×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

BAS atsauc savu prasību pret valsti par darījumiem ar “airBaltic” akcijām

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien izbeidza tiesvedību SIA “Baltijas Aviācijas sistēmas” (BAS) prasībā pret Satiksmes ministriju (SM), maksātnespējīgo AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) un Lietuvas “Snoras” banku par tiesību atzīšanu uz 47,2% nacionālās lidsabiedrības AS “Air Baltic Corporation” (“airBaltic”) akciju.

Kā informēja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, tiesvedība izbeigta, jo prasītājs nolēma atsaukt savu prasību.

BAS pārstāvis zvērināts advokāts Uldis Šneibahs nevēlējās komentēt, kāpēc prasība tika atsaukta, jo viņš ar klientu ir vienojies par informācijas neizpaušanu.

2012.gada aprīlī tiesa pēc “Krājbankas” administratora SIA “KPMG Baltics” lūguma atcēla papildu nodrošinājumu BAS prasības lietā pret banku, Latvijas valsti un Lietuvas “Snoras” banku par darījumu ar “airBaltic” akcijām.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2012.gada 13.februārī daļēji nodrošināja BAS prasību un aizliedza Latvijas valstij rīkoties ar savulaik BAS piederošajiem 47,2% “airBaltic” akciju, kuras pēc “Krājbankas” darbības apturēšanas Latvijas valsts no bankas pilnvarnieka iegādājās par akciju nominālvērtību 224 000 latu. Akcijas BAS bija ieķīlājušas “Krājbankā”. Latvijas valsts iepriekš savu rīcību, iegādājoties lidsabiedrības akcijas, skaidroja ar lidsabiedrības privāto akcionāru neizpildītajām saistībām.

Nodrošinājums arī paredzēja aizliegumu “Krājbankai” un “Snoras” pārdot ieķīlāto BAS mantu jeb komercķīlas un aizliedza Latvijas valstij izlietot tiesības no 224 453 “airBaltic” akcijām lēmuma pieņemšanai par lidsabiedrības pamatkapitāla izmaiņām, statūtu grozīšanu, sabiedrības darbības izbeigšanu un reorganizēšanu, sabiedrības vērtspapīru emisiju un konversiju.

BAS īpašniece ir SIA “Atlantijas biroji”, kas savukārt pilnībā pieder “Krājbankai”. Iepriekš BAS piederēja Bertoltam Flikam un “Taurus Asset Management Fund Limited”.

Savukārt “airBaltic” ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. “airBaltic” flotē ir 34 lidmašīnas – sešas “Boeing 737-500”, astoņas “Boeing 737-300”, divas “Boeing 757-200”, desmit “Fokker 50” un astoņas “Bombardier Q400Next Gen”.

“Krājbanka” par maksātnespējīgu tika atzīta 2011.gada 23.decembrī. Par administratoru ieceltais “KPMG Baltics” rosināja sākt “Krājbankas” bankrotu, jo secināja, ka neviens no saņemtajiem četriem “Krājbankas” sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams. Rīgas apgabaltiesa 8.maijā sāka “Krājbankas” bankrotu.

No “Krājbankas” kreditoriem lielākais ir Noguldījumu garantiju fonds (60% prasījumu kopsummas), tam seko valsts institūcijas (14%), subordinētie kreditori (4%), finanšu institūcijas (2%) un pārējie noguldītāji (20%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+