Bārtulis un “Admiral” spēles attālumā no sezonas beigām 0

Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīra jeb Gagarina kausa Austrumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē viesos ar rezultātu 0:6 (0:3, 0:2, 0:1) kapitulēja Omskas “Avangard”.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Admiral” sērijā līdz četrām uzvarām nonākusi iedzinējos ar 2-3, līdz ar to tai nākamajās divās spēlēs jāizcīna uzvaras, lai tiktu konferences pusfinālā un izvairītos no sezonas beigām.

“Admiral” spēles pirmajā 17 minūtēs ielaida trīs ripas, ko Igora Bobkova sargātajā cietoksnī iemeta Vladimirs Sobotka, Jūnass Ānelevs un Vitālijs Meņšikovs. Otrajā periodā Bobkova vietā stājās Ņikita Serebrjakovs, taču arī viņš kapitulēja trīs reizes, precīzi metot Deividam Būtam, Iļjam Mihejevam un Danilam Faizuļinam.

“Sauso” uzvaru “Avangard” komandai nodrošināja vārtsargi Dominiks Furhs un Oļegs Šilins, kuri atvairīja 21 viesu mesto ripu. Lielāko daļu mača nospēlēja Furhs, kuru deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja Šilins.

Bārtulis šajā spēlē laukumā bija 22 minūtes un 19 sekundes, kas bija lielākais laiks starp abu komandu laukuma spēlētājiem. Viņam atvēlētajās minūtēs latvietis trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem un bloķēja vienu metienu.

Bārtulis piecās Gagarina kausa spēlēs atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli. Savukārt regulārajā čempionātā viņš 53 spēlēs guva divus vārtus un veica septiņas rezultatīvas piespēles.

Sērijas sestā spēle notiks sestdien Vladivostokā. Regulārajā sezonā “Avangard” izcīnīja otro vietu konferencē, kamēr “Admiral” guva septīto vietu.

Tikpat smagu zaudējumu ceturtdien pamanījās piedzīvot Ķīnas vienība Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kas viesos ar 2:8 (1:3, 0:2, 1:3) kapitulēja pērnās sezonas čempionei Magņitogorskas “Metallurg” un sērijā zaudēja ar 1-4, noslēdzot savu debijas sezonu. Uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās Daniss Zaripovs un Jans Kovāržs, bet pa reizei precīzi bija Sergejs Mozjakins un Jaroslavs Kosovs. Tikmēr Pekinas vienībai ar vārtu guvumiem palīdzēja Tommi Taimi un Jaroslavs Ališevskis.

Savukārt pagarinājums bija nepieciešams mačā, kurā Kazahstānas komanda Astanas “Baris” viesos ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pieveica Čeļabinskas “Traktor”. Pamatlaikā precīzi bija Konstantīns Puškarjovs (“Baris”) un Artjoms Borodkins (“Traktor”), bet uzvaras vārtus pagarinājuma 11.minūtē iemeta kanādietis Martēns Senpjērs, kurš ar precīzu metienu izcēlās ātrajā uzbrukumā.

Šeit tagad “Baris” komanda izvirzījusies vadībā ar 3-2, turklāt nākamā spēle notiks tās laukumā.