Ikviena galerija lepotos ar V. Irbes pasteļiem. V. Irbes ”Mežmalā”, 1930. gadi, papīrs/pastelis, 51 x 72 cm . No galerijas ”Antonija”.
Ikviena galerija lepotos ar V. Irbes pasteļiem. V. Irbes ”Mežmalā”, 1930. gadi, papīrs/pastelis, 51 x 72 cm . No galerijas ”Antonija”.
Foto – Anda Krauze

Baskājīt Irbīte, uzaust dievišķā gaisma!
 0

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Reiz viņš skatījies, kā caur koku zariem vizuļo rīta saules stari. Sarunbiedrs rosinājis: – Nu, uzglezno tos! Mākslinieks atteicis: – Nē, es to nespēju, tā ir dabas dievišķā gaisma!

Voldemārs Irbe (1893 – 1944), tautā saukts par baskāji Irbīti, bija neordināra, tikai mākslai dzīvojoša personība, kas ieņēmusi paliekošu vietu Latvijas mākslas vēsturē ar brīnišķīgām ainavām un sadzīves žanra darbiem pastelī. Galvenokārt gleznoja pilsētas nomaļu skatus, žanra darbus, arī portretus. Viņa darbiem raksturīgs ekspresīvs kompozīcijas un krāsu risinājums. Bijušas personālizstādes (1923, 1932, 1934, 1936), nepārtraukti eksponējis darbus savā darbnīcā Brīvības ielā 103. Strādājis arī Pārdaugavā izremontētajā šķūnītī Akmeņu ielā 26.

CITI ŠOBRĪD LASA

Godinot mākslinieka piemiņu viņa 120. jubilejas gadā, 10. oktobrī, zīmīgajā datumā, kad viņu 1944. gadā nogalināja lādiņa šķemba, Rīgā, Sv. Miķeļa kapos iesvētīja Irbītes apbedījuma vietas krustu. Irbīte dzīvoja kā Dieva kalps, viņš bija pat pieņēmis mūka kārtu un piederēja pie latviešu pareizticīgo Debesbraukšanas draudzes Rīgā, Mēness ielā 2.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.