Sports
Basketbols

Basketbola izlase uzzina pirmos pretiniekus pasaules čempionāta kvalifikācijā 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas turnīrā spēlēs vienā apakšgrupā ar Turciju un Ukrainu, kā arī vienu pirmskvalifikācijas veiksminieci.

Latvijas izlase, būdama izlikta otrajā grozā, svētdien tika ielozēta kvalifikācijas turnīra B apakšgrupā.
Zīmīgi, ka Latvijas izlase ar Turciju sacentīsies arī šī gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas notiks Stambulā.

Pasaules kausa kvalifikācijas spēles notiks sešos logos – šī gada 20.-28. novembrī, 2018.gada 19.- 27.februārī, 25.jūnijā – 3.jūlijā, 10.-18.septembrī un 26.novembrī – 4.decembrī, kā arī 2019.gada 18.-26.februārī. Šajos logos katrai komandai paredzēts aizvadīt vienu līdz divas spēles.

Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas pamatturnīrā piedalīsies 32 izlases – visas 24 kontinenta čempionāta dalībnieces un astoņas labākās valstsvienības, kas augustā sacentīsies pirmskvalifikācijas turnīrā.

Saistītie raksti

Eiropas zonas kvalifikācijas pirmajā kārtā 32 izlases sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām katrā. Līdz nākamā gada jūnijam tās izspēlēs divus apļus, katrai valstsvienībai aizvadot pa sešiem mačiem. Atlases turnīra pirmo kārtu pārvarēs katras grupas trīs spēcīgākās komandas, kur pēc tam šīs 24 izlases tiks sadalītas četrās grupās pa sešām vienībām katrā, lai no 2018.gada septembra līdz 2019.gada februārim aizvadītu vēl sešas spēles, līdzi ņemot pirmās kārtas rezultātus.

No atlases turnīra otrās kārtas Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies katras grupas trīs spēcīgākās izlases. Līdz ar to no Eiropas planētas meistarsacīkstēs piedalīsies 12 valstsvienības.
2019.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs notiks Ķīnā.

LA.lv