×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Baruāns: Grieķija pati par sevi nav liela lieta

baruans

Grieķijas izstāšanās no eirozonas Francijai izmaksātu 50 miljardus eiro, paziņojis līdzšinējais Francijas finanšu ministrs Fransuā Baruāns.

Intervijā radiostacijai “Europe 1” Baruāns norādīja, ka papildus šai summai zaudējumus ciestu arī Francijas bankas un apdrošināšanas kompānijas ar aktīviem Grieķijā, tomēr viņš prognozēja, ka šie uzņēmumi izdzīvošot. “Mēs esam aizdevuši 50 miljardus eiro,” norādīja Baruāns, runājot par Francijas daļu Eiropas Savienības fondā, kas izveidots, lai pasargātu vājākās valstis no maksātnespējas. “Ja Grieķija pametīs eirozonu, ja tās ekonomika sabruks un nebūs vairs banku sistēmas, tas mums varētu izmaksāt 50 miljardus eiro plus aktīvus, kas ir bankām un apdrošinātājiem,” paziņoja Baruāns. Viņš atzina, ka arī Grieķijas palikšana eirozonā tās partneriem izmaksās dārgi, bet norādīja, ka tas vismaz ļaušot sniegt saskaņotu atbildi šajā situācijā.

Jautāts, vai Francijas finanšu iestādes spētu pārciest Grieķijas izstāšanos no eirozonas, Baruāns sacīja: “Grieķija pati par sevi nav liela lieta, tā nav liels risks, un mūsu bankas būtu pilnībā gatavas to absorbēt.” “Bet tas, ko ir ļoti sarežģīti prognozēt, ir kaitīgās ietekmes ārkārtas risks, ko radītu eirozonas dalībvalsts izstāšanās, runājot par šaubām un neticību ieguldījumu galvās,” norādīja Baruāns. Baruāns un pārējie līdzšinējā prezidenta Nikolā Sarkozī valdības ministri atkāpās pagājušajā nedēļā, bet turpinās pildīs pienākumus līdz brīdim, kad tos pārņems jaunievēlētā prezidenta Fransuā Olanda valdība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+