×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Baskāja Otmāra Liberta flamenko meditācija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. martā Rīgā Lielajā ģildē notiks meditatīvu noskaņu vakars flamenko ritmos. Tā galvenais varonis – pašmāju publikai jau labi pazīstamais ģitāras virtuozs – “baskājis” Otmārs Liberts. Šoreiz mūziķis ierodas Rīgā, lai sniegtu solokoncertu, kas kļūs par viņa Eiropas koncertturnejas atklāšanas koncertu.

Mūziķis dzimis 1959. gadā Ķelnē. Viņa tēvs ir Vācijas ķīnietis, māte – ungāriete. Otmārs sācis spēlēt ģitāru 11 gadu vecumā, un, intensīvi ceļojot gan pa Eiropu, gan Āziju, uzsūcis visu mūzikas stilu tradīcijas un ietekmējies no dzenbudisma. Liberta mūzika ir oriģināls stilu un žanru sajaukums – tajā ir gan flamenko un džeza, gan “bosa nova” un hinduistu meditācija elementi.

Jaunībā Liberts dzimtajā Vācijā, tad Bostonā īstenoja sapni par rokenrolu. Pēcāk mūziķis apmeties Santafē, Ņūmeksikā, ASV, kurā pašlaik mitinās privātā rančo, kur iekārtota arī skaņu ierakstu studija. Soltleiksitijas dzenbudistu kopiena viņu iecēlusi arī dzenbudisma mūka kārtā. Iespējams, tieši šīs tradīcijas dēļ Liberts uz skatuves allaž kāpj basām kājām un iesaukts arī par “baskāji”.

Santafē Liberts dibinājis savu grupu “Luna Negra” (melnais mēness), ko nodēvējis par savas dvēseles iemiesojumu, aizsākot pilnīgi jaunu mūzikas stilu – jauno flamenko (“nouveau flamenco”) – tieši tā sauc arī viņa debijas albumu (1990).

Stila nosaukuma līdzība ar Pako de Lučijas dibināto flamenko mūzikas virzienu “flamenco nouveau” Liberta gadījumā gan ir tikai šķietama. Kā atzinis pats mūziķis, flamenko nosaukumu viņa daiļrades apzīmēšanai izvēlējies, ierakstu izdevniecības aicināts, un “flamenko” viņam vienkārši šķitis zināmākais nosaukums no visas plašās stilu daudzveidības, kas skan viņa mūzikā.

Liberts ir ārkārtīgi ražīgs mākslinieks – karjeras laikā izdevis vairāk nekā 30 studijas albumu, koncertierakstu un mūzikas izlases. Viņš piedalījies arī pasaulslavenu mūziķu, tostarp Selīnas Dionas un Daianas Rosas ierakstos. Par paša daiļradi Liberts pieckārt nominēts “Grammy”, kā arī 38 reizes sasniedzis zelta un platīna albumu statusu.

Otmāra Liberta un “Luna Negra” jaunākais albums “Three-oh-five” nāca klajā pērn, un tajā varam saklausīt gan Madrides buļļu cīņu motīvus, gan Detroitas blūza elementus, ko caurauž liriskas flamenko interlūdijas.

Šī būs jau trešā reize, kad Rīgas publiku priecē Liberta dzīvā mūzika. Mūziķis Rīgā jau ir uzstājies 2009. un 2011. gadā. Šajā reizē klausītājus priecēs Otmāra Liberta solosniegums, pēc kura mūziķis dosies plašā koncertturnejā Eiropā.

Varbūt noder

Koncerts 13. III 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 14,50 – 34.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+