīt.

Nav škrobe, ka Latvija netika uz olimpiskajām spēlēm?

Protams. Gribējās uzspēlēt, man komandas biedri no Ufas “Salavat Julajev” aizbrauca uz olimpiskajām spēlēm, novēlēju veiksmi, bet mēs tur nebūsim. Jācenšas tikt uz nākamajām olimpiskajām spēlēm.

Kas Phjončhanā būs galvenie favorīti?

Grūti spriest. Visi runā par Krieviju, bet es neatmestu zviedrus, somus, arī čehus. Tā ir viena spēle, nav kā izslēgšanas spēles. It kā jau favorīte ir Krievija, bet citiem arī ir labas izredzes.

Kam vēl sekosi līdzi?

Biatlons būs interesants, skeletons, bobslejs. Man nav viena mīļākā sporta veida, hokejam vairāk sekošu līdzi. Jāņem vērā laika starpība – kas ies pa televizoru, to paskatīšos.

Kad jābūt atpakaļ Ufā?

Atlidoju pirmdien, mums laikam ir citādāks grafiks nekā citām komandām, kurām bija brīvdienas. Mēs trenējāmies, tagad esmu šeit un pāris dienas pēc Kanādas mača jābrauc atpakaļ. Uz izlases turnīru Dānijā nebūšu, klubs nelaiž.

Ufa gatavojas izslēgšanas spēlēm, tiesa, tajās vēl jāiekļūst. Situācija Austrumu konferences tabulā ir dramatiska.

Jā, it kā esam otrajā vietā, bet divas pēdējās spēles ne tā aiziet un… Gatavojamies, vajag uzvarēt un iekļūt izslēgšanas spēlēs, gribas sākt mājās.

Kluba vadība atlaida ģenerālmenedžeri, tā kā īsti nav mierā ar to, kur atrodaties.

Tas visiem bija šoks. Pēdējās astoņas, desmit spēlēs sniegums uzlabojās. Man gan grūti spriest, jo nesen tikai viņiem pievienojos. Komandā esmu iejuties, viss citādāks. Labi, ka atnāca vēl trīs spēlētāji no Vladivostokas, tad ir vieglāk. Dzīvoju viesnīcā, mazliet jau pieriebies mainīt dzīvokļus.

Grūti bija pamest Vladivostoku?

Nepatīkami, ka viss notika tādā veidā, pretīgi. Joprojām cīnāmies, tiesas lietas. Ir redzēts, ka melo, bet nu lai tā melotu… acīs skatīdamies, nekaunīgi. Solīja, solīja. Žēl, ka tik negatīvi viss beidzās. Pēdējo algu saņēmu par septembri. Ļoti cūciski, jo tomēr visus tos gadus kaut ko darījām un tad tev iespļauj ģīmī.

LA.lv