×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Basketbola dāmām pirmā pārbaude

basketdaamas_jk_17

Latvijas basketbola sieviešu izlases kandidātes pirmo kopējo treniņu ciklu pabeigs sestdien un svētdien ar pārbaudes spēlēm Panevēžā pret Baltkrievijas izlasi un laukuma saimniecēm lietuvietēm.


Pirmo divu treniņu nedēļu lielākais ieguvums ir patīkamās emocijas un izlases kandidāšu fiziskās kondīcijas apzināšana. Galvenajam trenerim Aigaram Neripam visas kandidātes vienkopus zālē gan vēl nav izdevies ieraudzīt, tādēļ viņš joprojām talkā sauc jaunatnes izlašu basketbolistes. Šonedēļ pārējām pievienojās “amerikānietes” Liene Priede un Kristīne Vītola, no Itālijas atgriezās Aija Brumermane. Vēl divas aizjūras studentes – Anete Šteinberga un Baiba Eglīte – darbu sāks šīs nedēļas beigās ar individuālajiem treniņiem, Brumermanei atļauts neilgu laiku ziedot iepriekš plānotajam braucienam uz Franciju, bet Kristīne Kārkliņa trīs dienas ārstēja savainoto ceļgalu.

Aigars Nerips: “Fiziskās kondīcijas ziņā vēl ir lielas atšķirības. Basketbolistes, kuras bija klubos un ar spēļu praksi, ir priekšā pārējām. Ja katra būtu pilnā apmērā izpildījusi darba programmu, ko viņām aizsūtījām, situācija noteikti izskatītos labāka. Kaut kas darīts, bet neapmierinoši. Tas gan attiecas ne tikai uz ASV studējošajām meitenēm, bet arī uz tām, kam sezona jau sen beigusies. Priecē, ka atmosfēra ir lieliska un meitenes grib strādāt, Vītola ieradās zālē jau pirmajā dienā pēc atlidošanas. Ar šādu attieksmi darbs rit raitāk, un laika fiziskās kondīcijas izlīdzināšanai vēl pietiek.”

Pašlaik kandidāšu sarakstā, ieskaitot jaunietes, ir 20 uzvārdi. Uz Panevēžu brauks 12 vai 13 meitenes. Ņemot vērā vēl neieradušās un tās, kuras aizņemtas jaunatnes basketbola līgas finālos, vairāk nemaz nav iespējams. Tikai trešdien treniņā pirmo reizi tika spēlēts basketbols piecas pret piecām, tādēļ par taktiskām lietām pagaidām runāt pāragri. Panevēžā uzvara nebūs galvenais uzdevums.

“Jaunai komandai, par kādu var uzskatīt šo Latvijas izlases sastāvu, katrs panākums ir svarīgs psiholoģiskajā ziņā. Taču jādomā, kādiem līdzekļiem to sasniegt. Ja uzvaru izvirzām par pašmērķi, tad laukumā būs tikai dažas sadarbības, kas nes rezultātu, daudz spēles laika dabūs līderes, tiks izmantots šaurs spēlētāju loks un taktiskais arsenāls. Panevēžā būs atsevišķi uzdevumi katrai spēles ceturtdaļai, ļaujot meklēt dažādus individuālus un taktiskus risinājumus. Ja spēles beigās būs uzvaras iespēja, tad, protams, iesim pēc tās. Mani vairāk interesē citas nianses – kā laukumā cita citai līdzās jutīsies potenciālās komandas līderes, kura spēles pozīcija šajā komplektā visvairāk piemērota Sabīnei Niedolai, cik gatavas palīdzēt līderēm būs līdz šim ierastās rezervistes,” stāsta Nerips.

Pēc nedēļas Latvijas izlasei būs vienīgais pārbaudes mačs savā laukumā, 27. maijā “Arēnā Rīgā” uzņemot lietuvietes. 30. un 31. maijā Ružomberokā mūsējās viesos divreiz tiksies ar Slovākijas izlasi, bet no 6. līdz 8. jūnijam turnīrā Kauņā – ar Lietuvas, Spānijas un Zviedrijas basketbolistēm. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 12. jūnija līdz 11. jūlijam Latvijas, Grieķijas, Itālijas, Somijas un Luksemburgas izlases sadalīs divas ceļazīmes uz finālturnīru nākamgad Francijā.

Latvijas izlases kandidāšu sarakstā ir arī Zane Tamane, taču šajās dienās viņa Amerikā iekļuvusi Fīniksas komandas “Mercury” 11 spēlētāju pieteikumā WNBA sezonai. Fīniksas klubam tā sāksies jau svētdien, tādēļ Latvijas izlasei šovasar jāiztiek bez savas labākās centra spēlētājas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+