×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Basākums „Baleta skatuves aizkulises” Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā

Foto - publicitātesFoto - publicitātes

Ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 17.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) izstādes „Skatuve. Mūzika. Deja.” ietvaros rīko pasākumu „Baleta skatuves aizkulises” – tikšanās ar bijušajiem baletdejotājiem Haraldu Ritenbergu, Guntu Bāliņu, Veltu Spuravu un Gintu Gerhardi-Upenieci.

Šogad, 28. martā, mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas meitai, baletdejotājai, mākslas vēsturniecei un žurnālistei Tatjanai Sutai apritētu 90 gadi.  Par godu šai jubilejai muzejs rīko pasākumu, kura īpašie viesi: bijušie baletdejotāji – Rīgas horeogrāfijas vidusskolas mākslinieciskais vadītājs Haralds Ritenbergs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa un Tatjanas Sutas tuva paziņa Velta Spurava – dalīsies savās atmiņās par Tatjanu Sutu, Rīgas baleta zvaigznēm, stāstīs par Latvijas Nacionālās operas skatuves aizkulisēm, baleta profesijas svētkiem un ikdienu, jaukiem atgadījumiem un anekdotēm, kuru viņu un citu dejotāju dzīvē parasti ir daudz. Sarunā piedalīsies mākslas zinātniece, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Ginta Gerharde-Upeniece.
Pirms un pēc pasākuma apmeklētāji aicināti iepazīties ar izstādes „Skatuve. Mūzika. Deja.” ekspozīciju. Vakara programmā varēs noskatīties Tatjanas Sutas veidoto dokumentālo īsfilmu par Rīgas baleta zvaigznēm Arvīdu Ozoliņu, Annu Priedi un Jevgēniju Čangu.
Dalības maksa: ieejas biļete muzejā (pieaugušiem LVL 1,50; skolēniem, studentiem, pensionāriem LVL 0,50).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+