Basketbola izlase sekmīgi noslēdz misiju 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien ar uzvaru noslēdza Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru un nākamajā gadā septīto reizi pēc kārtas piedalīsies finālsacensībās.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

D apakšgrupas pēdējā spēlē Latvija ar rezultātu 85:77 (27:16, 17:18, 21:20, 20:23) izbraukumā uzvarēja Rumānijas valstsvienību.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 14 gūtajiem punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Jānis Strēlnieks, ar 13 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Bērziņš, savukārt pa 11 punktiem guva Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns un Mārtiņš Meiers.

Tikmēr Rumānijai ar 19 punktiem atzīmējās Mihai Silvasans.

Spēles sākumā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar rezultātu 9:0, bet mājinieki pirmos punktus guva vien trešajā minūtē. Turpinājumā latvieši panāca arī 12:1, bet pēc tam piecus punktus pēc kārtas guva arī rumāņi. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē cīņa ritēja rezultatīvi – latvieši bija nostiprinājuši aptuveni desmit punktu pārsvaru un to noslēdza ar savā labā ar 27:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase panāca jau 36:19, bet pēc tam pavisam īsā laika sprīdī rumāņi veica izrāvienu 8:0, kas pirmo minūtes pārtraukumu lika ņemt Ainaram Bagatskim un aicināt basketbolistus spēlēt ātrāk, kā arī neatslābināties. Turpinājumā rumāņi guva vēl divus punktus, un līdz pat puslaika izskaņai Latvijai neizdevās nostiprināt vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Pēc 20 spēlētām minūtēm viesi bija vadībā ar 44:34.

Otrā puslaika sākumā Rumānija guva pirmos sešus punktus, bet Latvijai pirmais precīzais raidījums bija vien ceturtajā minūtē, kad Mārtiņš Meiers bija nekļūdīgs no soda distances. Rumānija ātri vien savāca piezīmju normu, tomēr turpinājumā vairs tik aktīvi pārkāpumus nepelnīja, tāpēc Latvijai punktus nācās vākt no spēles. Šajā ziņā cīņa joprojām ritēja līdzīgi un samērā rezultatīvi, Latvija saglabājot 5-10 punktu pārsvaru, bet pēdējās sekundēs Meiers pirmoreiz pēc ilgāka pārtraukuma panāca arī lielāku pārsvaru – 65:54.

Kaut pirms ceturtās ceturtdaļas Latvijas izlasei vēl nebija pilnīgi drošs pārsvars, izšķirošo desmitminūti viesi uzsāka ar vairākiem realizētiem tālmetieniem un šoreiz jau nostiprināja vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Kaut priekšpēdējā minūtē Rumānija spēja samazināt rezultāta pārsvaru līdz septiņiem punktiem, Latvijas basketbolisti tomēr noveda cīņu līdz uzvarošām beigām.

Vēl vienā šīs grupas pēdējās kārtas mačā Gruzija ar 97:89 pārspēja Nīderlandi.

Grupas kopvērtējumā pa sešām uzvarām astoņos mačos izcīnīja Bosnija un Hercegovina, kā arī Gruzija, garantējot pirmās divas vietas. Latvija ar piecām uzvarām ierindojās trešajā vietā un iekļuva starp labākajām šo vietu ieņēmējām kvalifikācijā. Nīderlandes kontā bija divas uzvaras, bet Rumānija tika pie viena panākuma.