×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Basketbola leģendai Uļjanai Semjonovai veikta sarežģīta operācija (3)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas basketbola leģendai Uļjanai Semjonovai (64) šovasar veikta sarežģīta ceļa locītavas operācija.

Klīnikas “ORTO” traumotologs, ortopēds Vitolds Jurkevičs operācijai gatavojies vairākas dienas, jo locītava bija nopietni bojāta, bet to veidojošie kauli – ievērojamie lielāki nekā ierindas cilvēkiem.

“ORTO” interneta mājas lapā vēstīts, ka Semjonova ar sev raksturīgo disciplinētību jau īsi pēc operācijas fizioterapeita vadībā cītīgi apguva vingrojumus, kas nepieciešami, lai celis no jauna jauna darbotos pareizi. Par spīti nelielām sāpēm viņa bijusi pateicīga ārstam: “Paskatieties – mana kāja no jauna ir taisna!”. Celis esot diendienā jāvingrina vairākus mēnešus, tomēr viņa uzsver, ka tas vairs tik ļoti nesāp un operācija nav radījusi komplikācijas.

“Ja man vēlreiz būtu 30 gadi, es nedomājot izvēlētos to pašu dzīvi, kas man bijusi – nežēlojot sevi skrietu laukumā ar 38 grādu temperatūru un ne nieka nesūdzētos par vienmēr pavadošajām sāpēm locītavās,” norādīja Uļjana Semjonova.

“Operācija izdevusies labi,” norādīja Jurkevičš. “ Bet tā neatrisina dažādas citas locītavu problēmas, kuras viennozīmīgi turpmāk apgrūtinās sportistes dzīvi.”

“ORTO” klīnikā vairākas reizes gadā tiek operēti Latvijas sporta veterāni, kuri reiz startējuši olimpiskajās spēlēs. Naudu operācijas materiāliem un dienām stacionārā Latvijas Olimpiešu sociālajam fondam ziedo “ABLV Bank”, savukārt, ārsti par darbu neņem atlīdzību. “Tā ir cieņas izrādīšana un pateicība cilvēkiem, kuri nesavtīgi veltījuši sevi sportam, lai gūtu panākumus un mums Latvijā būtu, ar ko lepoties,” atzina Jurkevičš.

Uļjana Semjonova ar PSRS izlasi kļuva par divkārtēju olimpisko un trīskārtēju pasaules čempioni, bet “TTT Rīga” vienību 11 reizes aizveda līdz Eiropas čempionvienību kausam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uļai novēlu veselību,tāpat ārstiem,kas atbalsta un saprot sporta cilvēkus!
    Aradhanam-ja pats neesat bijis lielajā sportā,Jums grūti saprast,kā viņi trenējas un kādas ir slodzes.Bet nav jau tāda mēroga pētījuma,kas pierādītu,ka profesionālajiem sportistiem veselība vecumdienās ir sliktāka par cita fiziska darba darītājiem.Profesionāļi ir vairāk mediju redzeslokā.

  2. Prieks par Uļu, būs labi!
    Dakteriem arī liels paldies, kaut tā būtu vienmēr!

  3. Ja bijušajiem sportistiem pēc aktīvā sporta gaitu pārtraukšanas veselība caurmērā ir sliktāka nekā viņu vienaudžiem, kuri nav sportojuši – tas nozīmē, ka ar mūsu civilizāciju kopumā kaut kas nav kārtībā…

Draugiem Facebook Twitter Google+